Terry Brooks: Černý jednorožec

Kouzlné království Landover, díl druhý.

     Jeden sen pro krále Landoveru, jeho přítel na Zemi je v nebezpečí. Druhý pro bláznivého čaroděje o knihách kouzelných. A třetí? Pro sylfu o zlaté uzdě co přivede mi Černého jednorožce. Ha, těš se Holidayi, Meeks přišel žádat o Landoverský trůn.

     Tak asi takhle začíná druhé pokračování příběhu Bena Holidaye a jeho přátel v čarovné zemi Landover. Prakticky pár dnů poté co Ben překonal smrtelné nebezpečí v podobě Železného Cejcha, na něj dopadnou nové noční můry – a to doslova.

     Vzpomínáte si ještě na toho podivného pana Meekse, vysloužilého čaroděje? Tak se zkuste vcítit do jeho nynějšího stavu: Ten proklatý Holiday musel všechno zkazit. Porazil pána démonů a dokonce si myslí, že se stane opravdovým králem. Ještě ke všemu jsem ztratil kontat s mým „milovaným“ světem. To snad není pravda.

     Rozumí se samo sebou, že jste asi pěkně nakrknutí a chystáte se mstít.. Vaše moc je omezená, ale přesto můžete překonat bariéru dvou světů alespoň přes sny. A tak vymyslíte geniální plán. K dokonalému ovládnutí Landoveru potřebujete tři věci: Za prvé se do něj dostat, ale to můžete jen s královským medailonem, který má na krku Ben. Za druhé potřebujete čarovné knihy, ukryté vysoko v horách Melchor. A pak už jen zbývá chytit Černého jednorožce, jehož tajemství znáte pouze vy.

     A to za vás mohou udělat vaši známí, že? Lidé totiž dokáží uvěřit každé lži buď proto, že chtějí věřit, že je pravdou, nebo se obávají, že to pravda je ( Dovolil jsem si citovat první čarodějovo pravidlo, i když sám čarodějem nejsem ).

     Všechno jde hladce a vy se konečně stáváte Landoverským králem – ovšem s Holidayovou podobou ( prozatím). Questor, nevlastní bratr, vám přinesl kouzelné knihy a čekáte jen na Vrbu a jednorožce. S ním bude největší trápení, ale jakmile ovládnete jeho magii, už vás nic nezastaví.

     Vyhlídka opravdu zajímavá. Bohužel však jste ohavným padouchem a zlo v pohádkách nemá žádnou šanci. Zakleli jste sice právoplatného krále do cizí podoby a donutili uvěřit, že se vzdal medailonu, ale Ben Holiday je bojovníkem a nemíní se své nové budoucnosti vzdát.

     Takže pozor! Ten prokletý právník si vzal na pomoc nějakou kočku a nechce vyjednávat.

     Černý jednorožecSen minulé noci byl opět podivný, směs skutečnosti a fantazie, obav a naděje. Opět se ocitla před čerbým jednorožcem. Zvíře bylo ukryto ve stínu mezi stromy, tentokrát už ne démon, ale vyděšená osamělá bytost. Bála se ho ale zároveň jí vytryskly slzy lítosti. Netušila proč je vystrašený, ale jeho hlas hovořil jasně. Pojď ke mně, šeptal. Zapomeň na svůj úmysl donést uzdu utkanou ze zlata svému králi na Ryzí Stříbro. Přestaň prchat před démonem, kterého ve mně vidíš. Místo toho hledej pravdu. Pravdu o tom, kým jsem. Vrbo, pojď ke mně…

     Máme to tady černé na bílém. Král Landoveru to doopravdy nemá lehké. Komu se líbil díl první, těšte se na príma návdavek.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

Zveřejnit odpověď