Víra poražených – zuřivost Mord-Sithy – Goodkind Terry

Po nekonečně dlouhé době jsme se konečně dočkali pokračování populární fantasy ságy Meč pravdy od Terryho Goodkinda.

Goodkind Terry - Víra poražených - zuřivost Mord-Sithy Již na úvod musím říct, že pokračování Meče pravdy jsem horlivě očekával a nemálo jsem si od něj sliboval. Terry Goodkind má u nás docela dost fanoušků, a i když asi nikdy nedosáhne věhlasu Tolkiena nebo Sapkowského, jistě si najde a již našel nemálo čtenářů.

Jistě Vás zajímá, s kým ze známých postav se setkáme a jestli se několikaměsíční čekání vyplatilo. Samozřejmě, že se setkáme s hlavními hrdiny, a to Richardem a    Kahlan; Jagang, Zedd a Anna jsou také nepostradatelnými postavami této populární ságy. Samozřejmě se setkáme i se sestrami světla či temnot a dalšími známými, bohužel z mých oblíbených Mord-sith se objeví jen Cara a s prorokem Nathanem se zřejmě setkáme až v dalším díle.

     Teď to nejdůležitější, to, co vždycky oživí každý, i sebezdlouhavější příběh. Ano, můžeme slavit :-), již vypukla válka mezi Starým a Novým světem, která je sama o sobě plná překvapení.
     Příběh mě potěšil i zklamal zároveň, ne že by byl špatný, díky válce se konečně něco děje, ale (snad mohu prozradit) Richard se stane opět otrokem. Myslím, že to není moc dobrý tah, protože je to už POTŘETÍ, takže doufám, že druhé pokračování přinese nějaké zajímavé rozuzlení celé situace.

     Pan Goodkind se opět nevyhnul nekonečnému popisu krajiny, místností… však to znáte. Také nezapomněl připomenout, kdo je vlastně kdo, co umí, co se stalo … takže pro věrné fanoušky jsou to další zbytečné prázdné řádky, které jen zbytečně a nudně natahují celou knihu. 🙁
     Každopádně musím přiznat, že i přes již zmíněné chyby se mi kniha moc líbila, na TY Goodkindovy prodlužovací neduhy jsem si již poměrně zvykl a nepřekvapily mne.
V celé knížce se vyskytuje pár tiskařských šotků, ale myslím, že tentokrát to již není tak kritické jako dříve. I překlad byl poměrně zdařilý. Avšak dalším minusem se stala obálka, jež nemá s Mečem pravdy moc společného, za což ovšem nehaním knihu, ale lidi z vydavatelství Classic books.
     Víra poražených je rozhodně dobrou knihou, která si zaslouží vaši pozornost, přičemž uspokojí především věrné čtenáře celé ságy!

Úryvek str.243
Kahlan  popadala vyčerpáním dech, když se musela vyhýbat máchajícímu meči a pozpátku uskakovat přes spleť větviček kaliny, která byla propletená pichlavou ostružinou. Jeho špička zasvištěla a minula její žebra jen o palec. Cítila, jak jí krev tepe v uších o závod. Vytrvale pokračoval v útoku, nutil ji ustupovat přes nízko se zvedající okraj skalní římsy a po bažinaté louce za ním.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Během týdne si budete moci přečíst tady na Fantasy Planet ještě jednu recenzi na tuto knihu – mojí.

  2. Nakore, pokud se ke clanku sejdou 2 recenze tak ta druha se vzdy umisti sem do komentaru… A jsem rad, ze se na tuto knihu sesly 2 recenze, je to opravdu skvela kniha a zaslouzi si to…

  3. Super
    Nového Goodkinda jsem zhltnul jedním dechem. Opět prostě super!!!

  4. Goodkind mě začíná štvát jakmile si koupím knížky od něj nevnímám okolí nevnímám práci a čtu a čtu až je to přečtene a pak lituju , že sem si to nešetřil .

Zveřejnit odpověď