Křest: Nové vydání Prokletí přízračných hřebců

Vychází nové vydání třetího dílu historické fantasy ságy z časů vikingů a

Prokletí přízračných hřebcůSága Vlčí věk je jednoznačně jedním z nejvýznamnějších děl české fantastiky posledních let. Jaroslav Mostecký jí pokládal základy žánru historická fantasy, který v současnosti patří u českých čtenářů k nejoblíbenějším. Napínavý příběh vyniká zejména propracovaným prostředím, charismatickými hrdiny a dokonalým vystižením dobové atmosféry.

První díl, Jdi a přines hlavu krále, vyšel v roce 1995. V květnu 2015 vyšlo v nakladatelství Epocha již třetí, autorem upravené vydání v luxusní vázané podobě s obálkou Lubomíra Kupčíka. Stejné podoby se samozřejmě dočkal i díl druhý a nyní vychází závěrečná část, Prokletí přízračných hřebců.

Anotace

Ušatí hadi a jejich vyznavači utrpěli zdrcující a notně krvavou porážku. Zatímco jejich nesvaté mrtvoly tlejí v doupětech, před kterými se kdysi třáslo celé Irsko, Helgi Troll a Leif, dědic dánského trůnu, se snaží najít své milované a ochránit těch pár dívek, které přežily lidské oběti dračích milců. Ovšem jedno nebezpečí nestřídá druhé, ale i třetí a čtvrté a… Tohle je přece čas vikingských nájezdů, krví zbrocených seker a blyštivých mečů, kde o osudech kmána i pána rozhodovala jen síla a kvalita oceli. A tak se hrdinové opět noří do víru bitev a dobrodružství. Možná naleznou své milenky… a možná dokonce i získají hlavu dalšího krále…

Jaroslav Mostecký: Prokletí přízračných hřebců
Vydal: Epocha, 2016
Obálka: Lubomír Kupčík (ilustrace) a Lukáš Tuma (grafická úprava)
Formát: váz. s přebalem
Počet stran: 552
Cena: 399 Kč

Ukázka

A pokud chcete mít knihu i s podpisem, můžete vyrazit na další z tradičních křtů pražského knihkupectví Fantasya (Šafaříkova 11, Praha – Vinohrady). Druhé vydání Prokletí přízračných hřebců totiž vychází v luxusní vázané podobě s přebalem a obálkou mistra výtvarníka Lubomíra Kupčíka, a právě ten se také stane kmotrem knihy. Se křtem je spojená i autogramiáda a navazuje na něj i posezení s autorem v blízké restauraci Zvonařka. Akce se koná v pátek 9.9. od 18:00 hod.

Prokletí přízračných hřebců inv

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď