Drsná magie: první díl z akční urban fantasy série Grimnoirské kroniky

Literární bombarďák Larry Correia je zpět. Tentokrát ale nechal odpočinout svou nejslavnější ságu, Lovce monster, která si i na českém knižním trhu „vystřílela“ statut kultu, a Drsnou magií zahajuje akční urban fantasy trilogii Grimnoirské kroniky, v níž si pohrává s našimi dějinami…

unnamed

Jake Sullivan žije ve třicátých letech dvacátého století. Ale ne v těch, které známe z učebnic historie my. Ve světě Jakea Sullivana se v průběhu devatenáctého století na Zemi objevila Moc. Pro nedostatek terminologie a nepochopení její podstaty se jí začalo říkat magie a těm, kteří jí vládli, mágové.

Jake je jedním z takových mágů a zároveň je to zabiják, jehož rukou zemřel už bezpočet padouchů ať už za války, či později ve vězení, kam ho dostal jeho nezlomný smysl pro povinnost a spravedlnost. A právě tyto jeho vlastnosti ho vženou přímo do zuřící tajné války mágů. Jenže jak má Jake poznat, která strana je ta dobrá a která zlá, když obě považují své stanovisko za správné?

Tajná válka mágů hrozí přerůst v celosvětový konflikt. Ve hře je navíc smrtící zbraň, která dokáže vyhladit celé státy jediným stisknutím tlačítka a japonský kancléř, ne nepodobný jinému psychicky chorému tyranovi dvacátého století, se ji snaží ze všech sil získat. Dokáže Jake a jeho nově nalezení spolubojovníci kancléři zabránit v rozpoutání světové války?

Anotace:

Jake Sullivan, veterán z Velké války, nemá zrovna lehký život – ironie u člověka, který umí magicky měnit hmotnost věcí ve svém okolí. Stačí myšlenka, aby auto zvedl stejně snadno jako peříčko nebo vás rozdrtil kloboukem o váze ochuzeného uranu. Jako neúspěšný soukromý detektiv, kterého válka a vězení pro magické zločince připravily o ideály, dnes Jake v rámci podmínečného propuštění asistuje federální vládě při zatýkání magicky nadaných vrahů a vůbec se mu to nezamlouvá. Delilah Jonesová je bankovní lupička, která dokáže holýma rukama urvat dveře trezoru a pak s nimi přetáhnout po hlavě každého, kdo by ji chtěl zastavit. Je krásná, smrtelně nebezpečná, a co je pro Jakea nejhorší, je to jeho bývalá přítelkyně a současný cíl. Jenže o Delilah má zájem i někdo další a Jake se náhle ocitá uprostřed další války, i když tahle se vede skrytě ve stínech a pomocí magie. Tajná společnost chránící Magicky Aktivní již dlouhá léta bojuje s kancléřem Tokugawou, nejmocnějším mágem světa, který navíc fakticky ovládá celé japonské Impérium. A kancléř se právě chystá vyvést tuto válku na světlo v záblesku nejničivější magické zbraně, jakou kdy lidstvo poznalo.

  • Autor: Larry Correia
  • Originální název: Hard Magic
  • Vazba a formát: brožovaná vazba, 145×205 mm
  • Počet stran: 336 stran
  • Cena: 289 Kč
  • Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

2 komentáře

  1. Tahle série se mi líbí o trošičku víc než lovci monster. Líbí se mi na tom hlavně to, že to má takový trošku x-menovský nádech.

  2. Skvělá fantasy, která se odehrává v hodně zajímavém historickém období. Faye Vierra je navíc jednou z nejroztomilejších ženských hrdinek, se kterou jsem se v literatuře v posledních letech setkal.
    Jinak anotace je sice celkem dobrá, ale v předcházejícím popisu jsou některé nepřesnosti. Opravdu bych neřekl, že má Jack problémy poznat, která strana je dobrá a zlá, jakkoliv ve 30. let byly častokrát velkými segmenty společnosti akceptovány myšlenky a názory, které jsou dnes obvykle vnímány jako zavrženíhodné. A jakkoliv nacismus asi není myslitelný bez Hitlera, k vzestupu fašismu či militaristického šovinismu docházelo v řadě zemí bez něj a v tomto ohledu je Tokugawa spíš typickým reprezentantem takového myšlení a určitě jej nelze charakterizovat jako psychicky chorého (ostatně jeho motivace je v knize dostatečně objasněna).

Zanechat odpověď