Ediční plán FANTOM Printu – čtvrté čtvrtletí 2014

Letí to, co říkáte? Není to tak dávno, co jsme odtajnili ediční plán FANTOM Printu (www.fantomprint.cz) na první tři měsíce letošního roku a už je před námi podzim a zima. A s nimi i knižní finiš, kdy nakladatelé excelují s posledními literárními majstrštyky, které přes léto nachystali pro věrné čtenáře…

smrtici duchove

Stacia Kane: Smrtící duchové (Downside 1)

Svět není takový, jaký býval.
Mrtví vstali z hrobů a útočí na živé. Mocná Církev Skutečné pravdy, která od pádu vlády o všechny pečuje, přísahala, že odškodní občany obtěžované mrtvými.
Seznamte se s Chess Putnamovou, potetovanou čarodějkou a neformální lovkyní duchů, která se v zapuzování děsivých mrtvých opravdu vyzná.
Ale Chess skrývá temné tajemství – dluží spoustu peněz nebezpečnému drogovému králi Bumpovi, který chce okamžitou splátku ve formě nebezpečné práce zahrnující černou magii, lidskou oběť, ohavného démonického netvora a tolik zlovolné magie, že by dokázala vyhladit celé město duší.
Chess je zmítána mezi vášní k vůdci nepřátelského gangu a přitažlivostí k Bumpovu nelítostnému vymahači.
Začíná zvažovat, jestli ten spěch stojí za to…
Jasně, že stojí.

Vyjde v říjnu

kral piratu

R. A. Salvatore: Král pirátů (Forgotten Realms: Změna 2)

Drizzt se vrací do Luskanu a Říše už nikdy nebudou stejné!
Město Luskan drží už dlouho ve své moci Mystické bratrstvo, když se ale ukáže, jak prohnilé ve skutečnosti je, na pomoc městu, které se stalo útočištěm nejnebezpečnějších pirátů na Mečovém pobřeží, přispěchá kapitán Deudermont.
Má jediný úkol – jednou provždy porazit skutečnou moc stojící za zkorumpovanou metropolí: zlotřilého kostěje a jeho kliku temných čarodějů z Věže mystických věd.
Ale ti mají v rukávech pěkných pár triků a stejně tak i pirátští kapitáni, kteří by chtěli vidět padnout obě strany.
Zachránit město před sebou samotným možná nebude tak snadné, jak si Deudermont představuje, a když si Drizzt uvědomí, že mu jeho záměr nedokáže vymluvit, bude nucen mu pomoci.

Vyjde v říjnu

ochrance

Jack Campbell: Ochránce (Ztracená flotila: Za hranicí 2)

Admirál John „Black Jack“ Geary si své postavení zasloužil, když zvítězil nad Syndikovanými světy a ukončil tak sto let trvající válku, nicméně spíše než vděk nadřízených si vysloužil nedůvěru a strach. Když ho vláda s flotilou stárnoucích lodí vyslala na velmi nebezpečnou misi s úkolem prozkoumat sluneční soustavy za hranicemi Syndikovaných světů, nejednala jen z obav z inteligentní rasy zvané enigma, ale především z Gearyho.
Geary, stále věrný starým ideálům, jaké se uznávaly za jeho časů před sto lety, rozkaz pochopitelně provedl, ale narazil na ještě větší nebezpečí, než se obával – po skoku do další soustavy vletěl přímo před obrovitou flotilu nových neznámých mimozemšťanů.
Ti stejně jako enigmané naprosto ignorují pokusy o mírovou komunikaci a zatímco se Gearyho lodě snaží uhýbat před sebevražednými nálety, musí Geary vymyslet, jak se dostat přes gigantickou pevnost chránící skokový bod do bezpečí, aniž by při tom přišel o většinu flotily.

Vyjde v říjnu

pani draku

Richard A. Knaak: Páni draků (DragonRealm: Legendy 1)

Asi dvě stě let před tím, než byl Cabe Bedlam vržen doprostřed machinací dračích králů, vedl jeho dědeček Nathan skupinu čarodějů, bojujících proti dračím vládcům v naději, že říši osvobodí od jejich tyranské vlády.
Avšak pravda za tímto příběhem není nijak prostá. Zde je úsvit Války o změnu, rozhodující okamžik v dějinách Dračí říše a překvapivý vznik první družiny, která se postaví proti dračím králům – Pánům draků.
DragonRealm: Legendy jsou třísvazková sága, odpovídající na mnohé otázky ohledně Dračí říše a Pánů draků, i na to, jak se tyto události stále ještě odrážejí v základní sérii.

Vyjde v říjnu

NEMESIS

Larry Correia: Nemesis (Lovci monster 5)

Agent Franks z amerického Úřadu pro kontrolu monster je složitý člověk – a také složený ze spousty dalších lidí. Víc jak dva metry na výšku, samé svaly, prakticky nezničitelný. Navíc se posiluje mocným alchymistickým elixírem a obývá ho mazaný duch starší než samotné lidstvo.
Štěstí, že je na naší straně. Většinou.
Když jednomu z Otců zakladatelů odpřísáhl, že bude Spojené státy americké chránit před všemi monstry, měl Franks jedinou podmínku – bez ohledu na to, co o něm vláda zjistí, bez ohledu na to, co se dozví o jeho fyzickém stavu a chemickém složení jeho elixíru, americká vláda se nikdy, nikdy nepokusí vytvořit někoho dalšího, jako je on. Tato podmínka je absolutní, a pokud ji vláda poruší, veškeré dohody padnou.
Utajený projekt Nemesis, vedený tou samou agenturou, pro kterou Franks pracuje, se s pomocí sofistikované technologie a genetického inženýrství přesto do takového vývoje pustil. A řediteli nestačilo „vyrobit“ jen jednoho. Ne, on jich musel mít hned třináct.
Teď se všechno provalilo a nikdo nedokáže zuřit tak jako zrazené monstrum. Zvlášť když tím monstrem je neumírající stroj na zabíjení, co likviduje upíry a vlkodlaky s jednou rukou svázanou za zády.

Vyjde v říjnu

predtuchy

Nalini Singh: Předtuchy smyslnosti (Psy–Měňavci 2)

Faith NightStar dávno přivykla naprosté citové sterilitě Utišení, ale nyní je bez zjevné příčiny trýzněna temnými a krvavými představami o smrti. To nikdy nevěstí nic dobrého, ale u Faith je situace ještě horší, protože je to F-psyka, obdařená vysoce ceněnou schopností předvídat budoucnost. Pak se její vize promění v ještě nebezpečnější pocity – ve spalující touhu… a intenzivní rozkoš. Její jasnozřivost je tak mocná a její mysl tak křehká, že emoce, po kterých touží, ji mohou snadno zničit.
Měňavec Vaughn D’Angelo na sebe umí brát podobu člověka i jaguára, ale je to jeho zvířecí stránka, kterou to k Faith silně přitahuje. Jaguáří instinkty mu říkají, aby si tuto naprosto fascinující ženu přivlastnil, a lidská polovina nic nenamítá. Zatímco Vaughn prahne po pocitech a touží Faith po všech stránkách uspokojit, pro ni je chtíč nebezpečím, které by mohlo zpřetrhat poslední vlákna její příčetnosti.
A jsou tu ještě psyové, kteří chtějí Faithiny schopnosti využít k vlastním cílům. Musejí ji proto všech pocitů zbavit – a od Vaughna ji držet co nejdál.

Vyjde v listopadu

prulom

Myke Cole: Průlom (Stínové operace 3)

Velké Znovuprobuzení se nerodilo v poklidu. Po celé zemi se v lidech všech národností budí magie. Spolu s ní v sobě tito „Napojení“ nalézají děsivé schopnosti: přivolat bouřku, nechat ožít mrtvé, podpálit všechno jediným dotekem. Ti, v nichž se Projeví magie, si budou muset vybrat: stanou se ovčáckým psem a budou hlídat stádo, nebo vlkem, který stádo sežere.
Je po krvavé bitvě o Operační základnu Hranice. Prezident byl skandálně obviněn z velezrady. Podplukovník Jan Thorsson, známý jako Harlekýn, se stává národním hrdinou, zároveň ale také vyvržencem z vojenských složek, které byly jeho jedinou rodinou.
Portomant Oscar Britton pobývá v exilu, odkud spolu se skupinou rebelů bojuje za rovnoprávnost Napojených. Konkuruje mu však mocná rivalka: Skylla, chodící zbraň, bojující za lidstvem posvěcený apartheid, v němž je nucen žít její druh. Skylla se nezastaví před ničím.
Její nelidské vojsko vtrhne do New Yorku a jedinou silou, která dokáže zabránit masakru, jsou vojáci Jednotek nadpřirozených operací. A pokud Harlekýn chce, aby ho vzali zpět, bude se muset postavit této šílené ženě ze své minulosti, kterou její moc změnila v cosi ďábelského…

Vyjde v listopadu

srdce zimy

Robert Jordan: Srdce zimy (Kolo času 9)

Rand je na útěku s Min, ale Cadsuane netuší, kam má namířeno. Ukáže se, že Mazrim Taim, vůdce Černé věže, je lhář, ale jeho cíle zůstávají zahaleny tajemstvím. Perrin zoufale hledá Faile, nyní zajatkyní Sevanny.
S Elyasem Macherou, Berelain, prorokem a velmi nesourodým vojskem putují krajinou plnou banditů a Seanchanů… a zatím se vlčím snem a Tel’aran‘rhiodem plíží muž zvaný Zabíječ.
V Tar Valonu, v Elaidině Bílé věži jsou intrikánky se svými plány a protiplány otřeseny do hlouby duše, když se před hradbami náhle objeví Egwain a její vzbouřenkyně.
Do Ebú Daru dorazí seanchanská princezna známá jako Dcera Devíti měsíců – a Mat, jenž se zotavuje v Tarasinském paláci, je jí představen. Dojde k předpovězené svatbě?

Vyjde v listopadu

magie na vzestupu

Ilona Andrews: Magie na vzestupu (Kate Daniels 6)

Kate a její druh Curran, Pán šelem, se potýkají se závažnou situací, z níž se svírá srdce. Ve Smečce se mnoho dětí kožoměnců nedožije dospělosti, protože nejsou schopné ovládnout svá vnitřní zvířata. Sice existuje lék, který jim v tom může pomoci, ale tajemství jeho výroby bedlivě střeží evropské smečky a v Atlantě je ho k dostání jen velmi málo.
Kate nedokáže přihlížet, když trpí nevinní, ale hrozí, že řešení, jež se jim s Curranem naskytlo, může být ještě mnohem bolestivější. Evropští kožoměnci, kterým už se jednou podařilo nad Pánem šelem vyzrát, ho požádali, aby jako neutrální třetí strana zprostředkoval vyřešení jednoho sporu a zaplatí mu za to právě lékem. Kate a Curran vědí, že musejí nabídku přijmout – v sázce je přežití mladých lidí a budoucnost Smečky –, ale ani na minutu nepochybují, že míří přímo do pasti…

Vyjde v listopadu

oci mrtvych

Stacia Kane: Oči mrtvých (Downside 2)

Chess Putnamová prožívá normální pracovní den – na seanci ji málem smrtelně otrávilo médium, a pak má zastavit vraždícího ducha. Jako zaměstnankyně Církve Skutečné pravdy odhaluje ty, kteří se snaží vydělat na světovém problému s poltergeisty falešnými hlášeními o výskytu duchů. Při tom odhání všechny nemrtvé, kteří opravdu touží zabíjet. V současné době má hodně práce – dostala případ týkající se jedné „celebrity“ a zároveň se ve volném čase pokouší pomoci zoufalým prostitutkám.
Někdo v Downside je zabíjí opravdu ošklivým způsobem. Chess si je jistá, že fámy o tom, že je to práce ducha, jsou poněkud mimo. Aby dokázala, že má pravdu, musí jít po stopách maniaka. Navíc stojí mezi dvěma muži svého života, kteří se spolu se svými nelítostnými šéfy blíží ke katastrofickému zúčtování. Někdo se zabývá vraždami, sexem a nadpřirozenem a Chess opět stojí mezi tím vším.

Vyjde v prosinci

Aktualizace edičního plánu můžete sledovat zde: http://fantomprint.cz/edicni-plan.

Na co se nejvíc těšíte?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

16 komentářů

 1. Netěším se
  Abych řekl pravdu, tak mě z téhleté nabídky nezaujalo vůbec nic. Ale FANTOM asi své zákazníky má, jinak by už dávno zkrachoval.

 2. Já půjdu asi do těch Lovců monster (Larry Correia: Nemesis) I když podle mě je srovnání s Kulhánkem, nebo i Kotletou přehnané, pořád je to příjemná akční jízda.

  Z čisté nostalgie prubnu další díl Drizzta (R. A. Salvatore: Král pirátů)

  A Kolo času má parádní dámu na obálce, i když na můj vkus zbytečně moc oblečenou!! 🙂

  (

 3. WarCraft
  Ja bych se spise rad dovedel, jak to ma Fantom v planu se serii WarCraft (nemyslim dotisk).
  Venku (v anglictine) je uz celkem 6 dilu, nektere jiz vice nez 3 roky, ale Fantom nic nevydal, ani neplanuje. Chapu, ze jsou tam problemy s pravy a pravdepodobne i domluvou s Blizzardem (dle mych poslednich informaci primo z knihkupectvi), ale dlouho zadna aktualizace informaci nebyla (vcetne fora a nejednoho dotazu na foru Fantom Printu), tak to “zoufale” hodim sem.

  Co se tyce serie Halo, tak knih vydali take 7, ale epicka trilogie “Forerunner Saga” nikde. K tomu by nejake info take nebylo?

 4. T gon
  Ohledně Blizzardů na FB odpovídají někdy i dvakrát do týdne, jen je pořád stejná odpověď – nedaří se dohodnout.

  A ohledně Hala tam také několikrát opakovali, že na další série má vlastník práv přemrštěné finanční požadavky a že se to snaží, zatím neúspěšně, srazit na rozumnou sumu.

 5. Mě by spíše zajímal ediční plán Tritonu, nevíte jestli náhodou nechystají druhou trilogii od Bakkera???

 6. Hmm, fantom print uz niekolko rokov (a nejde o dva ci tri roky), slubuje ze vyda nieco dalsie od Catherine Asaro. Dokonca, ze je to ich oblubena autorka…takze? Aka bude tentoraz vyhovorka?

 7. Cyberstorm
  Schválně jsem se podívala na stránky Fantomu, zadala do vyhledávače Asaro a dostala jsem tohle.

  *15. 07. 2012

  Bohužel prodeje byly velmi špatné, tak zatím o dalším vydávání neuvažujeme.*

  To mi jako slibování nepřipadá, spíš jako zamítnutí a už před dost dlouhou dobou.

 8. Larry Correia – nemesis má extra hnusnou obálku. Doufám, že to není finální verze. Ty červené tlusté fonty mi připomínají díla ze začátku 90. let a je to teda pěknej hnus. Knihu koupím i tak, ale ten kontrast s přechozímy pěknými obálkami je drastický.

 9. Vlask
  To bude tím, že tohle je fotka obálky originálu, jak mohl napovědět nadpis Monster hunters místo Lovců monster. 😉

 10. Chcu se zeptat, jelikož se mě Salvatore a Drizzt vždycky vyhýbal (aji proto že nejsou z pravidla k sehnání úvodní díly téhle rozmáchlé ságy), jestli to stojí i dneska za přečtení a koupi a jestli lze začít od konce těmi posledními minisériami? Nebo už se nechytnu?

 11. Satyr
  Vyplatí se přečíst tu první trilogii(Temný Elf) jelikož je kvalitativně nejvýše ze všech, pak šla kvalita postupně dolů, určitě ji seženeš v nějakém kameném fantasy obchodě..

 12. to Satyr
  Jestli chceš/chcete pořádně epickou fantasy ve fialovočerném odstínu s temným elfem v hlavní roli, pak raději sáhni/sáhněte po Malusovi Temné čepeli (Pentalogie). Vydavatel: Polaris, autoři: D. Abnett a Mike Lee. Lehce a levně k sehnání a naprosto bezkonkurenční čtení.

 13. Lovci monster: Nemesis
  V článku už je správná obálka 🙂

 14. Satyr + Trull
  Mně se zdála ta druhá trilogie – Planina ledového větru taky ještě dost dobrá a řekl bych, že Artemis Entreri stojí zato 🙂
  Ale souhlas, že dál už mi taky přišlo, že kvalita šla dolů.

 15. Nemesis
  Tehle díl je o Franksovi a akce je v něm víc než dost. A taky pár překvápek, z toho jedno opravdu nečekané. Přirovnávání k tuzemské produkci je jen obchodní tah, protože vyjma žánrové škatulky to nemá nic společného. Píše to chlap, kterej se původně živil lecčíms, ale hlavně bouchačkou (než se mu začlo vyplácet psaní), takže celý cyklus se dá použít jako zajímavá a velmi svérázná encyklopedie ručních zbraní, jejich doplňků a “tuningu”. Pokud se v tom vyskytuje humor, je specificky US provenience.

  Obálka? Jsou i horší. Tahle je koukatelná, i když Franks na ní vypadá mnohem líp, než by měl. Ale politicky korektní amíci z ní budou zase na prášky. Na jejich oficiální vkus je naše řada obálek nezdravě sexistická – zřejmě si z nich pár lidí naslintalo do klávesnice tak, že jim zkratovala…

Zanechat odpověď