I upír si někdy sáhne až na dno

Bývalý mistr upírského domu Cadoganů je mrtev… a upírka Merit musí najít nové mocné spojence, jinak zemře i ona. Nakladatelství Fantom Print vydává pátý díl série upíří z Chicaga!

Neill Chloe: Až do dna

Cadoganský Dům truchlí po smrti svého bývalého Mistra, a nejhůř to pochopitelně nese Merit, které ho osud vyrval z rukou zrovna ve chvíli, kdy to mezi nimi začínalo konečně vypadat nadějně. Role Meritina partnera se ujímá Jonah, zatím jen po profesionální stránce, i když kapitán stráží z Domu Greyů by zjevně stál o víc.

K Merit by se dokonale hodil – kromě toho, že je pohledný, stihl za svůj upíří život nasbírat několik vysokoškolských titulů. Merit by snad i podlehla, jenže… jakkoli byl jejich vztah komplikovaný, upírka stále nedokáže vyhnat ze srdce Ethana. A kdyby jen ze srdce. Pronásledují ji zlé sny blížící se téměř živelným katastrofám, jejichž spojnicí je právě Ethan.

Je snad náhoda, že s Chicagem se něco děje? Michiganské jezero zčerná jako tuš a následují další a další podivné jevy, jejichž původce by Merit ráda našla. Chicago je zmítáno bouřemi živlů a Merit si musí vystačit s oporou těch, kteří zatím zůstávají při ní. Vynořují se nové a nové otázky, jež ji dovádějí za novými a mocnými nadpřirozenými obyvateli…

Američanka Chloe Neillová opět bravurně navazuje na předchozí díly série a rozehrává možná nejtemnější kapitolu Upírů z Chicaga. Název románu nelže a jeho hrdinové si tentokrát sáhnou opravdu až na dno, a boj, který budou muset podstoupit, možná změní navždy jejich životy. A také celou společnost, jejíž podobu před lety narušilo vystoupení upírů z chicagského podsvětí na veřejnost. A zatím temnota sílí…

Anotace

Nad Cadoganským Domem se stahují mračna a nedávno přeměněná upírka Merit netuší, zda se jedná o temnotu před svítáním, či o klid před bouří. Samotné město je zmítáno nepokoji kvůli paranormálním obyvatelům a stát vyhrožuje, že schválí zákon o povinné registraci nadpřirozených. Od chvíle, kdy upíři vystoupili na veřejnost, nebyla ještě nikdy situace tak vyhrocená. Kéž by se mohli na chvíli někam uklidit, aby lidé přestali panikařit. A co čert nechce, voda v Michiganském jezeře náhle zčerná a teprve teď začne jít pořádně do tuhého. Nová starostka Chicaga vytrvale tvrdí, že má vše pevně v rukou, ale Merit ví, že samou podstatu přírody dokáže změnit jen kouzlo vzešlé z té nejtemnější magie. Bude se muset obrátit na staré i nové přátele, aby zjistila, kdo za tím stojí, a zastavila ho dřív, než bude pro lidi i upíry pozdě.

Série Upíři z Chicaga

Pokud si obyvatelé Chicaga mysleli, že jsou pány svého města, šeredně se spletli. S nezbytnou PR podporou v médiích se o své pozice přihlásili upíři, kteří od počátku věků žili mezi lidmi v utajení. Právě s nimi se zaplete studentka Merit, která je nejdřív pokousána a později přeměněna na upírku. S hlavou Domu Cadoganů pak zažívá víc divokých dobrodružství, než by jí bylo milé…

Chloe Neill

Americká autorka, vyrůstala na americkém Jihu, nyní žije na Středozápadě, blízko Cadoganskému Domu, aby měla přehled o svých hrdinech. Na kontě má zatím jedenáctidílnou sérii Upíři z Chicaga (dvanáctý svazek se chystá na příští rok), s níž se velmi záhy etablovala v současnosti velmi populárním prostředí subžánru urban fantasy. V podobném duchu je pak napsána i trilogie Dark Elite. Když zrovna nevysedává u počítače, ráda peče, hledá na internetu nové recepty a tráví čas se svými „kluky“: manželem a nejoblíbenějším fotografem krajiny v jedné osobě, a dvěma psy, Baxterem a Scoutem, kteří mají na povel jak ji, tak jejího nejoblíbenějšího fotografa.

 • Chloe Neill: Až do dna
 • Vydal: FANTOM Print, 2015
 • Formát: brož.
 • Počet stran: 256
 • Cena: 259 Kč
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

16 komentářů

 1. lidi, fakt to nekdo ctete nebo se to ted vsude objevuje jen kvuli prebalu?

 2. Četl jsem první díl a nebylo to vůbec špatný. Číst upířiny pořád by bylo ai úmorné, ale jednou za čas to pobaví a člověk si u toho krásně odpočine.

 3. Ja to teda ctu 🙂 Porad doufám, ze pochopím, proč to má takový úspěch, ze už vydala tolik dílů. Někdy se to snad rozjet musí. Je to nenáročná oddechovka. Hlavně se tam nesmí hledat moc logika.

 4. Zapomněla jsem napsat, ze z podobných sérií, co Fantomprint vydává, je tato nejslabší.

 5. Vždycky, když uvidím někoho číst podobnou knihu, tak se ho zeptám, zda ví co se stalo 20. dubna 1912 v Londýně.

 6. to KarelC
  ale ja to take nevim, copa se stalo? xD
  zemrel otec Drakuli?
  byl vyroben prvni toustovac na svete?

 7. to sitko a lastyl:
  Chlapci, to je fakt tak těžké si to datum a místo vcelku zkopírovat do Googlu?

 8. O par rokov predtym sa narodil Hitler a o par rokov na to som sa narodil ja 🙂

 9. Tož tušil jsem to. To mi připomíná, že onoho pána stěžejní dílo jsem nikdy nečetl.

 10. U nás ve vsi byl kdysi proslulý lovec upírů, Kraputič se jmenoval. Vždy v krčmě dvě tři lahvinky vyzunkl, pak vzal rýč, česnek, kleště a přiostřené kolíky a vypravil se někam na hřbitov. Tam čerství hrob vykopal a ejhle! Upír, jak houba krví napitý! Tak jim vždycky hlavu uťal, česnekem vycpal, zlaté zuby vytrhal a hrudní košíček kůlem probodl! V práci své bohulibé by jistě až dodnes pokračoval, kdyby ho jednou na hřbitově na Jezevčím vrchu nenačapali příbuzní právě vykopaného čerstvého nebožtíčka a nerozmlátili mu rýčem hlavu na kaši! Inu, jak se říká: Kdo čím zacházívá, tím také scházívá!

 11. to Podchaljuzin:
  Ech, příteli můj předrahý… snad špatná samohončička jest toho příčinou, nebo pouhá snaha vyzkoušet můj ostrozrak? Či nekřesťansky pozdní hodina, když jste dílo Vaše sepisoval, unavila Vaše bdělé oko? .-)

 12. to KarelC
  takze jsem si to nasel spravne 😀 nicmene to nic nemeni na tom, ze z hlavy bych ti take nikdy neodpovedel 😀

 13. to KarelC
  Chybička se vloudí, člověk je tvor slabý a hříšný! Inu jak se říká: Dokonalý je pouze Bůh!

 14. to Podchaljuzin:
  Jsem moc rád, že si dokážeme porozumět, aniž by nám bylo rozuměno. 🙂

  (Já jsem nicméně ten poslední, kdo by směl hodit kamenem.)

Zanechat odpověď