Lucius nabízí výlet do historických i romantických vod

Právě vychází Lucius, druhý svazek legendární české urban fantasy série Modrá krev – v nové, upravené verzi a pouze jako e-book! Stejně jako v Alexanderovi, i tentokrát hrají prim nemrtví… a i tentokrát hledají nejen život a lásku, ale také smrt a zapomnění. Co všechno může zažít bytost, která žije věčně?

D. Mičanová: Lucius

Série Modrá krev zaujala české čtenáře mnohem dříve, než nastalo Stmívání. Na pozadí naší současnosti a dávné minulosti vykreslila Daniela Mičanová barvité osudy svých hrdinů a hrdinek, smrtelných i nemrtvých.

Tajemné dědictví v podobě starobylého domu na mikulovském náměstí přivádí Kristýnu do víru neuvěřitelných, fantaskních událostí. Kdo mohl tušit, že právě tento dům je úzce spojen s osudy upírů, které jsme poznali v předchozím příběhu?

Mnohé z naznačených záhad se nyní vyjasňují – plavovlasý Lucius odhaluje počátky své nemrtvé existence a zároveň, jak bývá zvykem tvorů jeho druhu, nemilosrdně rozvrací životy lidí, kteří zkřížili své kroky s jeho. Láska se mísí s odvěkou nenávistí a budoucnost hrdinů není o nic méně krvavá než jejich minulost.

Dobrodružství však ještě zdaleka nekončí a všechna tajemství nejsou odkryta. Cesta počínající takřka před dvěma tisíciletími v záhadné zemi na Nilu vede nejen na jižní Moravu počátku dvacátého prvního století, ale prochází také dobou velkého evropského konfliktu známého dnes jako třicetiletá válka. A právě v té době se objeví další nemrtvý hrdina – Orlando. Na něho se čtenáři budou moci těšit ve třetím dílu Modré krve.

Anotace

Ona je křehká dívka ztracená v nástrahách postmoderního světa, on se představí jako výstřední italský starožitník. Dohromady je svede prapodivné dědictví, které na ni čeká v malebném jihomoravském Mikulově. Následovat by mohl zcela všední milostný příběh, věc má ovšem nevšední háček. Výstřednost hlavního hrdiny může nabýt životu nebezpečných podob. Starožitník Lucio se totiž ve skutečnosti jmenuje Lucius, na svět přišel za vlády císaře Tiberia a po dlouhá staletí ho v neměnném stavu udržují pravidelné dávky lidské krve. Když coby římský mladík zatoužil poznat prastará egyptská mystéria, netušil, jak vysokou cenu za svou nezřízenou zvědavost zaplatí. Ve velebném přítmí tajné svatyně se proměnil v nemrtvého štvance věčností, od té doby bloudí světem v marné snaze naplnit touhu po lidské blízkosti. Ti, kdo mu kříží cestu, umírají nebo se mu začínají podobat. S novou moravskou láskou tedy přichází nejen jitřivý pohled do minulosti, uvězněné v zrcadle na vyvolávání duchů, nýbrž i nová naděje. A samozřejmě celá řada nových nástrah. Druhý díl upírské série Modrá krev Daniely Milanové spatřil světlo světa před více než patnácti lety. Pro elektronické vydání jej autorka znovu zevrubně pročetla, nově rozčlenila a propůjčila mu svižnější háv. Překvapivě přitom shledala, že je do svého plavého lva Lucia zamilovaná stejně bezhlavě jako dříve.

Daniela Mičanová

Rodačka z jihomoravských Hustopečí vystřídala několik zaměstnání, dlouhá léta se živila překládáním z angličtiny. Proslavila se upírskou sérií Modrá krev, tvořenou romány Alexander (2002), Lucius (2001), Orlando (2002) a Jakubovy housle (2011). Kromě nich napsala milostnou novelu Mlčení v růžovém (2004), egyptskou detektivku Ve službách třináctého prince (2013) a povídkovou kuchařku Žena s dranžírákem (2015). Více informací o autorce a jejím životě a díle naleznete na adrese www.micanova.net a na danielamicano­va.blog.cz.

  • Daniela Mičanová: Lucius
  • Formát: ePub, mobi, pdf
  • Počet stran: 252
  • Cena: 139 Kč
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď