TZ: Druhý díl série Pláč němého boha nabízí dovršení epického fantasy románu z ponurého světa Podmoří

Intrikánka hledá ve vyhnanství pevnou půdu pod nohama. Tyran začíná utahovat smyčku okolo vzbouřenců. A ze zapomenutých podzemních tunelů plných ztracené technologie se na povrch již brzy dostane cosi hrozivého. To vše a mnohem více najdete ve druhém svazku románu Pláč němého boha zasazené do ponurého světa Podmoří.

Pláč němého boha je rozsáhlý osmisetstránkový román, který vychází ve dvou svazcích v nakladatelství Laser-books. První svazek vyšel v červenci 2023 a i v klidných vodách letní „okurkové sezony“ přilákal zaslouženou pozornost. Druhý svazek čtenáři obdrží nyní na podzim. Příběh plynule pokračuje a rozvíjí osudy postav z prvního svazku. Pletichářská dcera velemága se ocitá po sporu s otcem ve vyhnanství. Namísto zákulisní loutkohry u dvora musí čelit úskalím života v pustině zničené dávnou válkou. Vůdce vzbouřenců z pouště a delfský nekromant, dva muži, kteří se znají jen letmo díky vzájemnému dopisování, se konečně setkávají v říši zmítané občanskou válkou. V brzké době budou muset společně překonat nejednu obtížnou překážku. Rebelka po vlastní popravě procitla v zásvětní říši. Jako doprovod svého tajemného hostitele vyráží na sněm bohů. Bůh smrti si ji však bezpochyby nevyhlédl jen tak pro nic za nic.

Vydejte se znovu do světa Podmoří, světa uloženého v obrovské vzduchové bublině na dně oceánu. Ale pro tentokrát i na válkou zpustošenou Souš a do bohy obývaných Zahrad rozkoše. Opět nebude chybět magie a magií poháněná technika, politika a intriky i obtížná morální rozhodnutí hlavních hrdinů. Román spadá do subžánru arcanepunk, díky spojení magie, vědy, historických kulis 19. století a motivů jako je nadšení z pokroku, eugenika nebo strach z degenerace. Ve druhém svazku se navíc přidávají motivy velkolepé epické fantastiky jako střety božských bytostí a události, které svět Podmoří navždy změní.

ANOTACE:

Velemágova dcera Denyela si zvyká na život ve vyhnanství. Podařilo se jí omotat si kolem prstu velitele Oázy i většinu kolonistů. Blíží se však katastrofa, která může její život znovu převrátit naruby. Mezitím vůdce povstalců Worlih a nekromant Toreus nedbají varování dětí pouště a vstupují do prastarých tunelů pod městem Mornean. Chtějí pátrat po zapomenuté nekromantské technologii, která jim může přinést vítězství. Magie smrti je však zrádná a Toreus už nejednou podlehl jejímu šepotu. Na dalekém severu se nová vílí královna nezastaví před ničím. Ve skrytu duše touží po tom, aby města s továrnami znovu pohltil les. Také dračí král se snaží dosáhnout cíle všemi prostředky. Pokud má znovu spojit dvě poloviny svého těla, musí prve porazit staré bohy. Podmoří se proměňuje a každý východ mechanického slunce je nejistý.

Vydává: Laser-books

Tereza Matoušková (* 1990)

Vystudovala evoluční biologii a historii na Masarykově univerzitě v Brně. Na oba obory následně navázala magisterským studiem historické antropologie na Karlově univerzitě v Praze.

Je autorkou ponurého fantasy světa Podmoří, kde se odehrávají její tři první romány – Hladová přání (Krigl, 2011), Vílí kruhy (Mytago, 2015), Děti vánice (Nakladatelství Epocha, 2016) – a řada povídek. Nakladatelství Laser-books letos k vydání připravuje její nejdelší román Pláč němého boha. Kniha vyjde ve dvou svazcích, první se v knihkupectvích objeví na začátku léta.

Samostatným románem je Válka zrcadel (Nakladatelství Epocha, 2017), jehož děj se odehrává ve zmírajícím světě stiženém invazí démonů. Co se týče editorské činnosti, tak spolu s Terezou Kadečkovou sestavila antologii moderní fantastiky Jiný kraj (Golden Dog, 2023).

Mimo vlastní tvorby se věnuje taky vyučování tvůrčího psaní. Dlouhodobě spolupracuje zejména s Městskou knihovnou v Praze nebo s Knihovnou Jiřího Mahena v Brně, kde probíhá její kurz Literární dílny. V současné době probíhají také Literární dílny online.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď