Nastává čas vlků

František Kotleta přichází s novelou Vlci, jejíž děj předchází trilogii Bratrstvo krve. A to znamená jediné: Gerhard v hlavní roli!

Pamatujete si na Gerharda, obávaného válečníka, který se stal jednou z nejvýraznějších a nejoblíbenějších postav trilogie Bratrstvo krve? V novele Vlci, která právě vychází, se seznámíte s jeho minulostí. Temnou a krvavou, ale i akční, čtivou a zábavnou, napsanou ve stylu autorových kultovních prvních knih.

Anotace

Nechal si říkat Gerhard. Dřív ho však nazývali jinak – Radegast. Slavný válečník. Obávaný protivník. Postrach Avarů, Keltů i Římanů. Na vrcholu své slávy zmizel, aby se stal členem Bratrstva krve. Germánský upíří klan se vyhřívá v paprscích moci. Vládne rozsáhlým územím nejen v krajích ovládaných Germány, ale i v lesích patřících odnepaměti Bojům, kam nedávno přitáhli Slované. Jsou jako lovná zvěř. Kmen bez ochránců, snadná kořist pro vampýry i lykany. Ale časy se mění. Zítřek přinese zradu a krev…

František Kotleta

Rodák z Bruntálu, spisovatel, trestanec, podnikatel, jesenický Mauglí a řezník. Po několika neúspěšných pokusech rozvíjet Mistrovo dílo (kterýžto nápad mu posléze ukradl Martin Moudrý) se rozhodl vstoupit na trnitou cestu originální tvorby a hned jeho prvotina byl jednoznačný zásah do černého. Trilogie Bratrstvo krve je dílo plnokrevné, sofistikované, avšak zároveň neoddiskutovatelně zábavné, a okamžitě se v české literatuře stalo kultem, který nemá obdoby. Drsný, ale emotivní příběh několikasetletého upíra Jana Bezzemka, který je nucen společně s dalšími krvesaji bránit Zemi před invazí zlovolných mimozemšťanů, obsahuje všechny potřebné ingredience, aby překonal úzké mantinely žánrové tvorby a stal se plnohodnotným uměleckým dílem, takzvanou vysokou literaturou vhodnou pro intelektuály i pro normální slušné čtenáře. V roce 2013 a 2014 autorovi vychází do dvou částí rozdělený román Perunova krev. V roce 2014 vyšly Kotletovi ještě dvě knihy – samostatná Příliš dlouhá swingers party a audio verze Hustýho nářezu. I letošní rok je bohatý na novinky – v létě vyšli Lovci a nové vydání Hustýho nářezu a nyní, těsně před Vánocemi, se do prodeje dostává novela Vlci, která je prequelem trilogie Bratrstvo krve.

Celý životopis na http://www.epocha.cz/detailknihy.php?….

Ukázka:

  • František Kotleta: Vlci
  • Obálka: Piotr Cieśliński (obraz) a Lukáš Tuma (grafická úprava)
  • Formát: brož., 110×180 mm
  • Počet stran: 192
  • Cena: 199 Kč
  • Nakladatel: Nakladatelství Epocha (www.epocha.cz)
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď