Mráz a Ohen – Ray Bradbury

Mráz a ohen -antologie- Ray Bradbury preklad: P. Kotrle, P. Caha, J. Horejší, R. Lipcík… vydalo: Polaris obálka: Ciruelo Cabral cena: 72Kc rok vydání: 1995 Tak jsem jednou nemel co……

Mráz a ohen -antologie-
Ray Bradbury
preklad: P. Kotrle, P. Caha, J. Horejší, R. Lipcík…
vydalo: Polaris
obálka: Ciruelo Cabral
cena: 72Kc
rok vydání: 1995
Tak jsem jednou nemel co císt. Postavaje pred regálem v knihkupectví jsem premítal do ceho se pustit. Jsem poslední dobou velmi zhýckaný a nenechám se utáhnout na kdeco. A v tu chvíli mi padl do oka jeden ležák. A musim ríci, že velmi vyzrálý.
          Mráz a ohen je antologie povídek Raye Bradburyho. Ve sbírce najdete 18 povídek povetšinou solidního prekladu. Nekteré si možná budete ješte pamatovat z “Divadla Raye Bradburyho”, které dávala Nova svého casu (tradicne v nekrestanskou hodinu). Neríkám, že tam najdete ty nejvetší pecky, ale je to lepší prumer Bradburyho tvorby a zvlášt titulní Mráz a ohen je opravdu vynikající.
Vetšina povídek vyznívá pomerne pesimisticky, ale, nevím jestli je to tím že je Bradbury amík, ale takrka všechny koncí happyendem. Nicméne je to tak lepší.
          Takže pokud máte v oblibe imaginární sci-fi s lehce archaickým prostredím (Nocní hovor na úcet volaného), tak neváhejte v onen pomerne lehký (pri soucasných cenách knih…) peníz investujte.

prirovnání: no, nevim k cemu prirovnat Bradburyho…on sam je styl:)))
hodnocení: 5/10
výkon/cena: 63%
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď