Napiš si své Kladivo

Nakladatelství Epocha vyhlašuje literární soutěž o nejlepší povídku ze světa Kladiva na čaroděje. První cenou je publikování v kladivářské antologii, která se připravuje na rok 2017.

Svět oblíbené akční urban fantasy série je rozsáhlý a nabízí prostor pro mnohem více příběhů, než se kdy může objevit na stránkách románů. Pokud vás někdy lákalo zkusit si napsat vlastní povídku s Felixem a spol., máte k tomu nyní ideální příležitost.

Pro nejlepší jsou připraveny knižní ceny Nakladatelství Epocha, ale hlavní odměnou bude otištění nejzdařilejšího příspěvku v antologii povídek Kladiva na čaroděje, kde se objeví vedle příběhů autorů první série, jako je Jiří Pavlovský či Jakub Mařík, i slavných jmen, která v tomto sborníku poprvé vstoupí do světa Kladiva.

Uzávěrka soutěže: 30. 11. 2016

Kladivo (2)

Pravidla soutěže

 1. Povídky musejí být zasazeny do světa Kladiva na čaroděje a dodržovat jeho reálie a pravidla. Fantazii se však jinak meze nekladou – vyberte si jakýkoliv úsek hlavní dějové linky první série nebo si vymyslete zcela novou zápletku.
 1. Každý soutěžící může poslat pouze jednu povídku v českém nebo slovenském jazyce. Ideální rozsah je okolo 30 normostran (1800 znaků vč. mezer na stránku), horní hranice je stanovena na 40 normostran a dolní na jedné normostraně – pokud si troufáte, klidně se pusťte do mikropovídky. 🙂
 1. Příspěvky zasílejte na e-mail pavlina.kajnarova@epocha.cz. Do předmětu pište SOUTĚŽ – KLADIVO. Do těla zprávy napište své jméno a název povídky. Povídky posílejte ve formátu některého z textových editorů (word, rtf…).
 1. Povídky bude hodnotit porota složená ze zástupců Nakladatelství Epocha a Kladiva na čaroděje. Předsedou bude Jiří Pavlovský.
 1. Cenou pro nejlepšího je otištění jeho příspěvku v antologii, honorované dle standardních podmínek. Nakladatelství Epocha si vyhrazuje právo žádnou povídku z důvodu nedostatečné kvality neotisknout.
 1. První tři nejlepší obdrží věcné knižní ceny z produkce Nakladatelství Epocha.
 1. Soutěžící berou na vědomí, že mají povinnost dodržovat platné právní normy a za jejich porušení nesou zodpovědnost. Zejména autorská práva k povídce musejí jejímu autorovi patřit bez jakéhokoliv omezení. Soutěžící dále berou na vědomí, že obsahem povídky nebude dotčeno právo na ochranu osobnosti ani jiná práva třetích osob.
 1. Pořadatel si vyhrazuje právo upravovat a doplňovat pravidla soutěže či soutěž zrušit.
 1. V případě dotazů pište na pavla.lzicarova@epocha.cz.

Aktuality o soutěži sledujte na https://www.facebook.com/events/101464186947462/

 

Buh_strachu_FRONT (3)O sérii

Kladivo na čaroděje je literární série akční urban fantasy se svéráznou čtveřicí netradičních detektivů bojujících proti nadpřirozenu. Autory jsou dlouholeté či právě vycházející hvězdy nejen české fantastiky! Díly lze číst i samostatně, ale pro dokonalý zážitek doporučujeme začít od jedničky.

Praha je magické město – a ta magie vás může zabít. V tom lepším případě.

Když vám teče do bot, když vás pronásledují přízraky – koho zavoláte?

Tým Felixe Jonáše určitě ne. Pokud už by přece jen přijeli, tak vás nechají pekelným silám napospas, aby vám pak mohli vybílit byt. Jenže někdy je situace tak zoufalá, že vám nezbývá nic jiného, než obrátit se na lidi, kteří jsou naprosto odepsaní – a doufat, že to přežijete.

Série Kladivo na čaroděje vás zavede do našeho světa, jak ho neznáte… a jak ho ani netoužíte poznat. Alespoň ne na vlastní kůži. Světa magie, temných přízraků, oživlých mrtvol, zabijáků, démonů, psychopatů, nekrofilů, upírů – a to mluvíme jen o kladných hrdinech. Ti, proti kterým bojují, jsou ještě mnohem horší…

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

5 komentářů

 1. Docela mě to láká. Už delší dobu nosím jeden nápad v hlavě, tak třeba najdu čas hodit ho na papír. Přijímáte i črty psané krvavým inkoustem na pergamenu z čerstvě obětovaného telete, nebo bazírujete na digitálním formátu?

  🙂

 2. Tahle série mě opravdu potěšila. Takže moc držím palce, ať se daří vydávat ji dál.

 3. Já vám to holoubci napíšu hned tle: Felix rozlepil oči, v hubě pachuť samohonky. Co to zvoní? Telefon. Volá šéf. Nějaký démon zmasakroval na Karlově mostě padesát tisíc lidí. Jen počkej démone! Felix si chystá zbraně. Má jich mnoho. Pátrá po démonu pomocí krásné čarodějky. Ta je ale vnadná! Démon je nalezen! Felix střílí a střílí a střílí… Hyne dalších sto tisíc lidí! Co počít? No jistě! Použijeme mocný amulet z dávných dob! Jeho hledání je pracné ale nakonec se zadaří! Čarodějka ho použije na démona. Felix střílí. Démon umírá za strašlivého kvílení a smradu! Felix s čarodějkou slaví. Ráno se Felix probudí s pachutí samohonky v hubě. Čarodějka je pryč…

 4. to Podchaljuzin: Já bych snad jen doplnil:

  Walter se mezitím vloupá do anatomického muzea 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a užijete si to tam se zachovalou, byť poněkud formaldehydem páchnoucí, Irmgard, která je tam ještě od dob německé okupace.

  Ve stejné době Vincenc vyléčí, na svém oblíbeném veřejném hajzlíku, dva závisláky, lokne si Fridexu šmrncnutého Metationem a zmlátí ještě pár policajtů a pracovníka z hygieny, který tam šel provádět šetření.

  Co v onu dobu dělá Klaudie nevím, ale není vyloučeno, že u sklenky vína pokojně sestavuje horoskopy.

Zanechat odpověď