Prosincová Pevnost: Kdo si hraje, nezlobí…

… a kdo zlobí, pro toho přijde Pavel Renčín a ukáže mu obálku své nové knihy! Děvčata a chlapci z nejoblíbenějšího časopisu na světě oddřeli další rok, abychom se my fanoušci měli jako prasata v žitě. Komu se tentokrát podívali pod pokličku?

Pevnost 12/2015

Malované obálky Pevnosti prostě sluší. Moc jich není, a tak jsou o to vítanějším zpestřením. Ta nová navíc sugestivně upozorňuje, že pokud bychom se nějakým zázrakem vyhnuli závislosti na Falloutu 4, stejně si nepomůžeme, protože naše volné večery zkonzumuje nový datadisk Guild Wars 2. Karel Kališ vypráví v poctivé šestistránkové kládě příběh jednoho MMORPG, z něhož plyne jasné ponaučení: Co je lepší než Guild Wars? Přece Guild Wars 2. A co je lepší než dvojka? Přece dvojka s datadiskem! Co naplat, tahle zima je pro nás prostě ztracená a lyže zůstanou v kumbálu.

Aby se dámy nenudily, zatímco jejich zvrhlí partneři budou nahlížet pod pixelové sukně fantasy krasotinkám, můžou si přečíst neméně výživný text o finále Hunger Games. Osobně si můžeme myslet všelicos, třeba že větší koule než trailer na tohle dílo má statický záběr na přesnídávku, ale dokud jsou tu fanoušci, které to fakt, opravdu, nefalšovaně zajímá, je tu i Pevnost se svým kritickým mikroskopem. A tak je to fajn. Ať žije diverzita.

Dál už naštěstí pevnostní noha opět dupe na plyn. Blížící se potterovský Frankenstein je oprávněným důvodem, proč se tomuhle monstru podívat na zoubek, opět pěkně od počátku a z mnoha stran, jak je v tomhle časopise dobrým zvykem. A u monster zůstaneme… neříkejte, že jste se té milé holčičky na obálce nové knihy Pavla Renčína nelekli. Vězněná slibuje v českém prostředí unikátní jízdu v hororem prostoupených šumavských mlhách a poslední hřebíček do rakve našeho odhodlání vylézt občas z křesla. Veškerý ten gore potom korunuje Petr Schink v povídkové sekci. Univerzum Charlieho Parkera není pro slabé nátury.

A pokud je vám to pořád málo, přelistujte na komiksovou sekci, kde přední pervert české fantastiky, Michal Tesáček, ukazuje kozy. Totiž ňadra. A kočičky.

Je to jeden velký vánoční zázrak, tahle Pevnost, a pro věčné nespokojence: ano, je tu i mnohonásobný vítěz pevnostní ankety, miláček davů Míla Linc se svou historickou sekcí. Uklidnění rozbušeného srdce v jeho zaprášených archivech ale nehledejte. I tohohle knihovníka posedla rozjuchaná sváteční nálada a hned v úvodu článku handluje pazourky za ženy.

Nakonec přijde teaser na knižní přílohy příštího ročníku, a to už srdce opravdu vynechává: Mýty! Zelazny! Calvin a Hobbes… nechte mě to zopakovat… Calvin a Hobbes!!!

Vánoce jsou tady, přátelé, a to radši nezmiňuji, že pod stromeček dostaneme tu Pevnost ještě jednu, lednovou!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

4 komentářů

  1. Ach ano
    je to pastva pro oči, tahle Pevnost, moc dobře to dělají. Naproti tomu, konzervativní XB je potěcha pro dlouhá zimní odpoledne, když fouká, prší či sněží. Odebírám obé a vždy se těším.

  2. Pevnost, Score a Modelář studuji převážně na záchodě. U XB-1 většinou snídám. V posteli čtu Vesmír, Živu, ŽH a ČČH. U televize Warhammer: Visions.

  3. No ano
    Četba u televize jest též má oblíbená činnost … momentálně Lukjaněnka, ten poslední se čte moc pěkně.

  4. to Racek:
    Tak to tě obdivuji – já musím mít na beletrii absolutní klid. U telky čtu hlavně obrazové publikace. Jako je zmíněný Warhammer, nebo díla z Taschenu a podobně. U zpráv je momentálně velice populární dílo The Big Butt Book. 🙂

Zveřejnit odpověď