(D)Obyvatelé Bizarropolis: Jiří Sivok

Jako dalšímu jsme se podívali na zoubek místnímu samozvanému dentistovi, Jiřímu Sivokovi. A zjistili jsme, že tu nejsme jediní, kdo plánuje rozhovor o Bizarropolis!

Jaký je váš vztah k bizarru? A proč jste se rozhodl přispět do první české antologie?

Poprvé jsem se s termínem Bizarro setkal u knihy Carltona Melicka III. Strašidelná vagína vydaného u Carcosy. Nevěděl jsem, co od publikace čekat a tak jsem byl i příjemně překvapen. Připouštím tedy, že více mě bavily přidané povídky, než titulní příběh, ale i ty působily odvážně a neotřele.

Přispět do Bizarropolis… to je příležitost, kterou jsem si nemohl nechat ujít. Navíc jsem očekával, že po delší době, co nesoutěžím, vyzkouším konkurenceschopnost svých povídek.

Můžete krátce přiblížit, o čem je vaše povídka v Bizarropolis?

O chlápkovi, kterému zubařka ze staré školy neposkytne ten pravý komfort, který by si přál a tak jí dost nevybíravým způsobem urazí v samoobsluze. No, jenže ona dentistka tak trochu ovládá magii a tak na borce sešle kletbu. Jakou? Řekněme, že mu přibyde pár zoubků na víc…

Čtenáři vás mají zaškatulkovaného spíš jako autora hororů. Jak těžké bylo „přepnout“ mezi žánry?

Popravdě jsem se nějak nepřepínal. Má povídka je stále horor a snažil jsem se spíš o nějaké bizarní prvky. Z mého pohledu je bizarro stále hororem.

Hlavním tématem vaší povídky jsou zuby a problémy s nimi. Jak moc se bojíte zubaře?

Vůbec. Já měl se zubaři vždy dobré vztahy. Teď mám navíc nového, schopného, který mi překvapivě i návštěvu dokáže udělat komfortní. Takže ode mě to byl spíš kalkul rovnice – ZUBAŘ + LIDI = STRACH

Víme, že kromě psaní také máš vlastní podcast Černá neděle. Bude i nějaký speciální díl věnovaný bizzaru a tvým spoluautorům?

To je vlastně skvělý nápad. Určitě mám v plánu rozhovor s Petrem Bočkem nejen o Bizarru a s Kristinou Haidingerovou, ale nějaký speciál taky nezní špatně…

Na jakou další knižní lahůdku se vaši čtenáři mohou tešit?

Teď připravuji sborník povídek na počest nakladatelství Golden dog s více autory. Mám také rozepsané tři rukopisy, ale ty ještě zdaleka nejsou před dokončením. Takže časem určitě něco bude.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď