Dvacetiny Fantasy Planet: Golden Dog představuje Jiřího Sivoka

A máme tu dalšího gratulanta – debutanta, jehož prvotinu uvede do světa nakladatelství Golden Dog. Tentokrát přichází Jiří Sivok!

Jiří Sivok patří opět k těm autorům, kteří své štěstí doposud zkoušeli především v literárních soutěžích.

Jeho jméno je známé zejména v tvůrčích kruzích poblíž Českých Budějovic, na podzim se však jeho sláva rozšíří globálně díky hororové novele Smrt bývá nehezká!

 

A s jakým přáním přichází Jiří?

Jako autor hrůzostrašné literatury jsem povinován serveru FantasyPlanet.cz popřát nespočet děsuplných knih na recenzi. K tomu tunu klaustrofobických deskových her, jako podklad pro dobrý článek. Povedené rozhovory u živých i nemrtvých, ale hlavně (a to jde z hloubi mého červy prolezlého srdce), ať spokojení čtenáři počtem mnohonásobně převýší nespokojené trolly. A pokud ne? Ozvi se, fantastická planetko! Ve skříni mezi bubáky mi zbylo pár trollích pastiček.

 

A jak je mezi autory Golden Dogu dobrým zvykem, tři dotazy Jirkovi položil Honza Vojtíšek:

Honza Vojtíšek se ptá Jirky Sivoka:

1) Po prázdninách ti vyjde u Godlen Dog hororový román Smrt bývá nehezká. Mohl bys říct, o čem je a co tě přimělo jej napsat?

Mám rád temně laděné příběhy, kde jde spíš o atmosféru, než o cákance krve, ale ani tomu se občas neubráním. Smrt bývá nehezká je doufám knihou s přesně takovými rysy. Kdybych to chtěl zaškatulkovat, asi bych napsal, že se bavíme o klasické duchařině. Rozhodně ti nepovím, co mě přimělo ji napsat, protože to jednoduše nevím. Prostě mě něco napadne, a tak otevřu textový editor a ťukám…

2) Založil jsi českobudějovický HSF (horor, sci-fi, fantasy – bod k dobru za to řazení) klub, mohl bys o něm říct pár slov? O co jde, jakou vykazuje činnost apod.?

HSF klub (jo, Bůh ví, že horor by měl být na prvním místě) je uskupení autorů, kteří pořádají žánrovou literární soutěž Tiché písky. Zorganizovali jsme i Den fantastiky, kam přijelo i mnoho známých autorů české literární scény jako třeba Vladimír Šlechta či Petr Heteša. Čas od času vydáme i nějaký ten sborník. Popravdě momentálně zažíváme takové malé koma. Dali jsme si pauzu, ale za rok se možná vytasíme s nějakým dalším projektem.

3) Kdyby se utkali Gmork z Nekonečného příběhu a Jacob Black ze Stmívání, na koho by sis vsadil?

Ty vážně znáš nějakou postavu ze Stmívání jménem, jo? Po značné dávce sebezapření jsem si pustil trailer (teď lžu byl to Upřímný trailer) na všechny díly a dovtípil se o koho jde.  Takže na koho bych vsadil? Gmork! Jasně, že Gmork. Ač jsem dal na misku vah všechny Jacobovy bicepsy, tricepsy a jiný cepsy, včetně jeho super schopnosti, kdy si závratnou rychlostí sundá triko v každém záběru, tak mu to stejně na „pravého“ vlka nestačí. Ještě takhle… Já bych vsadil asi i na toho chlupáče, co sežral Karkulku s babičkou. Ten měl za sebou alespoň výsledky.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď