Ukázka: Bájné království 1

Bájné království je prvním dílem trilogie, ve které je léčitelka Celsie donucena vydat se na dobrodružnou pouť a vyhledat své pravé pokrevní babičky, z nichž každá měla být královnou ztraceného bájného království.

Australská autorka Queenie Chan v této knize skloubila klasické manga ilustrace s textem, kdy jsou ilustrace integrální součástí příběhu. Nejde tak vyloženě o komiks ani o klasickou beletrii, ale něco mezi tím. Kniha také odkazuje na některé běžně známé pohádky či pohádkové archetypy.

 

Anotace:

Celsie je Červená Karkulka. Mladá léčitelka v učení u své babičky. Život v malé vesničce hluboko v lesích je obyčejný a bez pozdvižení, dokud se nevyjeví šokující pravda – Celsiina babička není její skutečná babička.

Po tom, co je mladá Celsie přinucena opustit svoji vesnici, vydává se hledat své dvě pokrevní babičky – mocné královny z kouzelných království. Doprovázena přítelem Quillonem a neomaleným satyrem Pylusem, má namířeno do bájného království Fallinoru, které bylo před šedesáti lety zničeno… nebo nebylo?

 

Ukázku z knihy najdete zde.

 

Queenie Chan: Bájné království 1

Vydal: Zanir, 2018

Počet stran: 212

Cena: 329 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď