Walpurgis III – Mike Resnik

Walpurgis III Walpurgis III Mike Resnik preklad: Vladimír Novák vydalo: Ivo Železný obálka: Petr Bauer cena: 139Kc rok vydání: 1999 pocet stránek: 197 vazba: Los Brožos Tak jo. Jdeme na……

Walpurgis III Walpurgis III
Mike Resnik
preklad: Vladimír Novák
vydalo: Ivo Železný
obálka: Petr Bauer
cena: 139Kc
rok vydání: 1999
pocet stránek: 197
vazba: Los Brožos
Tak jo. Jdeme na vec. Asi pred peti roky jsem od Resnika cetl Santiaga. To je klasická space opera, navíc vážne hezky napsaná. Takže, když jsem zahlídl Walpurgis, tak jsem neváhal. Nemluve o tom, že pomerne navazuje na Santiago (no, dobre uznávám, to že se hlavní hrdina jmenuje stejne není uplne uplná návaznost, ale to jsem ješte nevedel). Ted, když mám knihu za sebou (narozdíl od dalších nejmenovaných recenzentu, nejdríve knihu prectu, než na ní napíši recenzi:)))), tak me ceká pretežký úkol. Doporucit a nebo ne. Ale nechme to konoj, ten má vetší hlavu.
Konrád Bland je vrah, sadista, vážne masoxovej vrah (druhý stupen od masového). Jericho je agent. Zajímavá kombinace Bonda, Muldera, Supermana a Hitmana. Pak tu máme ješte nejakou Republiku jakožto galaktický vládní orgán. Toto vše nahnácáme do mixéru a našleháme výživný koktejl, který vás zasytí na celý den. Na vrcholek koktejlky položíme jako plátek citrónu planetu Walpurgis III. Planetu, na kterou pri kolonizaci emigrovali všichni vyznavaci cerné magie. To jako satanisti, satanisti a treba ješte satanisti (fakt netušim, koho jinýho bych v dnešní spolecnosti pasoval na vyznavace cené magie).
          Ugh!!!
Jo, tak takhle nejak jsem reagoval. Takovejhle mix kýce se vážne jen tak nevidí. Ale precetl jsem to. Resnik je fakt mistr. Napsal Walpurgis jako skvelou detektivku (skoro bych veril, že se s nekým musel vsadit….takový exteriery…sic!). Poprvé, když jsem si ríkal, že je to nejaký jiný, lepší, bylo, když ten super agent Jericho zabil nevinnýho cloveka. Ne, jako že Lobo sejme nejakýho pricmrndlíka. Proste chladnokrevne zabil civilistu, protože si potreboval vyzkoušet reakce policie.
          Když Resnik zrovna nepíše o nábožensko-sociálních pomerech na planete (bohužel se parkrát zapomene a popíše treba i “cernou mši” a to mu vážne nejde) a poctive rozehrává spletitou válku mozku v trojúhelníku vrah-obet-detektiv, tak je to jízda. Komu se líbil slavný Šakal, tak se klidne muže svézt i tu. Taky má tahle knížka velmi peknou pointu.
           Opravdu jsem na rozhraní. Urcite nemužu tuhle vec jen tak zdrbnout, ale ani ji nijak oslavovat. Spíš si zkuste pujcit, prece jenom je to nejakejch deset piv:)))
A ješte malická noticka k obálce. Tak takhle ne. Radši tam žádnej obrázek nedávejte ……ale takhle ne!!!

prirovnání: chvilkama Šakal, chvilkama Merk Stone
hodnocení: 5/10
výkon/cena: 45%
doporucená hudba: do stroje Black Sabbath a South Park a ovladac nízko u pasu
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď