Zběsilý hon zamrazí až do morku kostí

Na světě se objevuje kniha černé magie a začíná závod s časem, ve kterém se k ní všichni velcí hráči snaží dostat jako první. A jedině upírka Merit grimoár nehodlá použít ke zkáze civilizace… Podaří se jí knihu získat dřív, než bude úplně pozdě? Nakladatelství FANTOM Print vydává Mrazivé kousnutí, šestý díl urban fantasy série Upíři z Chicaga!

Neill Chloe: Upíři z Chicacha 6 - Mrazivé kousnutí

Upírka Merit se vydává do Nebrasky, aby se zmocnila Maleficia, knihy, do níž byla kdysi uzamčena černá magie. Musí to stihnout dřív než Mallory, donedávna její nejlepší kamarádka, nyní fanatická čarodějka posedlá touhou nastolit rovnováhu magie ve světě.

Dvě bývalé přítelkyně však nejsou jediné, kdo závodí s časem. Ve hře je i bývalý starosta Seth Tate, jehož magická podstata zůstává stále neobjasněna. Tate je Merit v patách a brzy dokáže, že se nebude zdráhat ji zabít, postaví-li se mu do cesty. Navíc dá nedlouho poté všem poznat, že je ochoten bez okolků odstranit kohokoli, kdo se mu znelíbí, a to včetně bývalých kumpánů. V ohrožení se tak ocitají i obyčejní obyvatelé Chicaga…

Jak záhadného bývalého starostu zastavit, to je úkol pro Merit a její přátele. Merit má nyní sice díky pochybnému Malloryinu kouzlu zpátky svou lásku, otázkou však zůstává, za jakou cenu. Nestvořila si Mallory pouhého familiára, čarodějnického sluhu, kterým bude jako loutkou manipulovat, kdykoli se jí zamane?

Americká spisovatelka Chloe Neill Mrazivým kousnutím dokazuje, že i v šestém díle může být jakákoliv série svěží, zábavná a napínavá. Stačí k tomu dokonale zvládnuté řemeslo, tvůrčí ukázněnost (která chybí řadě autorů a autorek nejen tohoto subžánru) a rovněž schopnost přicházet vždy s novými, originálními nápady, nečekanými zvraty a vztahovými propletenci. Stačí se začíst a bavit se!

Anotace

Osmadvacetiletá Merit, před časem proti své vůli proměněná v upíra, si našla cestu do temných kruhů chicagského upířího podsvětí, kde zjistila, že nadpřirozených je daleko víc, než kolik se zdálo – a více, než kolik si veřejnost kdy dokázala představit. Některá tajemství však nebylo možné dál šířit – jak mezi lidmi, tak mezi paranormály. Nyní je Merit na lovu a řítí se po drsném americkém Středozápadě v honbě za zvlčilou nadpřirozenou, která chce za každou cenu ukrást starodávný artefakt, jenž by mohl na světě rozpoutat katastrofální zlo. Sama Merit je však rovněž pronásledována. Nepřítel z Chicaga jde po jejích stopách a nic mu nezabrání v tom, aby magický artefakt uchvátil pro sebe. Slitování nepřichází v úvahu. Neplatí žádná pravidla. Žádné životy nebudou ušetřeny. Hon začíná.

Chloe Neill

Americká autorka, vyrůstala na americkém Jihu, nyní žije na Středozápadě, blízko Cadoganskému Domu, aby měla přehled o svých hrdinech. Na kontě má zatím dvanáctidílnou sérii Upíři z Chicaga, s níž se velmi záhy etablovala ve v současnosti velmi populárním prostředí subžánru urban fantasy. V podobném duchu je pak napsána i trilogie Dark Elite a první díly nové série Devil’s Isle. Když zrovna nevysedává u počítače, ráda peče, hledá na internetu nové recepty a tráví čas se svými „kluky“: manželem a nejoblíbenějším fotografem krajiny v jedné osobě a dvěma psy, Baxterem a Scoutem, kteří mají na povel jak ji, tak jejího nejoblíbenějšího fotografa.

  • Chloe Neill: Mrazivé kousnutí
  • Formát: brož., 145×205 mm
  • Počet stran: 256
  • Cena: 269 Kč
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď