Představujeme: Drakoviny

V přehledu plánů jsme zmiňovali, že chceme více zabrousit do světa PRG. A hle – první vlaštovka je na světě!
Představujeme Drakoviny, streamery hrající Dungeons and Dragons.
A protože popularita této “zábavy” neustále roste a my chceme informovat o zajímavých projektech, nabízíme prozatím základní info o tomto projektu.

Pro začátek vám nabídneme základní informace od autorů samotných, a´t máte představu, o co se vlastně jedná.

V případě zájmu nám klidně pište na redakce@fantasyplanet.cz, vaše dotazy předáme a samozřejmě zodpovíme (resp. udělají to za nás lidé z Drakovin).

Drakoviny

Dračí doupě a jeho anglická verze Dungeons&Dragons začíná v poslední době být velice populární. Většina z nás hrála, v nějaké formě, podobné hry ve svém dětství. Několik hráčů, vypravěč pár kostek a pravidla, která ani nemusí být sepsaná. Stačí něco, na čem se skupina dohodne. Tak málo stačí k tomu, aby se lidé bavili a vytvářeli společně příběhy, které budou plné emocí, zážitků a kouzelných okamžiků, na které nikdy nezapomenou a budou na ně navždy vzpomínat. Když se k tomu ještě přidá živé vysílání, vzniká úžasná podívaná. O něco podobného se také snaží skupina streamerů a nerdů v jejich pořadu Drakoviny.

Drakoviny jsou internetový pořad vysílaný na platformě twitch.tv, každý čtvrtek od 18hod. Skupina složená ze streamerů Aleše „Aleshe“ Hemera, Aleše „Freeze“ Kněžínka, Flowee Pospíšilové a Jana „Rikytana“ Kusáka společně s vypravčem (Pánem Jeskyně) Jirkou „Jirasem“ Korčákem, hrají už několik měsíců RPG hru Dungeons&Dragons. Skrze společnou sdílenou představu prochází magickým světem, který si vypravěč sám vymýšlí. Důležitou součásti hry je improvizace, hráči nemají žádný scénář. Mají pouze čísla na papíře, které jim slouží jako vlastnosti jejich postavy a skrze hody kostkou a vlastní improvizovaný role-play vytváří situace, které nelze předvídat. Improvizují své chování a vypravěč podobně popisuje události, které se odvíjejí podle činů postav ve vymyšleném světě.

Pokud jste někdy hráli Drači doupě nebo Vás zajímají Hry na hrdiny nebo jenom máte rádi kouzelné příběhy určitě se podívejte na Drakoviny.

Kanál: www.youtube.com/drakoviny

Twitch: V současnosti www.twitch.tv/freezecz, do budoucna www.twitch.tv/drakoviny

Discord: https://discordapp.com/invite/DA5mJav

Facebook: www.facebook.com/drakoviny

Instagram: www.instagram.com/drakoviny

Twitter: www.twitter.com/drakoviny

Podcast: www.anchor.fm/drakoviny, ale také na Google Podcasts, Apple Podcasts, Spotify a dalších 3 platformách

FAQ – vše, co potřebujete vědět o Drakovinách: shorturl.at/yzJP4 (informace o DnD, hře a postavách)

Alesh                    instagram           facebook            twitch

Flowee                                instagram           facebook            twitch

Freeze                 instagram           facebook            twitch

Jiras                       instagram           facebook            twitch

Riky                                                      facebook            twitch

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

2 komentáře

  1. Většina lidí hrála právě Dračák, a v poslední době roste spíše popularita >natáčení a sledování< těchto her. Nicméně nejvíc mě zarazila jedna věc – co je sakra PRG? 🙂 Všude se tomu říká RPG.

  2. 2 Jerson: krátký komentář autora předmluvy:
    Já ve svém okolí vidím, že k dračáku (ať už dračáku či DnD či jakýmkoliv jiným “systémům”) se vrací staří hráči a zároveň sebou táhnou nové. Proto si dovolím tvrdit, že roste obliba dračáku jako takového, což se odráží v zájmu na sociálních sítích. za mě spojené nádoby.

    RPG – Role Playing Game – hry na hrdiny. Tady je svět RPG míněn spíš obecně, možná je to nešťastně formulované, ale máme v zárodku i spolupráci s jinými RPG hrami (např. Dračí hlídkou).

Zanechat odpověď