Ediční plán nakladatelství Laser-books (PR)

Ediční plán nakladatelství doslova překypuje zajímavými tituly. Chybět nesmí slavná a oblíbená jména jako Dan Simmons, China Miéville, Orson Scott Card, William Gibson, Tim Powers nebo editorská hvězda Gardner Dozois. Ovšem dočkáte se i knih od nadějných nováčků, stačí snad zmínit Scotta Lynche, Johna C. Wrighta, Daniela Abrahama, Jaye Lakea či Elizabeth Bearovou. Každý si tak bude moci vybrat z tradičně bohaté a různorodé nabídky nakladatelství Laser-books.

NEW WEIRD

New weird už není novým a revolučním subžánrem, stejně jako jeho předchůdci se i on pomalu začleňuje do širokého proudu fantastiky. Přesto však ještě existuje cela řada knih, které do new weirdu patří, přičemž nové stále vycházejí. A tak se můžeme těšit na další přírůstky exkluzivní edice nejen letos, ale i do budoucna. Na rok 2010 jsme si připravili dokončení jedné ze sérií a naprosto zásadní román, jenž patří k zlatému fondu fantastického žánru.

Hal Duncan: Atrament – Kniha všech hodin

Uběhlo dvacet let od chvíle, kdy se po celém Pergamentu přehnal Podvečer… Ale i po dvaceti letech chaosu se ti, kdo zbyli z Konventu, drží u moci v enklávách řádu uprostřed pustiny zničené bitmikrami. A ve všemožných záhybech času a prostoru se teď proti jejich moci staví darebáci a vzbouřenci. Zdá se, že všichni jsou polapeni v tom bezvěkém boji mezi chaosem a řádem a že teď všichni musejí sehrát svou roli: rebelové i tyrani, kladní hrdinové i padouši. Nyní je možná ten nejvyšší čas odhodit scénář, který byl napsán na kůži andělů. Nakonec… když je realita vepsána do kůže, čím asi jiným, než krví?

M. John Harrison: Viriconium

Viriconium od Michaela Johna Harrisona přispělo k rozvoji žánru nekonvenčním spojením science fiction a fantasy již v roce 1971. Jako celek série předstihla soudobou fantastiku svým jedinečným stylem, jenž se nebojí sáhnout až k mlhavým okrajům žánru. Příběh sám ukazuje neradostnou budoucnost umírající Země, v níž je město Viriconium pod vládou královny Methvet Nian zobrazeno jako nepřátelským okolím obklopená bašta umírající civilizace. Revidované vydání z roku 2000 obsahuje v jednom svazku všechny díly série. Zásadní titul v dějinách žánru a předchůdce subžánru new weird.

NEW SPACE OPERA

Letošní rok by mohl patřit edici New space opera, zcela jistě nás čeká hned několik mimořádných knih a cest do dalekého vesmíru, ať už v příbězích z hned dvou ambiciózních antologií, anebo v románech od u nás už známých, přesto však stále ještě nepříliš zavedených autorů.

John C. Wright: Fénix vítězný

Pokračování románu Zlatý věk, druhý díl stejnojmenné ambiciózní trilogie ze vzdálené budoucnosti lidské transcendence. Phaetonova cesta pokračuje přeměněnou Sluneční soustavou, Jupiter byl přetvořen v druhou hvězdu, Mars a Venuše terraformovány, lidstvo dosáhlo nesmrtelnosti. Phaetonovým cílem je vyvést lidstvo z dlouhotrvající stagnace směrem ke hvězdám. Jeho cílem je získat zpět velkolepou hvězdnou loď, nejúžasnější vesmírné plavidlo, a vydat se na jeho palubě na průzkum vzdáleného vesmíru.

Martin Šust ed. Prach hvězd

Do temnoty mezihvězdného prostoru se tentokrát vydáte pod taktovkou amerických autorů space opery. Pokračování antologie Plameny hvězd vám opět nabídne řadu skvělých vesmírných dobrodružství, v nichž budete odkrývat tajemství vzdálených hvězd i galaxií. Ačkoli je “nová space opera” spojována především se snahami britských autorů o obrodu tohoto oblíbeného subžánru, tak i autoři za oceánem mají jistě co nabídnout…

Gardner Dozois & Jonathan Strahan eds. New Space Opera 2

Nejslavnější editorská dvojice současnosti se vrací k výpravám do dalekého vesmíru, který stále ukrývá mnohé zázraky a tajemství. Ty vám představí tradičně známá jména jako Robert Charles Wilson, Cory Doctorow, Kristine Kathryn Ruschová, Jay Lake, Neal Asher, Sean Williams, Bruce Sterling, Mike Resnick a John C. Wright plus spousta dalších. Pokračování úspěšné antologie jistě nezklame všechny příznivce dobrodružného toulání vesmírem.

Robert Reed: Morek

Galaktická loď větší než planetární světy, obydlená rozmanitou společností mimozemských ras, tajemné plavidlo staré miliony let, ovládané téměř nesmrtelnou lidskou posádkou, která ji objevila prázdnou na okraji galaxie. V samém středu se nachází celá planeta… Slavný cyklus románů a povídek ve zcela samostatném románu poprvé knižně i u nás.

Justina Robsonová: Natural History

Lidé jsou schopni mezihvězdných letů, a co víc, díky rozvinutému bio-inženýrství se dokážou přizpůsobit pobytu i ve značně ztížených podmínkách, dokonce i v tak nepřátelském prostředí jako jsou hlubiny mimozemských oceánů. Ovšem po objevu mimozemské technologie si lidé s překvapením uvědomují, že jejich schopnosti nejsou v tomto směru ojedinělé a dokonce ani ne nejrozvinutější… Román patří k základním kamenům britské new space opery.

STAR TREK

Nezapomínáme ani na příznivce Star Treku. Do budoucna bychom rádi dokončili zejména nedávno odstartované projekty (Teorie strun, Zkouška ohněm a Titan). Ovšem ještě předtím tu je novelizace nejnovějšího filmového hitu z prostředí Star Treku.

Alan Dean Foster: Star Trek

V dalekých končinách Galaxie, v místě a čase, které nikdy neměly existovat, se objevuje nástroj zkázy. Jeho pološílený kapitán přeje smrt všem rozumným bytostem, touží zničit každý civilizovaný svět, aby tak pomstil zničení svého světa. Dvě zcela odlišné a nepoddajné osobnosti jménem Kirk a Spock musejí najít způsob, jak vést jedinou posádku jediné lodi, která je může zastavit.

Trailer:

Kirsten Beyer: Teorie strun – Fúze

Poruchy časoprostorového kontinua, způsobené vznikem singularity „Modré oko“, neberou konce: kousek po kousku se matérie, jíž je tvořeno univerzum, rozpadá a strhává s sebou hranice mezi dimenzemi. Meze realit se rozplývají a události se dávají nezadržitelně do pohybu. Voyager následuje Tuvoka na dávno opuštěnou, neskutečně majestátní a tajemnou vesmírnou stanici, město mezi hvězdami, starší, než si kdokoliv dokáže představit…

PODÍL

Polská díla jsou už tradiční a zavedenou edicí nakladatelství, ač v poslední době ne tak rozvíjenou jako v minulosti. Přesto jí chceme i do budoucna zůstat věrní počínaje pokračováním jednoho z dříve vydaných titulů.

Marcin Przybyłek: Gamedek – Prodavači lokomotiv

Na konci dvaadvacátého století žijí lidé v megaměstech, oddělených od ekologicky nepřátelského okolí. Značnou část života tráví ve virtuální realitě. Do ní však pronikne virus a v podobě Zvířete dokáže lidi reálně zabíjet, což vyvolá světovou krizi. Virtuální detektiv Torkil Aymore se za dramatických okolností a s nasazením vlastního života pokouší situaci vyřešit. To však vyžaduje úporné boje, které svede ve skutečném světě i ve virtuální realitě.

To je vše z edic New weird, New space opera, Star Trek a Podíl, ovšem ediční plán nakladatelství Laser-books obsahuje nejen těchto 10 knih, ale i řadu dalších titulů z edic Science fiction, Fantasy a Horor / Noir. Ty však naleznete pod níže uvedenými odkazy:

Sarden – Science fiction, Mistrovská díla SF, Moderní díla SF, Autorské profily
Topzine – Fantasy, Mistrovská díla fantasy, Moderní díla fantasy, Horor / Noir

Celý ediční plán obsahuje celkem 36 titulů a lze tedy téměř s jistotou předpokládat, že se některé tituly přesunou na rok 2011. S tím se pojí malá soutěž pro všechny majitele čtenářských kont nakladatelství Laser-books. Pokud nejste majitelem čtenářského konta, navštivte stránky nakladatelství, třeba vás nabídka vysokých slev zaujme ( http://www.laser-books.cz/obj.html). Pokud si čtenářské konto založíte s dostatečným předstihem, můžete se soutěže zúčastnit.

Soutěž má jednoduchá pravidla, ve dnech 10. 2. – 15. 2. 2010 nám zašlete váš odhad, kolik knih nakladatelství Laser-books v roce 2010 vydá. Počítat se bude pouze jedno číslo na každého čtenáře s tím, že do soutěže zařadíme jen prvního tipujícího s danou cifrou (jednoduše řečeno, pokud budete tipovat např. 35 knih, budete do soutěže zařazeni pouze, když daný odhad zašlete jako první, ten, kdo bude druhý a výše, zařazen nebude). Další den vám oznámíme, zda jste byl s vaším odhadem do soutěže zařazen. Pokud nikoli, můžete obratem zaslat odlišný odhad. Dne 16. února vyvěsíme na stránkách jména a tipy čtenářů. Po celý rok tak budete moci sledovat, kdo se nakonec nejvíce přiblížil pravdě. Cenou pro vítěze bude kniha vydaná v roce 2010 jako tradiční překvapení plus další kniha z nabídky Laser-books dle vašeho výběru!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Ja som zvedavy ci konecne tento rok vyde Dan Simmons: Kantos Hyperionu Dan Simmons: Pohodlí zdechliny (Carrion Comfort)3

  2. Na Simmonse se taky těším, doufám, že letos opravdu vyjde.

  3. Tak na ty space opery se moc těším. Já si na tenhle žánr potrpím a na můj vkus je jich v češtině málo, kor těch dobrých. A číst to v angličtině se zatím neodvažuju, přes ty technický názvy bych se nemusela prokousat. XDDD

  4. Napětí v jejích očích a Pohodlí zdechliny jsou doufám opravdu jen pracovní názvy :))Ale jinak edičák super. U nás prakticky bezkonkurenční.

  5. Naprosto souhlasím s Alešem. Je mnohé na co se těšit. A doplní-li to Argo dalším McDonaldem v překladu právě Aleše Drobka…

  6. Laser má edičák opravdu našlapaný. Tim Powers a Hal Duncan v překladu Richarda Podaného, slibně rozjetá edice moderní díla fantasy, dva tisícistránkové špalky Dana Simmonse, antologie od Martina Šusta (jsem zvědav jak obstojí s tou od Dozoise… či spíše jak ta Dozoisova obstojí vedle té Martinovi…)Ale Argo poslední rok ukázalo, že je třeba s ním ve fantastice počítat. Slibují Crowleyho, konečně snad Bankse, Guy Gavriela Kaye a kdoví co ještě za zajímavé tituly.Doufám však, že se od Tritonu skutečně dočkáme dalšího Reynoldse. Jeho další román mi tu chybí…

  7. K tomu Simmonsovi a “Pohodlí zdechliny”… upozorňuji, že jakožto překladatel jsem tento bizarní název nevymyslel a vlastně až dosud nikde ani neviděl. Ta kniha se tak opravdu jmenovat nebude…:) Ale mě samého ještě nic nenapadlo; jde o úryvek básně, takže počkám, až mě někdy nad ránem políbí múza.

  8. Pohodlí zdechliny je naprosto geniální název! Doporučuju jej zachovat:D

  9. jirka – Argo to dalším McDonaldem doplní, prý brzy, bude to Brasyl, na který se hrozně těším, ještě jsem ho nečet. Překladá to ale někdo jiný, netuším kdo:https://www.fantasyplanet.cz/knihy_detail.asp?id=3902 (příspěvek od “Monika Triton”, neboli Monika Jupová, interní tritoní redaktorka)A jsem si jist, že jestli se bude Řeka bohů prodávat alespoň obstojně, protlačí Martin Šust do edice Fantastika i další McDonaldy, hlavně vynikající “africkou” sérii Chaga a Kirinya.

  10. No, já tam takové slovo nemám a pokud vím, tak Řeka bohů byl tvůj překladatelský sen. Navíc Brasyl jde do edice Fantastika z nakladatelství Triton v překladu Miroslavy Polové (překládala Rymanův Airnet).Pohodlí zdechliny je opravdu pracovní název, protože Milan už to bude mít přeložený, ale název ne a ne říct. Už by mohl něco vymyslet…Jinak Hyperion i “Zdechlina” by měli určitě vyjít letos, doufám, že Hyperion budu mít v rukou už o svých narozeninách :-)Má tu někdo zájem zapojit se do naší malé tipovací soutěže?

  11. PODíL
    Dlho som nevidel ziadnu novu knizku od Pilipiuka… Neviete kde je problem? Kde to zamrzlo? Bezkonkurencne jeden z naj polskych spisovatelov a fakt tu jeho tvorba dost chyba…

  12. No, když jsem si tak pročítal edičák Laseru a počítal tituly, které bych rád vlastnil a k tomu přičetl knihy, které už ohlásily Argo,Polaris,Talpress a Triton, tak je mi hned jasný, že budu muset ze svých představ poněkud slevit.Prostě tolik knih si koupit dovolit nemůžu, ale rozhodně je jenom dobře, že nabídka je takhle široká.Jenže nadruhou stranu to potvrzuje trend, že celkově každý rok vychází víc a víc titulů ale v menších nákladech,a aby se vrátily náklady, tak se zvyšují ceny a tak pořád dokola.Kde to skončí?

  13. Omyl, v edičním plánu je 36 titulů, i když ohlášeno bylo zatím jen 34 titulů 🙂

  14. Tak to jo 🙂 A k tomu, že budeš muset slevit. Založ si ČK a ušetříš 30 procent na každém titulu… A podobné možnosti jsou i u Talpressu a Tritonu.

  15. ČK mám a slevy využívám i jinde.V podstatě jsem si vloni koupil vše co mě lákalo.Ale třeba nekupuju tak krásnými obálkami opatřená Mistrovská díla sci-fi, protože mám už první vydání.

  16. To je docela pochopitelné, i když z vlastní zkušenosti mohu říct, že v knihovně vypadají Mistrovská díla SF nádherně 🙂 Ovšem i přes první vydání doporučuju ke koupi IDORU od Williama Gibsona. Bakičův překlad je jedním slovem skvělý, patrně nejlepší dosavadní Gibsonův překlad! Doufáme, že Pavel Bakič bude překládat Gibsona dál (na rok 2010 je ohlášen jeho desátý román). IDORU by mělo vyjít do konce měsíce, v těsném sledu po SRDCI SVĚTA.

  17. Ať jsem to prostudovával jak jsem to prostudovávál, žádnou steampunkovou sbírku VanderMeerů jsem nenašel. Je nějaká šance?Každopádně za Powerse a Gibsona palce navrch. 🙂

  18. Jo Martine, když už jsme u těch obálek, nedávno mě to přišlo na mysl – můj názor na Mistrovská SF znáš, je to na naše poměry oukej, obrázky samotné super, ale necitlivé grafické zpracování to kazí.Ale to je fuk. Chtěl jsem hlavně obrovsky pochválit za obálky k edici Moderní fantasy, tedy Campbell, Lynch i Abraham. Sice tuhle literaturu nečtu, ale obálky fakt bomba. Je to možná poprvé, co k hodnocení obálek nemusím připojovat žádné “ale” a “na české poměry” a “škoda že”. Prostě bez nejmenších výhrad perfektní.Mimochodem kdo je autorem toho grafického designu? Měl by v dubnu dostat nějaký metál.

  19. vlk: pilipiuka bude patrně muset vydat jiné nakladatelství, afaik 😉 a nikdo se nehrne. já chci taky kubu vandrovce!!

  20. Autorem grafického designu je Lukáš Tuma, který nám udělal také Mistrovská díla fantasy a Space Opera, plus věci jako Autorské profily nebo double Zrcadlovky/Singularity. A hlavně, je to grafik časopisu Pevnost!

  21. JJ mám vybráno mraky knih co chci letos zakoupit:o)) Obálky jsou všechny super a mám radost z celých sérií, které v knihovně vypadají nádherně. Teď je důležité, aby jste si zmíněného grafika pana Tumu udrželi.Držím ve všem palce

  22. Zmíněný pan Tuma je kamarád, se kterým mám moc dobré vztahy a doufám, že to tak i vydrží.

  23. A nevite nekdo zda bude pokracovat serie Star Trek – Zkouška ohněm??

  24. Lukáš Tuma fakt umí… Aleši já se domnívám, že má na svědomí i grafickou podobu Řeky bohů. Obálka na Srdce světa je krásná a určitě to bude skvělá kniha. Jay Lake se nám poslední dobu pořádně rozepsal, tak jsem rád, že se s ním setkáváme víc a víc, ať již s jeho povídkovou tvorbou nebo hned celými sériemi. Přiznám se, že jméno Russel Kirkpatrick a román Přes tvář světa mi dosud nic neříkalo. Jsem na další svazek modf tedy velmi zvědavý.

  25. Přidám se ke chvále Lukáše Tumy – grafická úprava MDF je mimořádně povedená. Celkově vidím v tomto ohledu zvyšující se kvalitu u většiny vydavatelství. O to víc pak vrtím hlavou, když se na pultech objeví knížka s obálkou jak ze začátku devadesátých (namátkou z poslední doby třeba “Neochvějný” nebo “Northův svět 1 – Komisař”), to by snad zvládla udělat i úřednice ve Wordu za 5 minut (včetně pauzy na kafíčko;-)).2 MŠ: Ohledně Laserovské soutěže – já si teda klidně tipnu:-).

  26. Snad první obálka laserovské knihy, která mi přišla naprosto vyjímečná, byla obálka knihy Vidím to jinak (Sterling). Teď v podobném duchu pokračuje i MDF, no sláva. Ještě je to vylepšené tím parciálním lakem, to je fakt bomba. Připojuju se ke chvále. Doufám, že se vytáhnete i s přebalem na Hyperion…

  27. od jiného nakladatele… 🙂
    Snad si budu taky muset pořídit edičák.(Závidím… :)) )Jenže oni se ti Češi tak nějak hůř plánují.

  28. Náhodou já doufám, že se edičnímu plánu Laseru dostane tolik pozornosti, až to bude i ostatním nakladatelstvím stát za to, aby zde prezentovali své ediční plány. Třeba i každý rok.

  29. tož Virioncium a Pergament je pro lasser povinnost a jestli vydaj 5 space oper, tak to bude velkýNejvíc mě ovšem potěšil edičák Brokilonu 3xŠlechta, jojojo

  30. V Levných knihách se teď objevilo spousta knih od Laseru. Utíkejte nakupovat.

  31. od jiného nakladatele… 🙂
    Sem tam se v Levných knihách objeví něco nového, a sem tam se na internetu objeví nějaký blb, většinou starý. To je přece normální… 🙂

  32. od jiného nakladatele… 🙂
    Já jsem jenom racianalizoval celou dlouhou, úmornou a zbytečnou diskusi o tom, že když budou čtenáři čekat, až knihy kvalitních nakladatelů skončí v Levných knihách, tak o ty nakladatele časem přijdou, do jednoho výstižného prohlášení.

  33. V Levných knihách jsem včera byl (na Andělu) a záplavy knih od Laseru jsem si nešiml 🙂 Až na pár starších titulů – Město a hvězdy, Rohan – ledová kovadlina 2,3 a pár Star Treků nic zásadního. Btw čekat až (jestli) konkrétní titul spadne do LK je fakt blbost. Navíc se dá hodně ušetřit objednáním přímo u vydavatele.A možná by to chtělo některé příspěvky promazávat…

  34. No mě by teda zajímalo, kdo ty knihy do Levných knih dává. Dělá to nakladatel? Nebo distributor? Na webu LK jsem teď napočítal 11 knih o Star Treku, 1x Orson S. Card, 1x Jonathan Caroll, 1x antologie Wollheim. Je to pěkný podraz na čtenáře, kteří poctivě nakupují knihy v krámě, a jak se to líbí knihkupcům?

  35. od jiného nakladatele… 🙂
    Fenrisovi: Ten předpředminulý příspěvek určitě nechat! 🙂 Už deset minut se chechtám, až mě pobolívá břicho. Je roztomilé, jak provokující Pan Někdo sám rychle ztratil nervy. Zvedlo mi to náladu při celkem nudném balení knih na Tolkiencon.

  36. Už chápu proč u vylízaného Bronce nechtějí vydávat knížky autoři jako je Vláďa Šlechta. Bronec je prostě jeden z těch introvertních pičusů, slizkých jako vřed. Rampasův vlezdoprdelista.

  37. od jiného nakladatele… 🙂
    Androušovi: To vůbec není vina nakladatelů!Za to mohou zlí skřítci, kteří tajně v noci odnášejí knihy ze skladů do Levných knih.Původně pracovali jako tiskařští šotci, ale v 90. letech se rekvalifikovali…

  38. od jiného nakladatele… 🙂
    Ondřejovi: A nemohl by přijít taky Hubert? Ať nám něco po Pavlovi a Ondřejovi řekne i Hubert. Prosííím! 🙂

  39. 2 Androuš (a Pavel):
    Taky jsem nakoupila dost knih, které se později objevily v LK za výrazně nižší cenu – nepotěší to. Ale proč to hned nazývat podrazem? Pokud čtenáři knihu nekupují, vydavatelé chtějí alespoň částečně pokrýt ztráty, tak ji prodají hluboko pod cenou do LK. Radost z toho mají jen LK a ti, co předtím knihu nekoupili za plnou cenu, vydavatelé určitě ze všeho nejmíň.Mně osobně je líto, když kvalitní knížky končí na pultech LK a kdejaká v médiích protěžovaná teenage *píp*ovina o dracích či upírech je považována za to nej, co lze v žánru koupit:-(. Každopádně strategie “nekoupím knihu teď, protože později bude levná” je absolutně mimo a v konečném důsledku může vést ke krachu vydavatelů, což znamená méně knih pro nás, čtenáře. A toho bych se nechtěla dožít (jakkoliv už knížky nemám kde dávat a o čtivo mám postaráno přinejmenším do klimakteria;-)).

  40. Některé knihy nenajdete v žádném olomouckém knihkupectví a nejsou dokonce ani na webu Laseru. Proto je fajn, že si je můžu koupit alespoň v LK. Ale je pro mě nepochopitelné, proč se je vydavatel nejdřív nepokusí prodat sám nebo je nepřibalí k větším objednávkám jako dárek. :-/

  41. Nakladatel a čtenář – to je určitá forma symbiózy či parasitizmu a neptejte se, kdo je kdo… :)Jakmile začne symbiont ze svého hostitele odčerpávat příliš, tento hyne, respektive hynou oba.I to myslím platí oběma směry. 🙂

  42. Jestli si Laser udrží tempo 3 knihy měsíčně, bude to fajn. Ten Caroll v LK mě mrzí. Asi to ohrozí další jeho knihy u Laseru.

  43. Carolla by bylo škoda, ale nevěšme hlavu. Svého času se v levných knihách objevil i O.S.Card a S. Erikson a vidíte… Laser dal Cardovu Alvinovi druhou šanci a snad se mu daří o poznání lépe.

  44. Ano, Carolla jsem si koupil, protože mě překvapila Laserovka v LK, a taky bych si tu knihu (podle anotace) nikdy nekoupil. Ještě jsem se nedostal daleko, ale chápu, proč skončila tam kde skončila.Tem začátek o životních strázních a nalezení dokonalého protějšku je otravný a zbytečný.

  45. Caroll
    Četl jsem nějaké jeho knihy v polštině. Podle mě je to spíš intelektuální až dekadentní autor, který náhodou zabrousil i na pole fantastiky.

  46. Těším se hlavně na NSO – Wright a Reed jsou jasní, antologie taky, Robsonovou neznám, ale myslím, že to s ní risknu. K Duncanovi – při četbě podobných knih se cítím jako pologramotný idiot – já jsem jednoduchá holka a mám ráda jednoduché, klasicky vyprávěné knihy a jakési literární experimenty mě naprosto míjejí. Přesto jsem si Pergament půjčila v knihovně – co kdyby… Jenže zase – pologramotný idiot – nějak jsem cítila, že pod tou spoustou krásných slov by se mohl skrývat úžasný příběh, jenže jsem ho tam ani při sebevětší snaze neobjevila. Tak se ptám – našel ho někdo? Je tam vůbec? 🙂

  47. Maminko Gabo, nepropadej panice.Já jsem pravda ještě Pergament nečetl, protože si ho chci přečíst ihned s druhým dílem, takže nevím, ale těším se. Ale jak tak čtu, tak i ty si najdeš literatury dost.

  48. v Pergamentu je schováno hned několik dobrých příběhů, jen si to dát všechno dohromady. Abych pravdu řekl, tak jako celek mi unikala první část, druhá část je už o něco zřetelnější

  49. Já mám Pergament spolu s Město&město a Domem bouří zařazené mezi „čekatele“.Tedy knihy,o kterých na základě různých ohlasů a recenzí nejsem tak docela přesvědčen a pak čekám na nějaký impuls, který by mě „nakopl“ ke koupi.Proto jsem hodně zvědav na Atrament a jeho přijetí.

  50. V Pergamene je predovšetkým mix mýtov, ktoré Duncan prebral a zaradil do svojho románu. Inak ja si nemyslím, že taký Wright by bol pre pologramotných idiotov, takže sa Gaba zbytočne nepodceňuj!

  51. jirka: Děkuji za povzbudivá slova, ale příště prosím bez té maminky, to mě děsí, že musím být v prvé řadě matka, ach jo. A mám to na doživotí… Já jsem s tím Wrightem udělala trochu krok vedle – čekala jsem něco dobrodružnějšího ve stylu Reynoldse nebo Hamiltona, takové jednoduché zábavové čtivo :-). Podle anotace jsem myslela, že půjde o detektivní pátrání, navíc velmi vzdálená budoucnost mě taky lákala, něco jako Vance nebo Wolfe, a název mi zase evokoval Zlatý věk sci-fi – spletla jsem se parádně. Po prvních stránkách jsem si nadávala, ale pak jsem se do toho dostala přes ty šílené novotvary (hlavně proto, že mi bylo líto peněz :-)), a teď se těším na další díl. Ale hlavně chci říct, že Zlatý věk má příběh, kdežto v Duncanovi jsem ho neobjevila. Měla jsem problém zorientovat se jak v čase, tak v místě, úplně jsem zabloudila. Mrzí mě to, protože on píše krásně, zpočátku jsem byla okouzlena, dokud mi nedošlo, že vůbec netuším, co to vlastně čtu :-)A nepodceňuju se, takovou formulaci jsem zvolila proto, aby mě někdo přesvědčoval, že nejsem :-). I když někdy…

  52. Teď mě napadlo, že nikde v edičním plánu nevidím ročenky. Budou někdy, nebo jsou odvolány?

  53. Re: ročenky
    Obávám se, že ani výslovně odvolány, jen tak tiše vypadly.

  54. A kdo
    A kdo přišel vlastně s teorii, že někdo záměrně nekupuje knihy ? Tedy jeden člověk nekoupí 1 knihu a protože si ji nekoupil, tak se zákonitě objeví v Levných knihách a to dokonce v několika desítkách či stovkách exemplářů. Princip spojených nádob, že ano ? Taky to tak dělám, nekupuji pečivo a venku na zápraží čekám až začnou pršet koblihy. Logika je stejná.

Zveřejnit odpověď