Kotleta a Sněgoňová končí spolupráci. Legie bude mít dvě paralelní série.

Webu FantasyPlanet se podařilo ověřit informace, které v posledních týdnech kolovaly mezi znalci české fantastiky, a přináší velmi nepříjemnou situaci pro fanoušky dobře rozjeté série Legie. Jejích prvních dílů se prodávaly tisíce kusů a zdálo se, že rozjetou mašinu dvou oblíbených autorů nic nezastaví. Nyní ale nakladatelství Host potvrdilo, že přebírá vydávání série Legie. To samé ale tvrdí i nakladatelství Brokilon. Čekají nás tak dvě paralelní Legie?

„Ano a ta naše bude lepší,“ říkají v Hostu i v Brokilonu. Pojďme tedy vysvětlit, co se stalo.

„Už s nimi nechci mít společného. Ta spolupráce byla strašná. Vždycky vtrhli do redakce, všechno sežrali a vychlastali a pak začali soutěžit, kdo dál dočůrá. Ne na záchodě, ale v kanceláři. A ne, nemysleli to obrazně. Většinou vyhrála Sněgoňová, což Kotletu jenom rozbrečelo, takže pak trhal nasraně stránky z knížek Oskara Fuchse, dělal z nich vlaštovky a házel je po příslušnících městské policie z balkonu. Sněgoňová pak na ně plivala a křičela „Svobodu Slezsku, vy svině!“. Víte, kolik jsme zaplatili pokut?“ objasňuje situaci majitel a dosavadní vydavatel knih Kotlety a Sněgoňové Zdeněk Pobuda a dodává: „Podívejte, já už na to nemám nervy. My jsme teď vydali sbírku poezie Petra Urbana „Básně k pohlazení“ a to je prostě jiná spolupráce. Ten člověk přijde, slušně pozdraví, nekrká jak Sněgoňová, voní, má kytku v klopě a ty verše, to je radost. Roztrhal jsem s nima všechny smlouvy a vydávám už jen poezii!“

Vypovězení smlouvy ze strany nakladatelství Epocha bylo vyústěním dlouhodobých hádek mezi Kotletou a Sněgoňovou. Podle našich informací šlo o směřování celé série. Zatímco Sněgoňová chtěla klást větší důraz na postavu Gerasima, Kotleta zásadně trval na tom, aby měl větší prostor ruský hrdina z ústřední dvojice. Tyto umělecké rozpory vedly k tomu, že dvanáctidílnou sérii ukončí každý sám. Kotleta měl původně dopsat zbývajících devět dílů pro nakladatelství Brokilon.

„Nejdřív jsme si plácli, ale poté, co mě nutil, abych mu na kytaru hrál Stánky od Nedvědů, jsem ho poslal do prdele a domluvil se se Sněgoňovou,“ vysvětluje majitel nakladatelství Brokilon a metalový muzikant Robert Pilch. „Já makám se Sapkowskim, já nějaký Stánky fakt nemám zapotřebí,“ dodal pro FantasyPlanet. Také v odpovědích na naše dotazy napsal, že jako Ostravák má ke slezské patriotce Sněgoňové blízko. „Svobodu Slezsku, vy svině!“ napsal.

„František Kotleta je skutečně nová akvizice nakladatelství Host. Jsme rádi, že jsme konečně získali autora s přesahem, protože dosud u nás vycházela spíš prvoplánová fantastika a to nebylo dobře. Sérii Legie s novým podtitulem: Progresivní výzkum vesmíru a přátelské soužití s mimozemskými rasami bude psát s Pavlem Barešem. Oba muži jsou citliví filosofové a věříme, že jim to půjde. Koneckonců Kotleta si kvůli Barešovi obarvil vlasy na modro. I obálky jejich knih se budou lišit od těch z Brokilonu. Půjde o variace na Rorschachovy skvrny s ambicí vyvolat u čtenáře epileptický záchvat,“ vysvětlila Alena Kruschaková z Hostu.

O tom, která série bude úspěšnější, nakonec rozhodnou čtenáři. A co vy, komu dáte přednost? Nebo budete číst obě verze nového knižního sci-fi seriálu?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

  1. No, asi nejlepší duben co jsem letos četl. Ale jo, já vím, on tomu nescifi čtenář asi nebude rozumět. Tak si za mě předejte tu první cenu ode mě. A co to bude? No, ještě nevím a mžná to ani vědět nebudu. No jo, kus tajemna či zatemnění se do výběru cen vždy hodí, že. I já se občas zatmím.

Zveřejnit odpověď