Co všechno není apríl

Tak je konečně tady – FantasyPlanet ve svém zbrusu novém, okatém kabátě. A to nejen pro dnešní den, ale zcela vážně a bez aprílů (to si schováváme na později). Předtím, než se pustíte do vášnivé debaty, co se povedlo a jestli náhodou nejsme padlí na hlavu, si nejdřív dovolím pár slov na úvod.

FP logo

Nové FPčko byl můj cíl od první chvíle, co jsem převzala šéfredaktorskou štafetu, a jsem ohromně hrdá na to, že se tenhle projekt povedlo dotáhnout do fáze, ve které vám ho konečně můžeme ukázat. Jakkoliv byl původní web starosvětsky sympatický, od nové verze si toho slibujeme podstatně více, než byla FP dosud schopná nabídnout.

A tak už čtení FP v tabletu nebo telefonu nepřipomíná virtuální puzzle, ale je opravdu čtením. Vložení PDF ukázek nevyvolává slzy a nervové tiky. Kalendář vypadá jako kalendář. A nejen to: nově jsou k dispozici třeba štítky, díky nimž budete mít lepší možnost sledovat témata, která vás zajímají, nebo automaticky generovaný a stále aktuální žebříček nejprodávanějších žánrových knih. I za oponou se nám dost usnadnila práce, což znamená, že místo dosavadních bojů s redakčním systémem teď budeme schopni napřít své síly ke zlepšování kvality a rozmanitosti obsahu.

Schválně jsem před chvíli neřekla, že se projekt nové FantasyPlanet povedlo dotáhnout do konce. Je to totiž spíš začátek – úpravy a vymazlení jednotlivých prvků i přenesené historie teprve probíhají a probíhat budou i nadále a doufám, že s námi budete mít trpělivost. Bereme to tak, že pokud je nový vzhled skutečně novým kabátem, bude ho potřeba ještě tu a tam zabrat, aby sedl na míru a pořádně ukázal, jakou zase FP začíná mít pěknou postavičku. Ale to už jsou na tomhle pomyslném kabátku jen lemy a knoflíky; pevně věřím, že střih jsme vybrali dobře.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

235 komentářů

 1. zatím jsem mile překvapená, čekala jsem to horší 🙂

 2. Neříkal tady kdysi někdo, že nebude nutné se ku psaní komentářů přihlašovat a registrovat? 🙂

 3. Nutné nebude. Tohle je jen dočasné řešení, než to pořádně poštelujeme. Strpení, prosím. 🙂

 4. Tak, vzhled se da odladit, ale system musi spolehlive a rychle fungovat

 5. Už to zprovoznili, registrace už není nutná. Jen zaškrtnutí ochrany proti spamu. 🙂

 6. No to je dobrá zpráva.
  Ještě bych zjednodušil ten antispam.

 7. Bojím se, že tyhle kaskádově řazené diskuse budou opruz. Když vezmu v úvahu charakter zdejších diskusí, tak po nějakých 10-15 postech za sebou už bude to vlákno těžce nečitelné.

 8. Neb nepoužívám ani tablet, ani mobil, a dívám se na to na klasickém monitoru, vidím jedno plus – že nových knih je ke spatření celých posledních deset. Jinak je to po všech stránkách tak, jak jsem se obával – ne že by to visuálně uráželo, ale osobitosti má ten nový vzhled asi tolik, co plastová vanička na salát, a přehlednost… No, oproti dřívějšku to chce poněkud složitější pátrání, aby člověk zjistil, kde je nejnovější článek (respektive perex k němu).
  Jednu věc ale beru za těžké pohoršení – totiž že zřejmě člověk nezjistí (nechce-li klikat jako pitomec sem a tam), jestli už jsou nějaké komentáře právě u těch nových knih…

 9. Jelikož FP čtu již déle než desetiletí, nemohu si odpustit zpětnou vazbu:

  Nepřehledný, amatérský template… původní web vypadal profesionálněji

 10. Skepsi: Myslíte tím, jak na sebe nenavazovaly grafické prvky a jak se vše rozsypávalo, když se okno zmenšilo pod základní rozměry sloupců?

 11. Naprosto nesmyslná reakce, protože ten web jsem viděl v několika mobilech a zobrazoval se mi naprosto korektně

 12. to skepsi: Teď nevím, jestli je to z Vaší strany trolling, zvrácené standardy pro korektnost, nebo jen naprostá neznalost pojmů jako responzivní design.

 13. Já teda nevím, co je tleten “respozivní design”, ale na mém parním tabletníku se tleto FP taky dřív zobrazovalo normálně 🙂 Tuten nový “design” na mě taky působí tak nějak lacině, a hlavně nepřehledně… Ale co já vím, já jen bandory pěstníruji, od toho jsou osmnáctiletí odborníci a odbornice, aby nám to vysvětlili, jak to má vypadat 🙂

 14. No tak ona je to přebarvená základní šablona wordressu žejo 🙂 ale to by, pokud to dělal někdo na koleně za hubičku, či z čistého fandovství, nevadilo. Myslím že až se odstraní těch pár masařek tak se na to zvykne. Za mě přeci jen mírný pokrok. Získali jste přehlednost a responzivitu, ztratili duši, nebo alespoň její část.

  – jen tedy chudinka staré logo, v tom novém se ani náznakem neodráží, což je škoda. Velká škoda. viz. ztráta duše 🙂
  – Nové články aby člověk hledal lupou – dejte k nim normální perexy s obrázky. To je myslím základ. Jeden řádek šedého textu mě k jeho přečtení prostě nenaláká.

 15. Ethan Marcotte by se možná divil, aneb jak říkáme u nás: Okurky vždycky patří do sektoru B1.

  Na mém osmipalcovém tabletu běžela stará verze rovněž bez problémů. A protože jej používám i jako mobil, tak konstatuji, že stará verze mi běžela v pohodě i na mobilu.

  Ale jinak je mi to celkem jedno – tady mi jde hlavně o aktuálnost článků, recenze, publicistiku, novinky, anotace a v neposlední řadě o zábavu a svobodný pokec s podobně postiženými kolegy, jako jsem já. Takže pokud to tady zůstane, tak si zvyknu na jakýkoliv responzivní design – ať už to znamená cokoliv.

 16. Můžu poprosit aby se (třeba i volitelně) vrátilo zobrazování databáze knih podobné staré verzi serveru – tedy jenom jednoduchý seznam s názvem, autorem, nakladatelstvím a datem vydání a pokud možno i s výběrem podle měsíců. Používal jsem to často jako rychlý přehled, kdy jsem hned viděl co nového vyšlo třeba v květnu a červnu a pak si otevřel to, co mě zaujalo. Takhle jsou tam všechny ty knihy sice taky, ale dva měsíce zaberou třeba i 15 stránek posunování.
  Rovněž hledání názvu či autora pouze v databázi knih a ne na celém webu bylo fajn a mohlo by se vrátit.

 17. Klasické “vylepšení” webu posledních let. Vypadá to o něco lépe (barvy, logo), ALE
  – Nesmyslně velké upoutávky. Hned pod tím zabírají další kus místa krátké zprávy, které by měly být spíš někde bokem. Takže než se dostanu k obsahu musím odrolovat 2 obrazovky (tedy nemusím už jsem si ty elementy povypínal). Třetinu stránky zabírá reklama. Tato forma reklamy mi osobně nijak nevadí a vlastně jí fakticky ani není víc než dřív, ale poměr reklama/obsah se o dost změnil. Na hlavní stránce je prostě velmi málo článků a obsahu vůbec. Zjevně předpokládáte, že lidi budou rozklikávat kategorie a hledat dál. Třeba to bude fungovat, ale možná přeceňujete trpělivost uživatelů. Osobně jsem na fp zavítal jednou za čas a na většinu článků jsem se dostával přes výpis databáze knih. To teď není možné, tak nevím.

 18. Zasadnim problemem je jiz jinymi zminovane zmizeni poctu komentaru. Pokud jsem si precetl clanek a pamatoval si, ze mel rekneme cca 10 komentaru, tak jsem pri spatreni, ze se cislo zvysilo, clanek znovu navstivil. Ted mam smulu, a protoze muj cas neni natahovaci, abych se proklikaval strankami s nadeji, ze narazim pribyvsi komentare, proste se ke starsim clankum nebudu vracet.
  Podobne u upoutavek na knihu me ty, kde byly nenulove komentare, lakaly mnohem vice ke kliknuti.
  Dalsim problemem je, ze u prehledu clanku je jen nazev. Citim mnohem mensi puzeni na nektery kliknout.
  Co se tyce vzhledu, minuly vzhled mi svymi teplymi barvami a jakoby rostlinnymi motivy evokoval les s elfy. Novy vzhled je velmi technicistni, pocitove mi spise sedi k hardcore sci-fi, coz vzhledem k nazvu stranek vypada ironicky
  Toz tak.

 19. Inu, jak říkali staříček Jemlichaj od nás ze vsi: Bandory patří pod hlínu, každá změna je k horšímu!

 20. No, nemohu si pomoct, ale titulní obrazovka mnou otřásla. Slideshow obrázků přes celou obrazovku – proč? A je jedno zda na 19″ EIZU stolního PC, či osmipalcovém tabletu. A k čemu je blok “Krátké zprávy” zabírající ve výchozím zobrazení celou šířku obrazovky hned pod slideshow? OK, mám kolečko myši a klávesu CTRL, ale i tak mám na úvodní obrazovce vlastně jen takové bloky, které mne vůbec nezajímají (Slideshow+blok krátké zprávy), na stolním PC pak vrchní kousek z bloků z přehledu nových článků a “Kde to vře”. Takže je to vlastně jedno, stejně musím rolovat níž na druhou třetí obrazovku. Další zmenšení už nejenom zmenší písmo příliš, ale dělá z webu zužující se nudli a jsme vlastně kde jsme byli před úpravou, jen mnohem nepřehledněji. Ten slideshow je ale na umření. Na základě čeho vůbec vybírá svůj nabízený obsah? Proč tam je? V čem mi to má pomoct či zjednodušit život nebo orientaci na webu? Proč musejí “krátké zprávy” mít tak dominantní postavení (zkušenost stejně ukazuje, že tyto “aktuality” jsou nejhůře obsluhovanou kategorií webu (a kvůli nim jsem na FP ani nechodil).

  Ani moc nerozumím, proč v tom přehledu nejnovějších článků chybějí krátké anotace (klidně s obrázky) a naproti tomu na další obrazovce články anotace mají, ale jsou rozděleny podle kategorií do dlaždic. Takže anotace vidíme nejspíš jen u nejnovějších článků každé kategorie. Chraň bůh, aby vás zajímala jen jedna kategorie či aby v jedné z kategorií přibývaly články rychleji než v druhé.
  Osobně to považuju za naprosto zbytečné a znepřehledňující. Opravdu nechápu, proč by se nemohly jednotlivé články zobrazovat v podobě “blogu” (použiji-li terminologii z Joomly) – zde tuším “jednou větou” (tedy tak, jak jsou zobrazeny po přechodu na jednotlivé kategorie, jenom by byly agregované ze všech kategorií dohromady tak, jak jsou přidávány v čase.) Když budu jó toužit po zobrazení článků pouze z jedné z kategorií, tak si ji přece zobrazím pomocí menu. Od toho tam to menu je, nebo ne?

  Ale ne, my to musíme mít moderní a dlaždicovití a veliké obrázky ve zbytečném slideshow… Kdyby alespoň ty barvy odkazovaly na web, jenž mne provázel čtvrtinu života… Ach jo… Ale varující byly už první zprávy o chystaném redesignu. Protože ten se dneska dělá tak, aby vyhovoval dotykovým displejům na mobilních zařízeních. Což pro větší obrazovky a myš znamená naprosto neúčelné rozložení, nesmyslnou velikost ovládacích prvků, minimum textu a spoustu nevyužitého místa.

  A abychom věděli, že jsme opravdu “noví”, tak ani nerespektujeme barvy, jež nás provázely deset let (když už nešlo zachovat logo).
  Pro mě palec dolu. A s největší pravděpodobností se i z několikrát denně navštíveného webu stane web navštívený jednou dvakrát za týden či čtrnáct dní. A upřímně, mluví ze mě zkušenost, protože když se touhle cestou vydal Sarden, přesně takhle jsem coby uživatel reagoval. Ne na protest nebo z podobně malicherných důvodů. Ten web se pro mě stal jednoduše nepřehledným, zmatečným a neviděl jsem důvod, proč si na něj muset zvykat. Tak návykový obsah totiž zase nenabízel.

 21. Standovi.E. a členovi týmu Zissou (ať už je to, co je to) a vůbec všem, kterým stejně jako mně – a ze stejných důvodů – nevyhovuje poskládání hlavní stránky: Objevil jsem to náhodou, ale člověk si trochu pomůže, když klikne na “hledat”, aniž by to okénko vyplnil. Potom vyskočí hezky postaru články pod sebou, od nejnovějšího, s perexy a počty komentářů… Ale k těm chybějícím počtům komentářů u nových knih cestu neznám; proto jsem si na ně taky stěžoval.

 22. Super – takže do záložek přidat za adresu ?s= a je to v cajku 🙂

 23. petrsimi: Nejsem programátor, takže nevím, jestli to takovým přípiskem vskutku lze vyřešit… Ale právě jsem si všiml, že mnou popisovaná cesta nerozlišuje články od nových knih, pouze datum vložení. Takže jsem remcal trošku zbytečně, když se člověk potom prokliká dvěma třemi stranami dozadu, najde skutečně (skoro) přehledně všechno, co chce… (Tady by taky mohl být ten chechtací ksichtíček, ale já si k nim vypěstoval aversi už v době, kdy se dělali ze závorek a dvojteček.)

 24. on se stále z dvojteček a závorek dělá, sám se převede na ikonku. Otázka je jestli je dobře, že uživatel musí vymýšlet fígle aby se dostal k obsahu.

  https://www.fantasyplanet.cz/?s= abych byl přesný

 25. Leonard: Díky. A já jsem zase vykoumal, že tam, kde jsou u textů “komentáře” (adresa u článku končí /#comments), tam od druhého článku dál při tom “vyhledávacím zobrazení” (u prvního nikoliv) počet komentářů zobrazí, ovšem u některých článků nezobrazuje ve skutečnosti počet komentářů, ale “odpovědí” (/#respond) a jejich počet se v tom přehledu nezobrazí, je jen prázdná bublina (týká se třeba i tohoto článku). WordPress neznám, takže vysvětlení nemám. Proč se používají dva různé nástroje pro totéž netuším. Idea, že se tím oddělují knihy od ostatních textů do bloků “Kde to vře” a “Nejkomentovanější knihy” je asi blbost, protože v jedné kategorii (třeba u knižních recenzí) se vyskytují oba způsoby a nenapadá mne žádný systém, proč by tomu tak být mělo.

  Osobně mi v tom bloku “Nejkomentovanějších článků” a “Nejkomentovanějších knih” chybí ještě jedna hezká vlastnost předchozího webu – když člověk klikl na číslo těch komentářů, šel rovnou na ně. Tady lze doskočit jen na začátek článku a pak je třeba se hezky posouvat dolu ručně… Možná by pak stálo za to zvážit řazení komentářů opačným směrem (tedy nejnovější bude nahoře).

 26. A i ta možnost uvést nadpis komentáře byla fajn. Hlavně pro uživatele, který pak občas poznal na první pohled, zda má pro něj smysl komentář číst nebo ne.

 27. Standovi .E.: Pozor, nenechat se nachytat! Já se napřed taky divil, proč zrovna u tohohle článku je obrázek prázdné bubliny bez čísla (a proč u prvního nahoře není nic), než mi došlo, že je to naopak – řazení není “číselné údaje/titul/perex”, byť to tak na první pohled vypadá, nýbrž “titul/perex/data”… (Takže ve chvíli , kdy tohle píšu, je tam 29 komentářů jako všude jinde; díval jsem se.)
  Mimochodem, možnost kliknout přímo na komentáře z těch postranních přehledů mi taky chybí, ale neželím jí tolik. Protože našinec se takhle stejně vždycky dostal na začátek komentářů, nikoli k poslednímu, a jakmile jich bylo víc než – řekněme – pět, pak to při obvyklé délce (“krátkosti”) zdejších článků už vyšlo stejně skoro nastejno.

 28. Pokrok nezastavíš – v tomto směru palec nahoru, má to své mouchy, ale vypadá to profesionálně. Je ovšem pravda, že mi v první chvíli vzhled připomněl nový vzhled Sardenu, ale může to být nejnovějšími trendy, takhle se prostě dneska ty webovky dělají.

  Zvykneme si, je to fajn. :3

 29. Koukám že vylepšujete 🙂 Ještě prosím k těm novým článkům perex a obrázek. Opravdu chci vědět na co klikám, jestli to bude recenze nebo něco jiného a jestli jde o film, knihu, hru… bůh ví.

 30. A copak je tleto za pokrok, holubičko? Pokrok byl, když staříček Jemlichaj začal na okopávání bandor namísto zahnutého klacku železnou motyku používať, ale tuty stránky jsou nýčkon nepřehlednější a barevně vyblitější, než předtím, tak jakýpak pokrok?

 31. Taky jsem z nového vzhledu zklamaný a kéž by to byl apríl! (Ostatně FP mi vždycky šla na mobilu, tabletu i PC). To cementově šedé pozadí je obludné a antifantastické. Nešlo by opatřit slide-show a ty zoufale neaktuální “krátké zprávy” takovým tím maličkým křížkem v horním rohu, abych si je vypnul? Jsou na exponovaných místech a přitom úplně zbytečné, nepřinášejí nic nového. Taky jsem pro znovuzavedení palcování. U některých příspěvků, tady nahoře třeba od standy.e, mi cuká ruka, protože chci vyjádřit souhlas.

 32. No jo, porád ty změny, v mým věku už se na to těžko zvyká. Od jisté doby začínám rozumět heslu “každá změna k horšímu” kterým můj přítel svého času komentoval stálé organizační změny v jeho firmě, které vždy zaváděli noví a progresivní šéfové. Ovšem žádný nevydržel déle jak 3 roky, takže přišel vždy nový a progresivní. Na chvíli. Já mu rozuměl. U mého zaměstnavatele to vydrželo s malými změnami téměř 20 let. Vše šlo vzhůru, tedy dokud nepřišel nový a progresivní. Na rok, pak další no a už taky odchází. No jo. Zvorat se dá vše. Jen se to musí vzít pevně do ruky.
  Tím nechci říci, že se Vám to nepovedlo. Naopak, je to docela zajímavé. Hlavně aby bylo dost článků, recenzí atd. co tak dobře umíte a taky dost aktivních čtenářů. A zajímavé diskuse, bez trollů. Dnes už je třetí den a já jsem při hledání pořád váhal … ale už jen málo. Zejtra si už zvyknu! přece jen jsem už stařec a pamětník ledasčeho.

 33. Toť, člověk si i na šibenici zvykne, otázkou však je, zda je toho třeba? Co bylo na starém vzhledu špatného, že je ho třeba měnit? A jak tu kdosi zmínil, současný vzhled nemá s pojmem “fantasy” pranic společného! Tlety stránky mi připomínají spíš něco, kde se dá objednat gauč či mixerník! Já tleto prostě nechápu. Já mám například již dvacet let rýč, co na vyrývání bandor používám. Starý je, samý škrábanec, násada odřená, jak jsem s ním jednou vlkodlaka přetáhl, ale dobře slouží, do ruky sedne, nač ho za nový, z “kosmických” materiálů měnit? Lidé prostě ze samé bujnosti tletařiny vyvádějí!

 34. Pred par lety se rozhodli zmenit nas skolni web za novy, moderni. Dopadlo to podobne jako tady, pres pul stranky slideshow a k tomu, co opravdu potrebuji, se musim proklikavat, zatimco drive to na me koukalo z prvni stranky. Pouceni:
  – ve svete ceskeho webu “moderni” znamena “podle nejakeho mustru, ktery zrovna leti a mladi webaci jej bezmyslenkove nacpou vsude, aby je nepomluvili ostatni podobne konformni teenagewebaci”;
  – jak nam bylo vysvetleno ve skole, stranky jsou takto koncipovany proto, aby zaujaly nahodneho navstevnika zvenci a prilakaly jej k nam. Nas, co uz tam jsme, lakat nemuseji, nas uz maji, takze proc by se na nas ohlizeli pri koncipovani stranek, ze?
  – po mirnem stourani se mi povedlo dosahnout pridani do hlavniho menu par primych odkazu na mista, ktera lide ze skoly potrebuji casteji, takze uz je to jakz takz pouzitelne. I zde nam zda se naslouchaji a ocenuji pridani komentaru k prehledu clanku, takze si dovoluji propadnout mirnemu optimismu, ze by se tu snad dalo casem fungovat skoro stejne dobre jako pred zmenou.
  A souhlasim s kolegoou komentatorem vyse, hlavne si i FP prejme dobry obsah a malo trollu.

 35. Tohle je sileny, nepovedlo se, jak psal nekdo vyse – zmizela duse 🙁 a o neprehlednosti napsali uz vsichni ostatni. Tuctova sablona, kycovity dlazdice ala Microsoft a spousta hranatych bilych fleku.. pral bych si navrat Kulagina, protoze ted to zacina pripominat pomnik kam ani psi na wc nebudou chodit.

 36. Za ten redesign rozhodne falesneho MUHAHAAAAAAAAAAAAAA

 37. Zkrátka ten šedivej podklad, kterej evokuje totalitní panelák, by chtělo nahradit nějakou příjemnější tapetou, která by alespoň trochu odkazovala na původní vzhled.
  Je tady strašně moc prázdnýho místa.

  To Pochaljuzin:
  Můj dědeček zase říkával : “Víš jak se liší člověk od hovada? Člověk si vždycky nakonec zvykne!”

 38. Jak tak sleduji názory. Upřímně doufám, že se maličká komunita přispívajících do diskusí nakonec nerozpadne. Protože on obsah webu zůstane podobný.
  Jinak ad redakce, původně jsem to ani nechtěl psát na plnou klávesnici.
  Plně chápu potřebu, nahradit zastaralý systém. Stránky je potřeba spravovat, a se špatnými nástroji to nejde.
  Ale ta radikální změna vzhledu, ta nepřináší nic nového a výjimečného, je to naprosto zbytečná akce, která je možná fajn cvičení pro začínající webové návrháře, ale jinak sabotáž serveru. Nové lidi nepřitáhne, staré tak max odradí.

 39. Zcela cíleně sleduji své chování při přístupu na tento nový web. No script mi schová to obludné slideshow. Tím mi vyskočí nahoru bloky obsahující přehledy krátkých zpráv a posledních článků. Na první pohled vidím jen šedé čtverce s tmavšími proužky. Ignoruji. Jdu rovnou na nejkomentovanější články a hledám tenhle, abych se mohl v komentářích podělit o dojem.

  Přemýšlím nad tím, jak jsem se choval před tím. Víceméně podobně – otevřel jsem titulní stránku, přelétl pohledem zda mne něco nezaujme (což byly většinou obálky knih, které mě zajímají či tematické obrázky u perexů článků). Na monitoru bylo vidět vše najednou. Pokud mne nic z toho nezaujalo, šel jsem pak na “Kde to vře”, abych se podíval, co nového se odehrálo na Podchaljuzinově vsi. (pokud mě něco zaujalo, šel jsem nejspíš tam).

  Jednoduše, nechodil jsem už na FP s cílem sledovat cíleně jeho obsah, ale sem tam jsem se nechal zaujmout. Vše bylo otázkou metody kouknu-vidím. Nevidím-li, ještě mi to mohl vytáhnout na oči větší počet komentářů. Přičemž vše důležité jsem viděl na jedno přehlédnutí a v místech, kde jsem na to byl zvyklý. Jistě, zvyknout se dá na mnohé, ale to “kouknu-vidím” zde prostě nenastává. A čím víc schovanej sloupec “Nejnovějších komentářů” bude (aby mne jeho hledáním donutili vidět ostatní), tím méně ho naopak budu hledat.

  Nepíšu to, abych prudil a “dosahoval svého”, ani nemám představu, že všichni fungují stejně, ale prostě jen dávám zpětnou vazbu za sebe samotného.

  No, a ještě jedna drobnost – webdesignéři dělají dnes často chybu v tom, že si svůj výtvor nevyzkouší i na různých dalších zobrazovadlech (když už neřešíme dneska prohlížeče) – v lepším případě se spolehnou na schopnosti šablony přizpůsobit se automaticky. Ve výsledku tak mohu říct, že třeba na mém notebooku s rozlišením 1600×900 pixelů (či kolik to mám), tedy při poměru 16:9 to i s tím slideshow vypadá relativně inteligentně (slideshow menší vlevo, aktuality vpravo, pod nimi už vykukují další bloky. – hlavička s logem by klidně mohla být ještě užší). Jenže na stolním počítači mám monitor EIZo 19″ o rozlišení 1280×1024 (tedy poměr 5:4 – což je poměr obrazu, který mi pro práci vyhovuje výrazně víc) a tam mi na té titulní obrazovce slideshow zabere nesmyslně obrazovku celou, i hlavička se zvětší… Prostě šablona se přizpůsobí monitoru tak, že ho vyplní jen tím slideshow. A aktuality pak celý řádek pod ní. Děsím se, co by to udělalo třeba na 24″ o stejném poměru stran! )

  Zajímavé je, že stejně jako na tom EIZu se mi to zobrazuje i na tabletu s rozlišením 1366×768 (tedy také 16:9, ale při nižším rozlišení), i natabletu s displejem 1920×1200 (tedy o poměru stran bratru 5:3). Zdá se mi, že šablona rozlišuje poměr stran a zároveň rozlišení obrazovky. S tím, že poměr stran nižší než 16:9 A ZÁROVEŇ výšku nižší než 900 pixelů považuje automaticky za mobilní zařízení, které “má malou obrazovku” a proto se jí musí přizpůsobit. (Ale jde opravdu jen o odhad)

  Osobně jsem u těchhle samočinných šablon dost skeptický a myslím, že páchají víc zla než užitku. Daleko víc preferuji přepínací tlačítko: “PC vzhled x Mobilní vzhled”, aby si mohl uživatel vybrat sám. Jenže takový trend dneska holt nefrčí, a tak máme to co máme…

  Ještě jedna drobnost: kvůli odeslání tohoto příspěvku jsem ten NoScript stejně musel vypnout…

 40. standa.e předpokládám že to používá standardn mediaQueries – tedy indikuje jen šířku obrazovky a mění ji podle toho. Sandard jsou

  > 1200 – 992 (PC), 992 – (větší tablet), 778 – (menší tablet) a když je někdo jo náročnej tak 480 – (mobil)

 41. petrsimi: No jo, jenomže mně to “tabletově” nabíhá i na 1280×1024 a 1920×1200…

 42. Tak možná opravdu nějakej Javascriptovej renonc, detekce androida nebo tak. – to je nevýhoda wordpressovejch free šablon – vyřezat z nich nějakou funkci, to je občas o nervy a přitom by si člověk řekl, že je to jen blobý html 🙂

 43. …přičemž na jednom mám W7 a na druhém W8.1. To aby admini kdyžtak věděli 😉

 44. FP ma mozna peknou postavicku, ale zda se ze ji k tanci nevyzvu 😀
  prijmete mou omluvu, nemyslim to zle, ale vse co FP delalo cim je, je pryc

 45. Omlouvám se, jestli se špatně dívám, ale v novém layoutu marně hledám oddíl Nové knihy. Je tu sice oddíl “Nové knihy v e-shopu” (který se tváří jako ten starý oddíl Nové knihy), ale ten novinky rozhodně neobsahuje. Postupně se v něm objevují knihy, které byly v Nových knihách už uvedeny před změnou stránek, takže z toho vyvozuji, že se opravdu jedná jen o knihy které má Fantasy Shop na skladě.

  Znamená to, že se na FP nově vyšlá kniha neobjeví, dokud nebude ve skladu FantasyShopu? A pokud se FS rozhodne nějakou knihu neprodávat, tak se na FP vůbec neobjeví? Pokud takhle skutečně bude, tak pominul hlavní důvod, proč jsem stránky FP navštěvoval. :-/

 46. Nezvyk je to poriadny, keď sa mi to 1x objavilo, tak som nevedel kde som sa to vlastne objavil. Je to šok po tých rokoch, zatiaľ ale nemám pocit, že je to zmena k lepšiemu, hoci samo o sebe mi ten design až tak zlý nepríde, ale predsa so starou FP akoby to už nemalo nič spoločné, čo možno na druhej strane už ani moc nemá.

 47. Bylo by fajn, kdyby slo videt počet komentaru i v databázi knih

 48. Takže si to shrneme: Tuten web se vám moc nepoved!

 49. to Podchaljuzin: Pravdu díš ctihodný příteli! Leč nikdy se nevrátí, pohádka mládí, abych se vyjádřil poeticky.

 50. Kdyby mladí kreativci nevymýšleli tletařiny, nebylo by třeba se k něčemu vracet.

 51. No právě, mladí kreativci (MK) vymýšlejí stránky pro čtenáře, mezi nimiž je spousta lidí ve věku jejich otců a matek (aspoň podle komentářů mi přijde, že se tu k věci vyjadřují lidé, kteří už mají nejeden šedý vlas, mě nevyjímaje), a dochází k jakémusi kulturně-civilizačnímu střetu, protože MK mají rádi slideshows a spoustu prázdných ploch a obrázků (a young adult knížek), které starší harcovníci zas tak neocení. Ideální by bylo, kdyby tuhle stránku zkoncipoval nějaký ostřílený, světem protřelý ajťák v letech, který po ruce třeba s whiskou ví, co potřebují lidé starší generace. Mladí jsou stejně na youtube nebo kdovíkde… a ani tu nediskutují.

 52. No, oni “mladí kreativci” mohou být i biologicky staří, jen si to nechtějí přiznat. Z těch starých “mladých kreativců” jde kolikrát ještě větší hrůza než z mladých “mladých kreativců” 🙂 U nás na vsi byl taky jeden Tulpinič se jmenoval. Na stará kolena červené šaravary oblékl, zbytky vlasů na hlavě gelem postavil, porád cosi do mobilního telefonu vyťukával a hlavně hubou neustále mlel, že všecko na vsi je k hovnu a že je třeba myslet kreativně. Když ho však k práci vyzvali, to čas neměl, prý že na projektech dělá! Nu, s takovou mu brzy pole rodit přestalo, kravky pochcípaly a vodku neměl kdo na stůl podat! Zdechl hlady, kreativec! Inu, jak se říká: Horší nežli vlkodlivec je jen tuten kreativec!

 53. Bond: Mladí nemají zrovna chuť diskutovat někde, kde jsou na úkor svého mládí věčně uráženi. Nemluvě o soudruhovi Podchaljuzinovi, který je téměř všude a uráží téměř všechny. Takové podmínky už přilákají jen milovníky flamů.
  Druhá věc je ta, že počet a složení diskutujících absolutně nevypovídá o stavu návštěvnosti webu, který je pro vlastníka stránek prioritním ukazatelem. A dokud tento ukazatel neklesá, není důvod měnit zaměření. Přiznejme si také, že mladší generace lépe srostlá s technikou je mnohem širší a nadějnější základnou než generace jejich otců a matek. Proto je také drtivá většina webů cílena na ně.

 54. Omlouvám se za pozdní odpověď, bohužel pro mě jsme web spustili v době, kdy musím řešit i jiné záležitosti, tak jsem tu teď sice stejěn často jako vždycky, ale do diskusí se nezapojuji. V prvé řadě děkuji všem za zpětnou vazbu. Část vašich připomínek jsme – jak je doufám vidět – vyřešili, některé další jsou stále na pořadu dne a jednání. Musím pominout poznámky o (ne)osobitosti vzhledu a duši FP – nová podoba je moje rozhodnutí, stojím si za ním a jsem si jistá, že se časem prokáže jako správné, byť s nezbytným doladěním některých prvků, s nímž se počítá od začátku. A jsem toho názoru, že duši webu tvoří čtenáři a redaktoři, nikoliv jeho vzhled.

  Jako obvykle mě nepřestává fascinovat, jaká tu vládnou všeobecná skálopevná přesvědčení, tentokrát o věku a zkušenostech autorů nového systému. Můj názor na ně je zásadně odlišný a veskrze pozitivní, ale to bude tím, že jsem s nimi měla možnost pár měsíců spolupracovat.

  to standa.e:
  Obzvlášť vám za zpětnou vazbu děkuji, ještě se bude ohromně hodit.

  to Pillbug:
  Nové knihy v e-shopu, potažmo celá rubrika Databáze knih, odpovídají původním Novým knihám. A zůstává stejný i mechanismus – je pravda, že na FP se ukazují “jen” knihy, které se objeví na FantasyShopu, ale stejně to fungovalo i ve staré verzi FP. Jen ten přenos nám stále ještě trochu drhne, ale pracujeme na tom, aby aktualizace probíhaly okamžitě. Pokud je teď v pořadí chaos, je to způsobeno tím, že se data kompletně přenášela ze starého systému. Další přibývání novinek už bude pokračovat stejně, jak jste zvyklí.

 55. Mládí vpřed!

  Podchaljuzin má stejný prostor k vyjádření svého názoru, jako kdokoliv jiný. Na rozdíl od jiných ho využívá.

  To, že “mladí” nejsou schopní ani poděkovat autorovi recenze, kterou si zadarmo přečtou, je jejich věc. Za to Podchaljuzin opravdu nemůže.
  1. dubna tady vyšla povídka. Schválně jsem ji nekomentoval a čekal jsem …doteď ani jedna odezva. Ani jedna zpětná vazba autorovi.

  O tom, že mladší generace je lépe srostlá s technikou bych si dovolil silně zapochybovat. Mladší generace je úzce specializovaná. O tom není pochyb. Ale pokud jde o technickou kreativitu – tam často silně pokulhává. (Jinak řečeno nemá již tu motivaci vyrábět si něco, co lze koupit a stavět most virtuálně, je fakt něco úplně jinýho, než to zkusit na řece.)

  to Xan: Je dobře, že si stojíte za svým. A je znát že to tu po redakční stránce ožilo. Jen tak dál. Mně osobně hlavně vadí ten šedivý vzhled v kombinaci s tou červenou a ty “ostré” rohy. Jinak nemám námitek.

 56. Mě se líbí, jak mě tu kreativci neustále za “soudruha” označují 🙂 Je vidět, že ve škole pozor nedávali! Nebo je nýčkon ve škole učí, že v Rusku vládnou komunisté? Příznivec cara, slunka jasného a komunismu, to je krapánek rozdíl, holoubkové 🙂 Co se dalšího týče: Že si někdo stojí za nějakou blbostí, ještě neznamená, že ta blbost přestane být blbostí! Xan si stojí za novým vzhledem, a já si zas stojím za tím, že taková totální proměna je chybou. Ještě že tu návštěvnost zachraňujeme já, KarelC a standa.e 🙂

 57. KarelC: Až na Vaši čestnou výjimku jsem si nevšiml, že by se v děkovných komentářích vůbec někdo víc angažoval – tak neházejte vinu jen na mladé 🙂
  Stejně tak nemá cenu kritizovat technickou zručnost – ta nevymizela, jen se zaměřila trochu jinam.
  Jinak k novému vzhledu – je pravda, že působí trošku… tuctově. Na druhou stranu, jestliže to tu má teď redakce pevně v rukou a dál budou přibývat kvalitní články a recenze, jsem více než ochoten dát tomu šanci.

 58. Xan
  Je pěkné, že si za tím stojíte, jenže neměli by o tom spíš rozhodovat zákazníci shopu? Pro mě byl starý vzhled mnohem lepší, ale hlavně ta databáze knih byla přehledná. Nová je moc roztahaná, dřív člověk viděl všechny knihy za celý měsíc, když chtěl detail, tak si ho rozkliknul. Jsem pro návrat na starou Fantasyplanet.

 59. To Xan
  Pokud to tu bude fungovat a poroste návštěvnost etc., nemusí to být díky novému vzhledu, ale může to být jemu navzdory. Pokud bude server funkční, lidé nakonec přijdou za obsahem a tím že je server živý, to zhusta odmaže takové nevýhody jako tuctový design, nebo to že pár lidem chvíli trvá, než se zorientují v jiné organizaci stránek. Redakční práce dává víc, jak vzhled a ta se vám myslím docela daří.

 60. Podchaljuzin: Co si pamatuji, tak v jednu dobu, kdy také docházelo k redakčním změnám, Fantasyplanet tak trochu usnula, nové články vycházely jen jednou za pár dní, kvalita recenzí mírně pokulhávala, některé rubriky úplně zmizely. Oproti tomu je tady teď docela živo, nové články každý den, a osobně mě potěšil návrat recenzí stolních her. Pokud bude redakce tímhle směrem pokračovat i v budoucnu, myslím, že si brzy zvykneme i na ten nový vzhled.

 61. V mém překladu Odyssea je pro jeho námořní souputníky užito termínu “soudruzi ” několikráte. Možná tím chtěl překladatel nadčasově naznačit, že to s těmi totalitními nimi nakonec dopadne stejně.

  to Podchaljuzin: Školní výuka je jedna ze záhad tohoto století. Například doteď mi nikdo nebyl schopen říct, zda v tom osmdesátým devátým to byl převrat, nebo jen podfuk.

  to Paragon: Jenže kam? 🙂

 62. Podfuk přece, to ví u nás ve vsi i slaboduchý Kolja Pukvětič! Převrat vypadá jinak 🙂

 63. KarelC: Třeba právě k oživování starých rubrik. Chybí mi pravidelné redakční úvodníky nebo třeba reportáže z conů. A kdoví, třeba se nám jednou vrátí i fantastická kuchyně 🙂

 64. tak neco malo k dusi webu (jelikoz jsem se webem prizivoval velmi dlouho):
  autor webu by si mel neco prostudovat o zakladnich pravdilech tvorby:
  – ucelem webu je prehlednou formou zdelit informace uzivateli, nemusime snad diskutovat nad tim, ze to bylo vyreseno desitkou ruzne velky obdelniku, tedy naprosto neprehledne. a to se bavim jen o tom co mne zajima, spousta dalsich zbytecnych objektu je zoufalstvi, od kazde sekce dostanu jeden nejnovejsi clanek, a pak uz se doklikam na jakousi formu blogu, bajo. tyhle wordpressi zaklady nejsou zrovna vhodne pro tyto typy webu. ikdyz chapu ze vam se zprijemnila administrace (cehoz se da docilit i jinak).
  Nezamenoval bych technologicky vyvoj s prehlednosti a ucelem. K cemu kvalitni obsah, kdyz neni spravne prezentovan?
  – o barevnosti se radeji vyjadrovat nebudu, ale toto bych si zakaznikovi nedovolil predvest ani v testovaci verzi
  – o logu jiz bylo mluveno mockrat, mohu jen podoktnout ze stare bylo tematicky vhodne (nerikam nejlepesi na svete), z tohoto bych spise usuzoval ze se jedna o sklad mrtvych netopyru, no ale budiz

  dalo by se mluvit dal a dal (mozna spise u piva), ale jelikoz, to nejdulezitejsi, tedy obsah, je podan naprosto neprehlednou formou a ctenare nuti informace z webu spise dolovat, nez na ne lakat a upozornovat, mohu predevsim za sebe rici, neprecetl jsem jeste ani jeden clanek a nejak po tom nemam ani touhu. Je mi to lito, ale z navstevy stranek jiz nemam radost, ale to zrejme neni Vasim cilem.
  Prijmete omluvu od nespokojeneho ctenare.

 65. to Paragon: Jo to byla dobrá rubrika! Několikrát mne to inspirovalo co vyrobit rodině k večeři.

  to Podchaljuzin: A to už se teď může říkat nahlas, nebo už zase nesmí? Já ti nikdy nevím, tady v tom státě… Já chtěl nedávno vyvěsit z jednoho okna Čínskou vlajku a z druhého Tibetskou a manželka mně vynadala…Předčasně, nesehnal jsem ani jednu.

  to Lastyle: Jsem toho názoru, že se nejprve měla rozjet testovací verze. I za cenu dočasného zmrazení té původní. (Chápu že redakce je malá a nemůže vést dva weby zaráz) A po připomínkování nás, betatesterů, buď provést úpravy před definitivním spuštěním, nebo se vrátit zpět ke staré verzi a novou radikálně přepracovat a předložit k novému otestování.)

  Nicméně servíruje se mi to tady až pod nos a zadarmo a můžu si tu kafrat, jako za starých časů, tak zase nechci být přehnaně kritický a věřím Xan, že se to postupně vychytá a zaběhne.

 66. to KarelC …. necitim potrebu ze by Xan musela cekat na nejaka nase svoleni a testovani, ale chce to trosicku citu a jak se rika postaru…fištóna. na tuto adresu jsem nechodil kvuli napisu v adresni radce, ale prave kvuli malebnosti a prehlednosti s kterou byl web (v nejake tusim www v.2 max 3) udelan. ted zapadnul do sedivosti ostatnich webu.
  je mi jasne ze je velmi pohodlne pouzit jiz hotove reseni, najebat obsah, zmenit barvy a polite mi cumacek, ale existuji i jina reseni

 67. No toď, ještě si to budeme nějako sami upravovať a za jiné práci dělat 🙂

 68. Jeden styl tam je ode mě, a budu ho vymazlovat jak bude Čas

 69. to petrsimi: Jo to vypadá podstatně líp. Jsem pro aby se to předělalo do té uvedené podoby.

  to Podchaljuzin: Ani mě nehne! 🙂

 70. Milí, celou dobu jsem se držel zpátky a jen tak potichu mlátil do zdi, místo abych se nahlas podivoval, co jste si schopni dovolit, protože na shitstorm osoby Podchaljuzina nejsem vybaven dost silnou hroší kůží, ale co tu předvádí Petr Š. už je naprosto a totálně přes všechny čáry. Takže, Petře, mohl bys prosím přesměrovat svou energii na přestylování nového Sardenu tak, aby se v něm člověk aspoň trochu vyznal? Myslím, že tam tvé brilantní schopnosti budou lépe oceněny. Díky.

  (PS: jak psal KarelC – díky – bylo by fajn, kdyby se začali čtenáři pod články více ozývat, abychom o nich věděli, protože kdybych si osobně měl myslet, že tvořím obsah jen pro to, co se tu exhibuje, tak bych to opravdu radši nedělal.)

 71. Nech si své shitstormy od cesty, holoubku! Pokud se neumíš rodnou řečí vyjádřit, raději mlč 🙂

 72. PDS: Na sardenu se nic neměnilo už deset let, jen rámečky a rozměry obrázků. Jinak je prakticky stejný od doby co jsme odešli z neviditelného psa. Tj. tam není co přestylovávat. Krom toho Sarden procházel betatestováním asi dvaceti lidí jak z redakce, tak mimo ni a teprve poté jsme ho pustili ven. Pokud ti nevyhovuje, je mi líto, ale jako všichni se můžeš vyjádřit tam. Jestli sis všiml, kdokoli se ozval s rozumnou připomínkou, byla vyřešena. Navíc, když jsme přecházeli z neviditelného psa, tenkrát dokonce měli registrovaní čtenáři možnost si vzhled vybrat z několika možností, takže netuším co víc už bych měl udělat.

  A co se týče FantasyPlanet, pokud se ti líbí nový vzhled a barvy, používej je a užívej. Není problém. Mě se rozložení také celkem líbí a výhrady nemám, až na ty aktuální články. Já jsem udělal jen to co dělají tisíce lidí na světě, kteří používají plugin stylish ve svém prohlížeči. Upravil jsem si ho pro sebe, protože mě se prostě líbilo původní logo a barvy. Tahle změna byla celá otázkou cca 15ti minut, tj žádný velký výdej energie, neboj se že by mě to schvátilo. Stejně tak si uživatelé upravili třeba nový Root.cz nebo Facebook. Tam sám používam vzhled který tvořil zas někdo jiný. Nechápu proč bych nemohl. A když už jsem to dělal a měl jsem pocit, že nejsem sám kdo by to ocenil, nevím proč bych to nemohl jako alternativu nabídnout? Komu tím škodím? Nikomu, Tak to prostě je.

 73. KarelC: tak to ale opravdu nebylo myšleno, nefušuju tím nikomu do řemesla. Prostě to jen používám a dává to sem jako možnost pro kohokoli kdo má zájem, nic víc.

 74. petrsimi: jenže mě by právě osobně vůbec nenapadlo se nějak vyjadřovat, pokud by web, kam chodím, prošel redesignem – necítil bych se oprávněný. diskuzní osazenstvo FP je v tomhle široko daleko výjimečné – a já ho jako takové beru (to že jsou tu někteří ti lidé výrazně déle než většina redakce jim patrně jakýsi pocit “práva na hlas” dává, a to do značné míry chápu a respektuju), ale myslím, že by bylo dobře si zamést na vlastním prahu, než půjdu kydat hnůj jinam.

 75. DPS: naopak, diskuse o redesignu je úplně normální, třeba na zmiňovaném root.cz má tisíce komentářů. Možná je to deformace z počítačového světa ale je naprosto v pohodě. Koneckonců ten redesign se dělá pro čtenáře. Není to tak, že si přemaluju barák a sousedům to může být jedno. (i když ani to není tak úplně pravda, ani by být neměla.)

  Můžeš mi ukázat jednu větu, jedno slovo které podle tebe ode mě splňuje definici kydání hnoje? Upřímně jsem v téhle diskusi viděl velice málo chvály a poměrně velká část je ode mě.

 76. Jinak ještě jedna věcná – na mobilu mi moc chybí sloupec s kometari a přitom by se sám krásné zarovnal pod obsah. Popremyslejte o to,bylo by to fajn.

 77. Já nechápu, jak někomu přijde normální, že se čtenáři k redesignu nevyjadřují? :-O Ať už se mění web či časopis, jako redaktora bych byla na názory velmi zvědavá, a kdyby žádné nebyly, zklamalo by mě to. FP se dělá pro čtenáře, a tak je jen fajn, když od nich přijde zpětná vazba. Samozřejmě to neznamená, že všechno podle ní půjdu hurá předělat, ale snad se chápeme…

 78. to DPS: Možná kdybys místo mlácení hlavou do zdi občas surfoval net, viděl bys, že kde lidé diskutují, vyjadřují se většinou i k vzhledu a funkcím serveru. MMCH, když ti vadí zahnojování diskusí, je docela dobré s tím nezačínat sám. Vulgaritami a osobními výpady to fakt nezlepšíš.

  to Petsimi: skin funguje dobře.

 79. Petrsimi: Upřímně, právě současná podoba Sardenu je tím, proč jsem na něj přestal chodit. Pro mě je to jednoduše totální chaos. Jinak – jo, ten “klasický styl” FP by mi určitě vyhovoval víc, ale to jako mám kvůli jednomu webu začít používat Chrome – a navrch v něm převlékat ten web zase nazpátek? Či na nové oblečky navlíkat oblečky co se podobají starším? I když to funguje, přijde mi to tak nějak z principu být pošahané. Tak trochu jako když v Tescu přesvědčili zákazníka, že platit za to, že se u automatické pokladny obsloužím sám, je vlastně moderní a super…

 80. standa.e: Nevím jak v Tescu protože tam ze zásady nechodím ale v Kauflandu a Globusu jsem nebyl u pokladny s pokladní už roky a maximální spokojenost.

  Stylish existuje i pro Firefox.

  Ad Sarden – a ozval jsi se tam a řekl co ti konkrétně vadí? Ty dva sloupce? Protože tam nic jiného nestandardního není a ani ty dva sloupce se mi nezdály nějak hardcore – zleva doprava už se čte pár tisíc let. Jinak je to vlastně sloupec článnků od nejnovějšího k nejstaršímu a ano, nahoře je hlavička která je momentálně temmatická a odkazuje na něco co by mohlo čtenáře zajímat jinde (není to v pravém smyslu slova reklamní banner, vybíráme si. ) Když mi napíšeš chaos, nemám na to co říct. Pokud ti to tam ale brání chodit a chtěl bys napiš mi na mail nebo do diskuse na Sardenu a pokusíme se to vyřešit pokud to bude jen trochu možné 🙂

 81. to DPS: Take it easy. It is worth keeping at it.

  to Podchaljuzin: V recenzi a v článcích bych taky mrčel, ale v diskusích už jsem si zvykl. A když máš doma tři holky, tak ti podobný “cool” výrazy přijdou docela normální.

  to paprika – Je to tak. Pamatuji si když změnilo vzhled SCORE. To jim tam chodila celá halda dopisů a nejen že je zveřejňovali, ale Mikoláš Tuček na ně velmi vtipně odpovídal.

  Na Sarden nechodím, stačí že prudím tady…

  to petrsimi – sorry, já myslel, že jste místní.

 82. Petrsimi: Ne, podstata je pro mě především v tom, že převlíkat si jako uživatel převlečené do podoby blízké před převlečením… Mi prostě přijde úchylné (stejně jako placení někomu za to, že za něj dělám práci).

  Ad Sarden – nepatří to sem, takže jen: Před lety jsem se na něm k tomu vyjádřil, tím to pro mě hasne. Akceptuji, že jde ten web jinou cestou. Nemusím být všude. Ale stále více doufám, že alespoň ten web XB-1 nepostihne nutkavá potřeba se modernizovat.

 83. petrsimi
  V Globusu ty pokladny fungují? U nás všechny Globusy v okolí zkrachovaly, tak jsem tam nebyl. Jinde jsou samoobslužné pokladny spíš brzda. A to i když náhodou fungují. Není nad normální pokladnu s pokladní.
  Na Sarden nechodím ani já, doteď byla fantasyplanet super a bylo tady přesně to, co jsem potřeboval, nemělo cenu chodit ještě jinam. Po těhle změnách už budu muset chodit asi jinam, jenom nevím kam, nikde se mi nelíbilo tak jako tady.

 84. to Ruda: Souhlas! Taky ty samoobslužný nemusím. Tupě vyskládám na pult a na konci, po nezbytném mávnutí kreditkou nad terminálem, zase nahážu zpět do koše a jedem!

  Navíc u těch samoobslužnejch už dávno nevím, jak se to který pečivo jmenuje. Zvlášť když tam ta nejmledší něco v nestřeženém okamžiku přihodí. 🙂

 85. Tak jak? Vzhledem k počtu komentářů pod ostatními články bych řekl, že nic moc!

 86. to Podchaljuzin:

  Taky bych to tak viděl!

  Hlavní problém vidím zejména v tom, že pod novými knihami se nezobrazuje počet komentářů a na ty starší knihy se nelze dolistovat z hlavní obrazovky. Musí se přes přehled.

  A třeba o tom, že chcípla Crew, tady nikde není ani jediná zmínka…

 87. Konec Crwe… tak předně – nikde být nemůže být ani zmínka, protože nakladatelství neposlalo žádné oznámení. A zadruhé – nakladatelství netvrdí, že Crew končí, ale pouze a teď cituju: ” ale končí pouze Crew ve své současné podobě” To že magazín končí neznamená nutně že končí definitivně, ale třeba to, že se mění jeho současná podoba nebo struktura.

 88. Tleto je na mě moc kreativní 🙂 Tak končí, nebo nekončí? A když něco končí ve své současné podobě tak vlastně nekončí? Když to bude v jiné podobě, tak už to asi nebude ta minulá podoba, ne? A co se rozumí pod pojmem podoba? Logo? Barva? Obsah?

 89. Končí a bude se vracet předplatný.
  to Sirius:
  Je o tom celý úvodník v posledním čísle Crwe – stačí ji číst. Pavlovský to tam svádí na trafikanty, že mu ji nevystavují… A píše se o tom na stránkách Crwe. Je tam rovněž proklamováno, že se chystá jiný magazín, v jiné podobě. Nepochopil jsem zda stejnojmenný, nebo s jiným názvem.

 90. to CREW – nejde mi o to nějak to skandalizovat – jen jsme je tady mohli rovněž podpořit a poděkovat jim!

 91. KarleC, tys takový znalec komiksu, nedávno jsem před krčmou našel časopis Comix xxx, zaujal mě v něm příběh dívky vychované indiány, Bílé mračno, pověz, jak ta dívka dopadla, v tom časopise byla jen první část!

 92. Víceméně dle očekávání… 🙂

  Nicméně nemůžu to teď najít. (Nejspíš mi to žena někde ukryla, aby nás nebylo šest…) Ani nevím jestli to tam bylo úplně dokončeno, neb ten magazín přestal vycházet po několika číslech. Ale cosi se mi honí v hlavě, že nakonec odjela v dál, do slunce západu, na bujném oři…
  Jo kde je tomuto komiksovému magazínu konec…
  Osobně jsem z toho měl nejraději Celii od Manciniho. (Tu jsem si přivezl před časem z Itálie v několika ucelených albech.)

 93. Tak už vím, jak to dopadlo, poněkud useknuté, vždyť tu sestru nenašla! Příště by ti opilci taky mohli ztrácet rovnou celé ročníky!

 94. Tak jsem vyzkoušel ten Sarden. Sice taky nic moc, ale pořád lepší než tleto. Ještě tak nejlidštější je to nýčkon na XB – 1. Co ty o tom soudíš, KarleC?

 95. Na XB-1 mi nefunguje přihlašování, tudíž nemohu psát komentáře. Píše mi to, registrační mail nemohl být odeslán a blablabla…

  Na Sarden občas mrknu.

  I když já u toho počítače prosedím tak hodinku dvě večer (čistě pro zábavu, nepočítám v práci – tam čučím a píšu do noťasu furt něco…) a tak nestíhám koukat všude. Co jsem si zakázal objednávat si knihy po netu a kupuji si je jen v obchodě, tak mi tady ten zdejší přehled pořád tak nějak vyhovuje. I když tady ani zdaleka není všechno. Například ona XB-1 tady nemá ani jedinou zmínku o tom, že vyšla. Naopak Pevnost, ano. Což moc nechápu…

  Takže juknu sem, potom juknu na Facebook. V rámci vzdělávání si přečtu The Washington Post přesně řečeno tamní komiksy: http://www.washingtonpost.com/entertainment/comics/?nid=menu_nav_entertainment-comics a rovněž v rámci vzdělávání juknu, jak to vidí španělé http://www.eljueves.es/ tam mají taky hafo komiksů zadara.

 96. Tak jsem si zkoušel zvykat a zvykat a chápat a vono to furt nejde a nejde a nejde. Tahle stránka mě prostě opravdu, ale opravdu vůbec nemá ráda. A já se tak snažím a snažím … a porád mě nechce a nechce …
  No, jediné vysvětlení je samozřejmě v mé pokračující demenci kombinované se stařeckým marasmem.

 97. Jsem smuten. Opět se mi potvrdilo, že novější skoro vždycky znamená horší.

 98. Je to nepřehledné a nejsou vidět knižní novinky. Pokud chcete mít vyblité barvy a podivné logo, budiž, ale pokud se na vašich stránkách polovina lidí neorientuje, je to na pytel…

 99. A ještě se mi to samo od sebe mírně pohybuje nahoru a dolů. A pořád nejde vidět počet komentářů pod knižními novinkami.
  Chjoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Alespoň prohodit novinky za tu nesmyslnou slideshow.

 100. KarloviC: To není samo od sebe, to je tím, že do těch šoupacích okének přidali reklamu na Sochaře, která je o něco nižší než to ostatní… Čili prostý lidský faktor.
  Jinak ohledně toho, “co je a není apríl”, mi jako nevětší apríl ze všeho připadá někde tam výš v diskusi to úžasné vysvětlení, proč že se vlastně tahle šoupátka dělají. Vím, že to byla citace odjinud, nikoli výrok zdejší redakce, tudíž irelevantní, ale i tak – já se předtím domníval, že tam tuhle hovadinku programátoři dávají prostě proto, že “jde to udělat, tak co bychom to tam nenacpali”. Že to (prý) má upoutávat pozornost, by mne v životě nenapadlo, neboť – jak sakra mne má zaujmout něco, co nevydrží na místě ani tak dlouho, abych si to prohlédl? Nechápu.

 101. Ba, tuta slidetleto je opravdu nejhorší, oči to trhá, nervové záškuby způsobuje… Jak kdyby se člověk špatně vypálené samohonky napil!

 102. V nouzi lze použít onen skin, uklidňující barva a nehybnost jsou jeho hlavní trumfy 🙂

 103. Ani se mi sem nechtělo nic psát, tohle už není ta FantasyPlanet, kterou jsem měl rád – a už to není ani ta FantasyPlanet, kterou jsem později přestal mít rád. Je to něco úplně jiného a připomíná mi to spíše “obsah dámské kabelky vysypaný na jednu hromadu”… což je ovšem jen můj názor, nikoliv objektivní pravda…

  Akorát mi není jasná jedna věc: zdá se mi to, nebo jsem taková lama, nebo opravdu zmizel celý archiv původní FP od počátku až do roku 2010? Skutečně je celé první desetiletí smázlé?

 104. nechapu (ale jo chapu) o cem jeste diskutujete, proste tak padlo rozhodnuti, stojeno se za nim, jakakoli pripominka pry projevuje Vasi (Nasi) dusevni slabost. co na tom ze ubylo ctenaru. dulezite je, ze ted je to svezi a spravne.
  krasne na tom je, ze takovych webu je mraky (ne dva mraky, ale mraky mraku) co toto provedly svy priznivcum, lec pote jiz jen zivori. ocekaval bych ze se lide pouci, lec Pepik Svejku mel recht.

 105. Ale nikdy nemůžeš vyloučit, že někdo třeba prozře a bude eliminovat napáchané škody 🙂

 106. Pripomnelo mi to tady scenu z Cerveneho Trpaslika, kde Rimmer kompletne prepise bezpecnostni pravidla pro posadku, kterou sam predtim vyhubil.. 😉

 107. Redakce: Fakt nechcete vyměnit tu slideshow za knižní novinky (a ukázat u nich počet komentářů)? Vždyť ta upoutávka s tím černým perem na “Co všechno není apríl” se na jedné z pozic zobrazuje už 22 dní!! Při pozvánce na Larryho Correiu sebou celá stránka drcne, protože to nějak nějak divně naprogramované… No nic, jdu dál tlouct hlavou do zdi.

 108. to Tlustý zlý strýc Leonard: ” Díky za vysvětlení! Já už si říkal, zda se nemám jít objednat na neurologii.

  to Podchaljuzin – jo je to jako nějaká japonská anime!

  to redakce: Proč nejde vidět ten počet komentářů, pod novými knihami? Vždyť to je banalita na opravu, ne? A fakt to nejde prohodit za tu slideshow?

 109. Úvodník zůstával ve slideshow, protože tohle téma je stále aktuální. Nicméně uznávám, že vzhledem k rozsahu diskuse tady se k němu dá dostat snadno i jinak 🙂

  Pokud jde o ty ostatní věci: na to, že chybí část archivu, jsme přišli až před pár dny – nutno říct, že chybí třeba články, o kterých jsem si stoprocentně jistá, že po spuštění nové verze byly přístupné. V současnosti zjišťujeme, kde je chyba a jak ji napravit. Poslední, co chceme, je přijít o obsah.

  Bond: Problému s (teď už neaktuální) pozvánkou na Correiu jsem si nevšimla – ještě jsem kvůli tomu článek nevyřadila ze slideru, při zobrazení na čem se to cuká?

  KarelC: A teď se bavíme o komentářích u knih v toma panelu dole na hlavní stránce, nebo v databázi? Nejsem si jistá, jestli oba myslíme to samé. A prohodit co za slideshow?

  No a teď obecně…
  Chtěla jsem si to nechat do extra úvodníku, ale příslušná příležitost ani nenastane tak brzo, jak jsem čekala, takže: Jak už jsem sem psala, postupných úprav do praktičtější a přehlednější podoby jste si jistě už všimli. Ta velká změna hlavní stránky, po které voláte, proběhne taky. Rozhodně se nebudeme vracet ke staré podobě, ale po odzkoušení v ostrém opravdu to, co vypadalo dobře na papíře, vyvolává v praxi chaos, takže ano, jednodušší a přehlednější výpis novinek bude. Momentálně nejsem schopná určit přesný den, ale změna proběhne.

  To ovšem nic nemění na tom, že nový vzhled vznikl s nějakém záměrem a že ten záměr dál platí. Předchozí nastavení a vzhled byly prostě a jednoduše naprosto nevyhovující pro to, co mám s FP v úmyslu. Proto jsem zvolila přechod na generický, ale snadno ovladatelný systém se širokou škálou možností, které se začnou naplno využívat cca od konce května. Do té doby bude vzhled – doufám – doladěný tak, abychom se mohli zaměřit na to hlavní: znásobení obsahu. Což je třeba jeden z důvodů, proč jsou krátké zprávy tak vysoko nebo proč jsme přidali (zatím neviditelné) tagy. Můj hlavní cíl je totiž nejen zapracovat na kvalitě obsahu (což je snad na změnách od listopadu vidět), ale i na jeho rozmanitosti. To je ovšem běh na dlouhou trať a výsledky se v tomhle ohledu zlepšují jen postupně. Pokud ale mám mít možnost přidávat na FP obsah, jaký bych tu ráda viděla, musím nejdřív mít systém, který to umožní, jakkoliv teď podle někoho vypadá směšně a nahodile.

  Pokud jde o styl vzhledu, zřejmě tu vzniklo jisté nedorozumění. Já nemám potřebu dělat nějaká gesta a provolávat, že s původní FP nemáme nic společného. Nezadala jsem novému studiu pokyny typu “hlavně ať to nevypadá ani trochu jako předtím”. Neudělala jsem ale ani opak, částečně z důvodů uvedených výše. Nové logo FP existovalo dlouho před tím, než jsem ji převzala (a mohli jste ho vidět např. na některých knihách, jichž byla FP mediálním partnerem, tuším už v roce 2014), a odpovídající oranžové kontrastní ladění je závěr, ke kterému jsem dospěla na základě několika faktorů jako k nejlepšímu řešení.

 110. to Xan:
  Tož já myslel, že je to jako jasný. Ta rubrika dole se jmenuje NOVÉ KNIHY V ESHOPU a tam není vidět počet komentářů. Tak jak to bylo dřív – napsal jsem k nové knize poznámku a viděl jsem, jestli tam někdo něco připsal či nikoliv.
  A tuto rubriku jsem si přál prohodit za onu slideshow nahoře.

  Pokud jde o zadání “novému studiu”: O kvalitě jejich práce svědčí i prostý fakt, že nikde nikdo z nich není uveden. Na starém webu dole byla Jana “Maffet” Šouflová uvedena a tak jasně dávala najevo, že si za svojí prací stojí a nebojí se říct to veřejnosti. Tady se akorát ozval v diskusi někdo ukrytý za nicneříkající zkratku.

 111. A jaký je to záměr, propáníčka? Odradit lidi aby sem chodili? Co se dalšího týče: Nové logo existovalo už dřív, to je pravda. To ovšem neznamená, že si o něm přestanu myslet, že vypadá jak netopejr! Barvu stránky nemá cenu řešit, je to hnus. Dělejte si co chcete, je to vaše věc a vaše odpovědnost, ale já osobně si myslím, že jste udělali chybu. Inu, jak se říká: Co dobrým záměrem začíná, zhusta pak v pekle končívá!

 112. to KarelC
  Osobně si nemyslím, že mít nové knihy úplně nahoře je šťastné řešení… koneckonců, i na původní FP člověk musel chvíli scrollovat, než se k nim dostal.
  Tvůrci jsou od zprovoznění nové verze uvedeni v kontaktech (v zápatí).

 113. samozřejmě můžu být ve všem úplně mimo, ale
  – na staré fp jsem měl rád okraje. Byly nahoře i po stranách, nebyly zas tak malé, bylo to příjemné.
  – příjemné, teplé barvy
  – všechno okamžitě křičelo Fantasyplanet. Web nebyl zaměnitelný, měl svou vlastní tvář. Nová fantasyplanet je jedna tvář z davu
  – logo – proboha, proč muselo jít pryč to logo? A proč je místo něj… ta věc? Co na tom bylo špatně, mít hezké, umělecké logo? K čemu je dobré to nové logo? Protože je podle nějakých moderních grafických/designových zásad? Je moderní, a to stačí?
  – na staré FP bylo všechno přeci jen trochu zdobnější – všechny ty drobné ozdoby opravdu měly význam. Prosím, neodmítejte tyto a podobné připomínky způsobem “bylo to jen o vzhledu, nyní máme lepší funkčnost” apod. U takových věcí je vzhled důležitý. Úprava staré FP také dávala tušit, že se je to web věnovaný fantastice – kde v tomto úžasném moderním designu cokoliv napovídá, že web se věnuje právě této problematice? Každá ozdoba byla do jisté míry komunikujícím symbolem, aspektem identifikace. Zdobné prvky na starých architektonických skvostech taky nebyly “jen” ozdoby. Ale to je fuk.

  Prostě se mi to nelíbí. Nic se mi už nelíbí. Celé pokřivené jednadvacáté století.

 114. A ještě jedna věc

  Jsem zděšen několika výroky:
  “Předchozí nastavení a vzhled byly prostě a jednoduše naprosto nevyhovující pro to, co mám s FP v úmyslu.” A je tento “můj úmysl” poplatný úmyslům a potřebám uživatelů? Mám pocit, že je tu opět jen vize jednoho člověka, který se zaměřuje jen na své vizionářství. Chápu argument, že web je teď přístupnější správě svých redaktorů, ale to mě jako uživatele jen těžko postihuje.

  “abychom se mohli zaměřit na to hlavní: znásobení obsahu.” A zase – množství versus kvalita. Ano, vím, že kvalita je ve vašem příspěvku zmíněna také, ale v poněkud druhořadě znějící pozici. Vaše prohlášení akcentruje množsví obsahu s maximálním důrazem, kvalita se tam schovává jen tak mimoděk Ačkoliv je označená za jakýsi axióm, opravdu nemám pocit, že se jí hodláte vášnivě věnovat. A vlastně a ni nevím, co pod kvalitou vidíte

 115. to jh

  Jak už jsem řekla, nové logo existovalo už před mým příchodem; já s ním pouze pracuji. Na zdobnosti se zřejmě prostě neshodneme, máme na ni podle všeho každý jiný názor, i když vašemu stanovisku rozumím a uznávám ho.

  Samozřejmě, že jde o vizi jednoho člověka, ale nemyslím si, že bych v ní byla sebestředná a nebrala ohled na uživatele – kdyby mě uživatelé nezajímali, našla bych si nějakou lepší zábavu než spravovat webzin. Web je momentálně přístupnější jak redaktorům, tak čtenářům, a je připraven se rozvíjet způsobem, který tradiční verze neumožňovala; způsobem, o kterém jsem přesvědčená, že ve výsledku povede k větší všeobecné spokojenosti našich čtenářů. Bohužel nejsem arcimág, aby všechno najednou fungovalo tak, jak by ideálně mělo. Transformace FP je pomalý proces, který probíhá již několik měsíců a ještě několik dalších probíhat bude. Vše, o co žádám, je trpělivost. I když se omezíme jen na grafickou stránku webu, za poslední tři týdny se uskutečnil nespočet drobných i větších úprav založených na připomínkách v této a jiných diskusích, a další se chystají. To by snad mohl být dostatečný důkaz toho, že potřeby uživatelů mají prioritu.

  Musím přiznat, že tvrzení, že mě nezajímá kvalita článků na FP, se mě poněkud dotklo. Žádné dilema mezi množstvím a kvalitou zde nevidím. Kvalitu jsem zmínila druhořadě, protože ode dne, co jsem převzala FP, jsem o ní mluvila už několikrát; jde nadneseně o můj “volební program”. Je to u FP můj hlavní cíl a měla jsem dojem, že zkvalitňování příspěvků je viditelný trend a že už jsme nasadili určitou minimální laťku jakosti textů, jaká na FP za předchozího vedení vůbec neexistovala. Nebo opravdu není od října patrný žádný posun v tom, jak jsou naše články zaměřené a napsané? To bych totiž musela považovat za své selhání.

 116. jh má úplnou pravdu. Drtíte nás ve jménu své vize a povolit nechcete. Mějte alespoň trochu soudnosti. Návrat ke staré verzi není přece něco, co by byla vaše ostuda. Prostě se tohle nové nepovedlo, to se stává. Udělat něco špatně je lidské, není to nic hrozného, když dokážete uznat chybu a napravit ji.

 117. Místo abyste byli rádi, že zahnívající mrtvolu, kterou FP před příchodem nové šéfredaktorky byla, nahradil živý web s každodenními aktualizacemi, tak tu jen kvičíte, jak kdyby vám zapíchli dítě. Přitom spousta zde “diskutujících” vždycky akorát kritizovala, takže se člověk ptá, co by se jim vlastně líbilo. Krom mrtvého zastaralého webu neodpovídajícího současným způsobům užití (a ne, posouvat web do všech čtyř světových stran, aby si člověk na tabletu přečetl článek, prostě nebyl vyhovující vzhled. Tečka.) Berte v potaz, že ty lidi tady by se na to taky mohli vybodnout úplně a FP nebude vůbec. Pochybuji, že se jim zdejší působení nějak extra vyplatí a kde není odměna, ani vděk, tam člověk obvykle nezůstává. A v porovnání s tím je nový vzhled podle mého docela prkotina.

 118. To klidně můžete. Já zase nesouhlasím se zdejším lynčováním.

 119. to TSal: já s ním taky nesouhlasím. Jsem toho názoru, že zdejší vedení vytvořilo/vytváří web, který vypadá jako z roku 2016 a ne z roku 2000. Nemluvě o tom, že šéfredaktorka web vykopala takřka z hrobu a snaží se, aby to tu vypadalo k světu.

 120. to Xan: alespoň ten počet těch komentářů, kdyby se tam zobrazoval.

  Na tabletu mi jela stará verze naprosto bez problémů a to tam mám androida.

  to Tsal: Toto téma bylo založeno za tím účelem. Tak sem píšeme připomínky. Nikdo zde nebrání těm spokojeným psát, jak moc jsou spokojení.

 121. TSal: To není lynčování, ale zpětná vazba. A tohle je web knižního obchodu, rozhodně mu děláme dobrou službu tím, když napíšeme co je špatně.

 122. Sirius: Web by měl být hlavně funkční, přehledný a pro návštěvníky příjemný, aby sem rádi chodili. To splňovala stará fantasyplanet, nová je úplný opak, takže to není nějaké vykopávaní z hrobu, ale pokažení dobré věci.

 123. zpětnou vazbu si představuji ve formě připomínek (logo, zobrazování komentářů), ale ne tak že rovnou napíšu: vraťte sem starou verzi…
  navíc šéfredaktorka napsala jasně, že na webu se ještě stále dělají úpravy, tzn. ještě stále nevidíme finální verzi stránek

 124. ruda: ne, to je hlavně o zvyku a tendenci nebránit se změnám.. x let tu byl zvyk vidět určité věci na určitých místech. To se teď změnilo. A výtky o nepřehlednosti nechápu, protože já fakt nemám problém se tu orientovat.
  A je to o vykopání z hrobu – vychází nové články? vychází. Nepíšou do diskuzí trotlové? nepíšou. Tak vidíte.

 125. Sirius: A jak dlouho tu novou verzi bude vylepšovat? Zatím to vypadá, že to bude trvat na věčné časy a stejně se to nevylepší. Návrat na tu perfektní starou verzi by jim ušetřil čas a peníze.

 126. Sirius: Vidíte třeba hned jaké knihy tenhle měsíc vyšly? Nevidíte. Místo toho je zbytečně hned u vyšlých knih kalendář akcí. Je toho hodně. Nejde o zvyk nebo nezvyk, ale že stará verze byla dobrá a nová je špatně udělaná.

 127. ruda: “Návrat na tu perfektní starou verzi by jim ušetřil čas a peníze.” jasně určitě – redakce to udělá a spláchne do záchodu dvojitý množství peněz a času, nemluvě o času a penězích, které se investovali do téhle nové verze. Vždyť ten starý web neměl ani tagy. Jak dlouho budou dodělávky trvat samozřejmě netuším, na to se musíte zeptat jinde.

 128. Sirius: Lepší to udělat hned, čím více se bude do nové verze investovat tím to spláchnutí bude dražší.

 129. ruda: vydání knih vidím, stačí si na ni kliknout a uvidíte v informacích datum vydání.

 130. Sirius: Každý mluvíme o něčem jiném. Na staré fantasyplanet bylo hned vidět co v měsíci vyšlo, pěkně pod sebou, řádek po řádku, když jsem chtěl jiný měsíc, kliknul jsem si na jiný měsíc, nebo na jiný rok, vše jednoduše a přehledně, tady nic.

 131. Z hlediska funkčnosti se zatím stal jediný skutečný problém a to je nedostupnost části archivu. Web se načítá svižně, graficky se mi nesype na žádném zařízení, všechno na něm najdu a zřejmě se dá na rozdíl od toho předchozího lépe adminovat. To poslední je vlastnost, o které někteří znalci netuší, že ji weby potřebují.
  Takže jakkoli mi třeba řada věcí nesedí(především trendy řídké uspořádání), volání po návratu informatické klasicky z konce let devadesátých je přece jen mimo mísu.

 132. ruda: tak tohle vám nevyvracím, ale třeba se to nějak během úprav vylepší. Na druhé straně se dá procházet mezi knihami a prohlížet databázi

 133. Sirius: To se dalo i ve staré a mnohem lepším způsobem. Bylo by mi jedno jestli je to starý nebo nový program, jenže zatím byl ten starý mnohem lepší a je to měsíc a zásadní zlepšení vidět nejsou. Tak se bojím, jestli se to vůbec kdy zlepší. Proto volám po té staré. I to staré logo se mi líbilo stokrát víc. A jak krásně vypadalo třeba v zimě, když na něm byl udělaný jako takový sníh.

 134. Tsal: Tož, slovy cizími “dej mi do ruky mávátko a řekni, jak volat sláva!” Je fajn, že se na tvém tabletu vše zobrazuje krásně. Já začínám na PC tak, že mi celou plochu okna prohlížeče zabere hlavička s hlavními tlačítky a hrozně potřebný slideshow, takže buď začnu rolováním nebo si musím část webu znefunkčnit.

  Opravdu bych ocenil návrat k původním barvám, logu… Ale hlavně rozvržení stránky. Fakt nerozumím tomu, proč musí být vše automatizované. Proč není někde klikátko zda má být zobrazení pro tablety nebo pro PC…

  Ale nakonec rozhodne návštěvnost.

 135. to Xan: Já tedy od října žádný posun nevidím. Článek jako článek, některý dobrý, jiný špatný… Tle se mluví o tom, jak se komu líbí “nový web”. Mě tedy ne. Ony tlety vize, ty jsou většinou k hovnu 🙂 Poctivé, tvrdé práce je třeba! Já když bandory pěstníruji, tak taky musím vzít do ruky rýč a motyku a v hlíně se hrabat, co mi platny jaké vize!? A jestli si myslíte, že na vzhledu nezáleží, tak to se pletete 🙂 Tletím ztratila FP svou tvář, svou jedinečnost, to se nedá zamluvit nějakou funkčností!

 136. Ja to mam přehledné i na PC, mobilu i tabletu. Je fakt, ze se zajímám hlavně o nove vyšle knížky, ale ty byly dole i ve stare verzi. Vyhledávaní je konečně normální. Uvítala bych možnost vidět počet komentářů u knih hned na úvodní stránce. Děkuji za změny v Databázi knih.

 137. Už jsem psal o hodně věcech, co byly u staré verze lepší, je jich vážně hodně, no ale zatím se tady nepsalo, že i vyhledávání bylo dřív lépe udělané. Tam šlo hned zvolit kde chci hledat, třeba v databázi knih, a hledalo mi to jenom tam. Takhle to u normálního slova vyprskne hromadu výsledků, takže místo toho, aby mi to našlo správnou knihu, tak vidím kolikrát je to slovo v rubrice rozhovory a profily, seriály, komiksové recenze a všech ostatních, a musím se těmi stovkami odkazů prokousat.

 138. KarelC a Ruda: Psát připomínky a zpětnou vazbu je fajn. Přes 100 komentářů na téma těch dvou, tří samých věcí, k nimž se redakce již vyjádřila, v podání lidí, co by na prstech jedné ruky spočítal, už je podle mého dost někde jinde.

  Ruda: Vám nová verze přijde nepřehledná, na mě totožným dojmem působila ta stará. V zásadě na nové roluji stránku mnohem méně, než jsem činila u staré verze, a rozložení mi dává větší smysl. Viz. níže.

  standa.e: Šest řádků. Dvě malá pootočení kolečkem na myši a vidím 8 nejnovějších článků. Abych na staré verzi s obrázky a anotacemi řazenými pod sebou viděla 7 posledních článků, musela jsem to kolečko pootočit šestkrát, následně přeskočit Nové knihy v e-shopu a Krátké zprávy a pak se vesele pokračovalo v chronologickém řazení. Takže rolování bylo více a logiku v uspořádání jsem ani za léta jaksi nenašla. A zatímco mi stará verze dělala často psí kusy, potřebovala spoustu místa, takže na tabletu byla vyloženě nepohodlná, a stačil i jen lehce neaktualizovaný prohlížeč, aby se sesypala, tak nová všude šlape, jak má. Na počítači, na tabletu, ve všech třech prohlížečích, které používám. Jsou tu drobnosti, které by potřebovaly upravit, ale celek jako takový hodnotím zkrátka na jedničku, protože funkčnost a přehlednost stouply o 100 %.

 139. Sirius: Zkoušel jste to? Asi ne. Zkuste si dát do vyhledávače třeba slovo zelený, knih s tímto názvem několik je, staré vyhledávání by je naservírovalo, nové vyhodí čtrnáct stránek po deseti výsledcích, teď se v tom patlejte, když to správné múže být klidně na dvanácté nebo čtrnácté stránce, takže to musíte nakonec projít všechno, dokud to nenajdete. To je sakra rozdíl a ne zvyk.

 140. TSal: To si snad z nás děláte legraci, vždyť tvrdíte nesmysly.

 141. Ruda: zkoušel… hledal jsem třeba Skalpy – vyjely mi čtyři díly v databázi a odkazy na recenze. a proč bych si měl dávat do vyhledávače slovo “zelený” ? Hledám přece knihu, která se jmenuje nějak konkrétně… Takže třeba Zelený drak, vyjede mi databáze, recenze… Jenže vy pořád srovnáváte a dokud to budete dělat tak si na tuhle verzi nezvyknete a pořád budete hledat mouchy a budete ji odmítat. Jenže bez nějaké větší změny, bez odtrhnutí se ke zvyku nikdy nemohlo dojít k většímu pokroku. V novověku taky museli odmítnout aristotelskou koncepci světa, jinak bychom se neposunuli dál. S

 142. Ruda: Tedy, ne že bych vám chtěla radit, ale měl jste za to nejspíš připojit i nějaký argument 😉 Nesmysly netvrdím. Během psaní jsem si starou a novou verzi porovnala, jak moc roluji a jak se mi FP kde chová, vím taky moc dobře.

 143. To ruda:
  Vyhledávač samozřejmě pracuje podle relevance, takže ty knihy jsou nahoře.

 144. Sirius: To byl jenom příklad. A i u Zeleného draka mi místo jedné konkrétní knihy vyjely tři stránky výsledků. Nejde o Aristotela, jenom o to, že co předtím šlo dobře je v nové verzi horší, tomu neříkám zlepšení.

 145. dva mraky: Když budu hledat knihu. Jenže třeba hledám něco jiného, a to šlo dříve vybrat, kde budu hledat. U normálních slov je to vážně hrůza.

 146. Ruda: Hledáte Zeleného draka. zadáte ho do vyhledávače. Jako první vám vyjede recenze, pod ní kniha v databázi – to, co jste hledal. Co je pod tím vás nezajímá, a proč by taky mělo, když v tomhle případě chcete Zelenýho draka. to že vyjely věci kde je slovo “drak” je v pořádku, protože vyhledávač jede podle klíčových slov. Ano, vyhledávač vám našel věc, kterou hledáte a hodil ji hned nahoru, nemusíte se proklikávat přes x dalších stránek, abyste našel svůj konkrétní požadavek…

 147. Důkaz místo výkřiků – co vidím na stejné ploše:
  Na nové verzi vidím náhled 3 až 4 FP tipů, 8 nejnovějších článků, krátké zprávy a nejkomentovanější články.
  Na staré verzi vidím 1 FP tip, 4 nejnovější články, nejkomentovanější články a články s největší sledovaností (které se víceméně překrývají s nejkomentovanějšími).

  https://picasaweb.google.com/116311655759283630003/6277224569832254305#6277224567473511058 – nová
  https://picasaweb.google.com/116311655759283630003/6277224569832254305#6277228001154609442 – stará

 148. TSal: Tvrdit že jde o dvě tři věci a že o nich mluví několik lidí stále dokola, i když se redakce vyjadřuje, to jsou nesmysly. Nejdříve jsme se dozvěděli, že redaktorka za tím stojí, pak že má vizi, že nové logo bylo před ní, to opakuje, jenže to nic platné není. Spousta lidí tady dlouho píše, že je to nepřehledné, že chtějí řádkovou databázi, vyjadřují se k problémům, kterých je tady hodně, jenže zlepšení se nekoná a mnohdy reakce od redaktorky taky ne. Snažíte se aby vypadalo v pořádku to, co není.

 149. Sirius: Co jiného? To, co cci najít. Ve staré verzi jsem několik možností, takže se mi nezobrazovalo to, co nechci. A není pravda, že první jsou knihy a pak to ostatní. Dřív bych zadal vyhledávání v databázi knih, chtěl bych knihu, kde je v názvu drak, je mi jedno jakou, chci třeba všechny. Třeba neznám přesný název, nebo jeho pravopis, od toho to vyhledávání je. Teď dám drak, první je kniha, co má v názvu drak, další je Drákulova výzva, potom rubrika komiks, rubrika literární novinky, pak zase kniha, namixuje se to tak, že musím stejně projít všech 88 stránek výsledků. To je vážně rozdíl proti dřívějšku.

 150. Tak že by KONEČNĚ už někdo s tím slideshow něco udělal nebo co se stalo? (Každopádně to neznamená, že vše je odpuštěno. Ten sklideshow prostě nemám rád. Tečka. Zvlášť, když Superman má trochu vyšší obrázek než ostatní, takže když ve Slideshow naběhne on, cukne vše pod ním trochu dolu. Obrázek přeskočí, vše cukne nahoru… )

  TSal: Jsem rád, že je spokojený aspoň někdo. Mě ta titulka jednoduše ke čtení neláká. Pominu-li všechno ostatní, tak nejnovější články v podobě prostého přehledu prostě nemám důvod otevírat. Před tím jsem prostě přejel očima stránku a udělal si názor. Ale to už jsem popisoval dříve. Holt nepoužívám tvůj tablet. Docela mě baví co píšeš o tom rolování, protože (teď jsem to teda ještě exaktně vyzkoušel na archivovaném webu) mně to vychází PŘESNĚ OPAČNĚ. DNES musím víc rolovat a posouvat.

  Ještě k tomu přehledu – celé mi to na té “moderní titulce” totiž přijde postavený na hlavu. Nové články přibývají cca 2 maximálně 3 denně (a upřímně, neumím si představit, že by FP dokázalo vyprodukovat těch článků (mají-li mít nějakou úroveň) víc. Ale i že by to bylo vstřebatelný publikem. Tak bezedný ten náš rybníček zase není.

  Proč o tom píšu – v tuto chvíli je přehled článků v podobě prostého výpisu titulků. Na vybrané články odkazuje slideshow (jaké je kritérium výběru?) Pod přehledem článků je pak několik sloupečků, v nichž se konečně objevuje i textová upoutávka na jeden (nejspíš nejnovější) článek z každé kategorie. JENOMŽE to znamená, že člověk vidí textovou upoutávku jen na jeden (nejnovější) článek každé kategorie. Pokud tedy v dané kategorii vyjdou články dva, vidím upoutávku na jediný. Druhý odignoruji, pokud mne joooooo nezaujme titulek v přehledu všech článků (protože nic jiného mě fakt upoutat nemůže). Pokud se pak v jedné kategorii přidá třeba jenom jeden článek týdně, zabírá svou upoutávkou celý týden prostor, který by přitom mohl být využit k náhledu článků ostatních.

  Prostě nerozumím smyslu těch sloupečků s náhledy na článek dané kategorie. Pokud mě bude zajímat nějaká kategorie sama o sobě (třeba budu chtít z nějakého důvodu mít vyfiltrované jen články o filmu), tak si do ní přece kliknu v horním panelu. Nebudu do ní klikat přes sloupeček s posledním článkem dané kategorie, který mě (A TO JE NA TOM NEJVTIPNĚJŠÍ) ten konkrétní článek ani nezobrazí, ale zobrazí nabídku všech článků dané kategorie . Tedy to, co přece dělá tlačítko v navigační liště nahoře!

  Pokud jdu prostě jen po nových článcích, z nichž si případně vyberu co mě zaujme, tak je přede mnou FP v podstatě schovává do nicneříkajícího výpisu titulků. Ani nechce, abych je četl. Což nemá logiku. Ne, pouhý nadpis mne opravdu nenaláká a nebudu otvírat všechno nové jenom proto, abych zjistil po pár větách, že to číst nechci.

  Tahle titulní stránka je prostě jen příklad okouzlení fičurkama, které skin nabízí, ale nic víc. Hlavně to ale “vypadá moderně”. Řekněme, že pro mě by (s jistým despektem k neskutečnému plýtvání místem na ploše, aby se holt naše tlusté prstíky na tabletech trefily) bylo snesitelné jako úvodní nastavení to, když člověk cvakne na vyhledávání bez jakékoliv obsahu. (V Joomle tuším “styl Blogu”). Koukám na to Archive.org – v podstatě bych chtěl totéž, jako byla logika u předchozí podoby. Jeden vypíchnutej článek bohatě stačí. Ale – CO JE HLAVNÍ – na první obrazovce vidím v té archivované verzi AŽ PĚT článků (1 doporučenej, 4 další) VČETNĚ TEXTOVÉ ANOTACE BEZ NUTNOSTI ROLOVAT. V nové verzi, pokud použiji fintu s vyhledávačem, vidím dva. Pokud použiju FP přednastavenou výchozí titulní stránku, pak vidím POUZE slideshow a titulky článků/nových akcí. To pro mě znamená, že nevidím nic. Že mám rozklikávat zcela na slepo, nebo prostě rolovat a rolovat a rolovat.

  Ale jak říkám, je to boj FP… Má-li nějakou vizi, je OK, když za ní jde. Jestli je správná a tady bručí jen morousovitá menšina, jenom dobře pro FP. Zatím to vypadá, že se návštěvnost článků pohybuje za duben nejčastěji mezi cca 130-250 zobrazeními (něco víc, něco míň, filmy častější). Podle toho, co vidím na Archive.org, byla návštěvnost za březnové články zhruba dvojnásobná. Jestli z toho lze něco vyvodit si musí vyhodnotit FP samo. Já mohu jen hádat.

 151. TSal: Děkuji za típance. Přesně o tom píšu – ta nová verze se tváří, že nabízí víc, ale ve skutečnosti mi o těch článcích říká méně. Mám méně důvodů je rozklikávat a číst. (A ještě ve 20:16 jsem měl ten slideshow do celého okna prohlížeče. Naštěstí tohle snad konečně upravili.).

 152. TSal: A navíc jsem u toho výpisu článků v původní verzi viděl hned i jejich autora. Což je pro mě možná úplně nejdůležitější pro rozhodnutí, zda chci dál číst či nikoliv. A už fakt dost, protože už mě to taky dvakrát nebaví.

 153. To standa.e :

  … který mě (A TO JE NA TOM NEJVTIPNĚJŠÍ) ten konkrétní článek ani nezobrazí, ale zobrazí nabídku všech článků dané kategorie . Tedy to, co přece dělá tlačítko v navigační liště nahoře!…
  Je sice pravda že navigace na kategorie je dublovaná, ale zase nechápu, proč to bereš jako vadu, když na článek se přistupuje skrze obrázek, nebo tlačítko “více”, které jsou podstatně více na ráně než pole s kategorií.

 154. Zblbly počítadla, minimálně Ve službách space opery a kladivo na démony ukazují jinak v přehledech a jinak na článku(u článku je správně)

 155. FP ctu od jejich zacatku, malokdy mam potrebu se vyjadrit, ale 100% souhlasim s tim, co napsal standa.e 25.4.2016 (0:02)

 156. dva mraky: No, jde mi o efektivní využití té titulní stránky (kde je text už tak dost zředěný). Místo nich tam nemusely být nové články zobrazeny jako soupis nadpisů (kde by se autor fakt hodil), ale ve formě s obrázkem a textovou upoutávkou. Nebo mohlo být “blíž” k novým knihám.

 157. to Standa.e
  To vše mi je docela jasné, jen jsem nechápal výtku k tomu, že tě to na ten článek stejně nedostane, když to o pár mm níž dostane.

 158. Co mi tady pořád schází je onen počet komentářů zjevující se pod jednotlivými tituly v sekci NOVÉ KNIHY V ESHOPU, tak jak tomu bylo u staré verze.

  Slideshow – pro mne absolutně nezajímavá a zbytečná. Má -li koho navnadit, potom u mne se míjí účinkem.

  Starší články bych přesunoval pod sekci NOVÉ KNIHY V ESHOPU, tak jako tomu bylo dřív. To bylo mnohem přehlednější, nemuselo se nikam klikat.

  To jsou tři věci které mně osobně vadí co se týče funkčnosti nového webu.
  (Nějaký tagy – ať už to znamená cokoliv – mě nezajímají a ani to nechci vysvětlit. )

  Grafické zpracování se mi zkrátka nelíbí, ale to je asi otázka osobního vkusu.

  Co se týče obsahu – to jest skutečné redakční práce, tak nemám jedinou výhradu. Články přibývají, je to pestré, nejen knihy, komiksy film, ale dokonce i deskovky a hry a začátkem dubna se tu zjevila i jedna minipovídečka. Klidně nahoďte další, já si rád počtu.

  Pokud jde o moderování diskusí – rovněž nemám jedinou výhradu. Není tu jediný spam, neexhibuje tu žádný Muhaháč, nejsou zde sáhodlouhé ruské verše a jejich překlady a vyhovuje mi, že byl zachován stejný systém, jako na starém FP.

  Tudíž s prací šéfredaktorky, redaktorů a admin (ky) nemám jediný problém.

 159. Bohužel musím plně souhlasit se standou.e Ale postoj zdejší redakce bohužel nasvědčuje závěru, že je to marný, marný, marný. V téhle grafické úpravě mě to fakt neláká rozklikávat články a vracím se sem už jen ze zvyku. TSal má svůj záměr a ten si nenechá vzít. Well, když za ní stojí majitel, proč ne. Až se tady z toho stane místo, kde se schází redakce a několik jejich kamarádů, bude dost možná na chycení se za frňák pozdě. Ale byl jsem taky mladý a myslel si, že všechno vím nejlíp. Non nihil sub sole.

 160. to LOJR: Záměr má Xan, ne? TSal je nějaká ta kamarádka? Nebo tu s námi slečna Petáková dišputýruje pod dvěma přezdívkami? To snad ne! Jinak souhlas, když se chci podívat na nové knihy, jdu na Sarden nebo XB 1.

 161. Taky myslím, že obsahově to je teď docela dobré. Jakkoli se mi web vzhledově teď nelíbí, tak myslím, není adekvátní to šmahem odsoudit a ani nepočkat na první vlnu úprav.

 162. to Podchaljuzin – ale tam je třeba se přihlašovat a registrovat. Já myslel, že to ti vždycky vadilo.

  to dva mraky: Jo, dejme jim čas.

  Sarden měl taky svoje období krize – už se o tom párkrát psalo i tady. A XB-1 mi připadá až ultrakonzervativní. Což chápu, neb tu hrstku fandů, co je kupuje nechtějí naštvat. Což je dobře, neb i já jsem fanda… 🙂

  Nebo Pevnost – jak jsme tenkrát nadávali! Co pláče a křiku přímo zde… A ustálilo se to, zvykl jsem si a zase už se mi válí na polici na hajzlu.

  Já bych konstatoval, že negativa již byla nahlášena a důkladně rozebrána, tak teď bych navrhoval dát tomu nějakou dobu čas.

 163. to KarelC: Podchalja bude nakonec truchlit protože na XB1 nebude mít nás :-D.

 164. to KarelC: To se načekáš 🙂 Oni mají vizi!

  to dva mraky: Však sem taky chodím už jen kvůli vám 🙂

 165. Nj, tady (na českém internetu obecně) si každej myslí, že je Stýv Džops a že uživatelům prostě tu vizi vnutí. I my na Sardenu jsme si to mysleli 🙂 To chce čas a pomalými krůčky zpět. Ani my se nechceme vracet ke vzhledu neviditelného psa, ale tu největší krizi jsme snad přežili a +- to dotáhli na kompromis.

  Registraci má už jen XB-1 a tam se to dá přežít.

 166. Tak dnes jsem tuty stránky vyzkoušel na tabletníku. Děs! Zobrazovali se mnohem hůř, než ty staré! Málem jsem z toho dostal hnusný nervový záchvat!

 167. to Podchaljuzin: 1) Mít vizi je zásadní! v Lidovkách svého času měli taky vizi, že budou mít po emericku strip. (Kratinký komiks) A zavedli Krutona. Nikoho neobtěžoval, ničemu nezavazel, v posledním (třetím) obrázku konstatoval, že to je krutý a druhej den zase. Bylo to korektní, nikoho to neuráželo, vtipný to moc nebylo, ale ani trapný. Klasickej novinovej strip. Potom jim nějaký pablb napsal, že to je infantilní, nudné, zabírá to místo kvalitnějším článkům (vycházelo to mezi dvěma reklamama na pneumatiky a cestovní kancelář) atd… A oni kvůli jednomu jánevímjakbychtoslušněřekl stáhli. Takže původní dobrá vize šla k čertu. Proč to píšu? Já nevím. Ale zdálo se mi, že je to hlubokomyslené.

  2) tablet – už jsem to tady někde psal taky. (Souhlasím s tebou)

 168. to petrsimi: Ty registrace jste zrušili od kdy? Ode dneška? 🙂

  Za to nicméně pochvala!

  Na XB-1 se to přežít nedá, neb mi to při registraci nadává, že cosi nejde odeslat.

 169. KarelC – jak říkám, nikdy povinné nebyly. Proto jsme zdrhli před lety z Lidovek, abychom je neměli.

 170. to Petrsimi: Já tam tak často nejsem, ale teď mě Podchaljuzin tak navnadil, že jsem to tam byl prozkoumat a máte to dobře dělané! A nebylo tam jeden čas nutně se registrovat? Nebo si to fakt pletu?

 171. Jenže u nás se historicky strašně málo komentovalo – což bylo dáno právě těmi lidovkami, které ze dne na den dali registraci a snad dokonce písemnou poštou, nebo nějaké takové zvěrstvo 🙂 Trvalo to zhruba rok a pak jsem šéfredaktorovi Pechymu nabídl, že bysme se mohli trhnout a tak se taky stalo. Tehdy vznikly ty diskutované dva sloupce a další “vychytávky”, ale během let na vlastním jsme se už ustálili .

 172. to petrsimi:

  Ale teď se vám tam rozjela docela slušná diskuse pod Koplovým Zázrakem.

  Ta registrace poštou: To má i Idnes a další. Ono přeci jen tam to bylo asi nutné, To je úplně jiná úroveň diskutujících, než tady ve fantastice. I když i tu se občas najde, ale na tamní diskutéry to fakt nemělo. A když tam spamoval jeden člověk z deseti účtů a šířil tam flame a šéfredaktor dostával výhružný maily od všemožnejch právníků, policajtů a já nevím kde koho, tak to asi jinak nešlo. Takže teď se jim flameři přesunuli na facebook. Občas se tam zajdu pobavit.

  Ale dobře že jste se odtrhli. Web kde se nediskutuje – nežije. … 🙂

 173. Abych se nemusel při každém otevření FP trápit se slideshow, dal jsem si bookmark přímo na tento thread.. a jakmile se i tohle vlákno uzavře, nebudu docházet vůbec. Ono to totiž opravdu nevypadá že by se mělo něco měnit, vyjma drobností a ty se netýkají změny hlavního rozložení – celé to na mne působí jakoby autor webu žádných větších změn nebyl technicky schopen. A čím delší toto vlákno je, tím větší zatvrzelost ze strany redakce cítím… máme tu vizi a plány (!) do budoucna pro které je nezbytně nutná šedá barva, nové logo a microsoft style. Konzumujte a neotravujte, můžete být rádi že se téhle mrtvoly vůbec někdo ujal! Ale mrtvolu z toho udělal současnej majitel, nikoliv čtenáři.. ti jsou nyní trestáni za to, že nerezignovali už dříve 🙁

  Bez ironie přeji FP hodně zdaru v náboru nových čtenářů + úspěšné udržení těch stávajících. Howgh.

 174. to KarelC: Ještě můžeš zkusit fantasya.cz, tam jsou taky nové knihy.

 175. No tak nové knihy jsou ledaskde – Kosmas filtruje taky podle žánru třeba 🙂
  Proto je koneckonců v té podobě – přehled všeho z žánru – na Sardenu nemáme. Jsou prakticky všude jinde.

  Fantasya je pro mě zvláštní případ 🙂 Poměrně hodně se mi ten web líbí, i když na něj náhodou natrefím a přečtu recenzi, tak jsem spokojený, ale jinak mi ho nějak mozek bojkotuje a když si mám vzpomenut na fantasy weby tak si vzpomenu i na takové okrajovky jako děti noci ale Fantasyi vždycky podvědomě vynechám.

 176. Ještě tři komentáře a máme dvoustovku! To dáme!

  Taková velkopanská prohlášení, že “…sem nebudu chodit…” jsou mi proti srsti. Je to tady zadarmo, tak to tady prokliknu a když zbude čas, mrknu se i jinam. O nic tak zase nejde.
  Novinky jsou fajn, ale pro mne tak nějak čistě informativně ve smyslu po čem se dívat. Stejně si koupím to co seženu v kamenném obchodě. Máme jich v Brně poměrně dost, ještě se mi nestalo, že bych tam něco nesehnal. Na zásilkovky jsem rezignoval.

 177. to KarelC: Bať, když to nemaj v konzumu, nebudu to někde po internetech shánět! Já to taky beru jako inspiraci, co koupit v knihkupectví, když jednou za čas do velkého města vyrazím.

 178. to Podchaljuzin: Já si toho totiž vždycky objednával víc, než jsem stíhal přečíst a potom se to hromadilo. Tak jsem si to striktně zakázal. Koupím jednu – přečtu, potom teprve druhou.

 179. Tak kdo je z vážně velkého města, ten může nakupovat v normálním obchodu, ale ostatní musí přes net. Knihkupectví jsou zrušená a kde ještě ne, tam mají prdlajs. No a když ještě udělali tohleto fantasyplanet, tak co dělat. Tak webových obchodů jako fantasyplanet je dvanáct do tuctu, jenže tenhle byl přímo pro lidi co mají rádi scifi. A byl jednoduchý a přehledný, jasná volba kde nakoupit. A když léta nakupujete u stejné firmy, nechce se jinam.
  Dělá někomu dalšímu taky že plocha je tady tak tmavá, že nejdou číst komentáře? Je to ode dneška. Musím si je označit, pak je teprve mohu číst.

 180. to ruda: Jo dělá to i mě. Už jsem o tom psal do toho nejnovějšího příspěvku, ale pořád je to stejný.

 181. KarelC: Ten nejnovější jsem neviděl, ani nevím kde je. Ani mě ostatní témata moc nezajímají a stejně je tady plno spamu od nějakých obchodních robotů, tak čtu jenom tohle téma.

 182. To počítadlo odečítá, nebo tle zase někdo promazával diskuzi? To jsem z toho jezevec!

 183. Podchaljuzin: Taky zírám. Tak jsem to spočetl natvrdo a vyšlo mi, že tohle je 206. příspěvek a že když KarelC hlásil “ještě tři a bude 200”, tak to byl 198. Přidával tedy první z těch tří a počítadlo zjevně fungovalo.

  Zdá se, že to bude nějaký moderní LARP “Udělej si sám” (převlíkni si FP, spočítej si komentáře…)

 184. Hm, nejdřív jsem viděl 194. Pak jsem předchozí post poslal bez Captchy – neobjevil se, ale bylo 195 (ale úplně ruku do ohně nedám). Po odeslání s Captchou spadlo na 194. Což by odpovídalo 200-6 (i když mělo být 200+6). Tak schválně, jestli mi teď počitadlo ukáže 193 (místo 207)…

 185. tak ukázal 195. Teď by měl ukázat 208, ale ukáže 196?

 186. Hm, to je nějaká divočina. Takže už se asi přičítá zase dobře, ale o cca 12 komentů podřazuje…

 187. Tak hlásím – druhý den, druhý comp, opět 194 komentářů. Tady se fakt něco nepovedlo.

 188. No, mně po tvém příspěvku OPĚT 194… (což je vzhledem k tvým 193 vlastně správně ;-)) To je fraška…

 189. Z diskusie sa mi zdá, že nie je veľa ľudí, ktorí by privítali zmeny na tejto stránke. Zhrniem čo vadí najviac mne osobne
  1. Zrušenie sekcie Nové knihy a nahradenie jej sekciou Nové knihy v e-shope. Zo spoľahlivého zdroja informácií sa stalo neprehľadné monštrum. Táto sekcia (a diskusie v nej) boli dôvodom, prečo som sem chodil každý deň. Momentálne si nové knihy pozerám na Legie, aj keď tam diskusia až tak nežije. Ak mi viete odporučiť inú stránku s obsahom, ktorý odtiaľto zmizol, budem rád.
  2. Nevidieť počet komentárov pri Nových knihách – lebo keď niečo zmršiť, tak poriadne
  3. Zmena vizuálu – všetko je väčšie, preplácanejšie, na obrazovku sa zmestí menej informácií.

 190. Mimochodom, okolo druhej ukazoval systém 195 komentárov, momentálne 188

 191. Alfi: Tak už to ve vedlejší debatě asi rozklíčovali. Tan blok “Nejdiskutovanější” nejspíš zobrazuje počet příspěvků za poslední měsíc, nikoliv celkem. Náprava je asi nejsnazší buď vypnutím té funkce nebo přeformulovat název toho bloku (“Nejdiskutovanější v měsíci”) nebo tak nějak. To by bylo, aby nám čtenáři zlenivěli, příště prosím zase nějaký podobný kvíz!

 192. To vysvetľuje, prečo je tam už len 184 komentárov 🙂

 193. to KarelC: Pal se mi nepoved, stračena nohu si zlomila, avšak ta hláška tvá, mě teprv Karle zlomila 🙂

 194. to Podchaljuzin: Já si to představuji jako takový countdown, který odpočítá poslední minuty do konce světa. Potom na kratinký okamžik všechno ztichne, načež zazní mohutný pšouk, který se vyvalí do všech domácností a mohutný hlas z éteru zvolá: “MUHAHAHAHA!”
  🙂

 195. tak toto je uprimne des, clovek sem chodil najma kvoli kniznym novinkam, ktore rychlo nasiel, prehladne zoradene s komentarmi, vedel si pozriet vydane knihy za dany rok, fp bola osobitna nielen vizualom, ale aj praktickostou, toto je akoby si niekto kupil produkt, ktory nasil na tematiku fantasy, uniformne, nevyrazne, roztahane, verim, ze legiu nenapadne podobna blbost, lebo by to bola fakt skoda

 196. to Podchaljuzin: Připomíná mi to moje čínské digitálky, které 12. června 11:47 ukazují naprosto přesně, že je 12. června 11:47. A když jsem je šel zkusit reklamovat, tak ten prodejce přesvědčivě tvrdil, že on není ten, co mi je prodal, neb ten se jmenoval Thran Van, zatímco on je Tron Hvan a nemá s předchozím Vanem vůbec nic společného, pokud nechceme být rasově nekorektní. Tudíž mi je nemohl vzít zpět, ale jako útěchu mi nabídl, že mi na jiné dá slevu dvacet korun, ale nesmí mi vadit, že nemají řemínek a ukazují čas jenom od jedné do čtvrt na čtyři. Vzal jsem to, neboť to byl evidentně pokrok a teď se těším z pohledu na dva luxusní chronometry, které jsou sice prakticky k ničemu, ale mám dobrý pocit, že jsem podpořil českého malopodnikatele. 🙂

 197. to KarelC: Taky dobrý 🙂 Já kapesní chronometr nenosím, v naší vsi to je naprosto zbytečné, většina mužiků je od božího rána opilá a nejsou absolutně schopni přijít někam včas tak jak bylo smluveno, takže by mě pohled na ciferníček jen rozčiloval 🙂

 198. to Podchaljuzin: Já v tom vnímám i určitý symbolismus. Něco jako kalendář. Až to doběhne na nulu tak…Nicméně objektivně je třeba konstatovat, že i nejeden starověký kalendář doběhl na svůj konec často hnedle několikrát a v okolním světě se nezměnilo vcelku nic. Takže pokud to má znamenat signál pro konec světa, já osobně zaujímám skeptický postoj a tak, jako minule, půjdu normálně do práce.

 199. re Alfi:

  Jsem na tom naprosto stejně. Chodil jsem sem denně kvůli sekci nové knihy a komentářím u nich, což bylo VŽDY tím hlavním co dělalo Fantasyplanet tím čím byla. Sekce je zrušena, komentáře nejsou ani vidět. Stejně jako ty, jsem odešel na legii a věřím že se lidi přesunou tam a diskuze se tam rozhýbou a sem zavítám tak jednou týdně jen pro formu, jestli se něco nezměnilo. Jinak pro mě FP ztratila své kouzlo a to jsem tu byl od roku 2000. Stalo se z toho jakési komerční médium spojené s obchodem a to se mi příčí.

  Kdyby tu bylo staré tlačítko facebooku tak mačkám “Už se mi to nelíbí…”.

 200. to Herne: Jo taky to pro mne byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem tady denně zavítal.

 201. To KarelC: a jak doběhne nula, probudíš se a zjistíš, že jsi klimbnul 31.března večer u FP a nic z toho se ve skutečnosti nestalo :-D.
  To Podchaljuzin: již několkrát jsme se my dva přeli zdali je to lepší ve městě nebo na vsi, ale myslím, že jsi právě přinesl argument, který budu dlooouho přebíjet 😀

 202. Ten countdown mi nedá spát, není on to nakonec úmysl?

 203. BOhužel, principy countdownu jsou těžší než jsem čekal. Nějak to neodečítá v den vložení… teď je otázka, jestli se text dá vrátit do přehledu

 204. Sobota dopoledne, je čas začít zkoumat tajemství počítadla

 205. Aha a je to zase v seznamu. Takže dobrý systém, jak si udělat aktuální seznam diskusí. Po určitém počtu dní se začnou odečítat body a článek se začne v seznamu propadat, ale jak se diskuse znova rozjede, jde zase nahoru. Super.
  Akorát by to nesmělo být zmršené a v seznamu by to mělo ukazovat skutečný počet komentářů a né to virtuální číslo pro umístění v žebříčku.

Zanechat odpověď