Nový kabát podruhé

Sice s neplánovanými zpožděními, ale zase jednou máme nějaké novinky!

Co si budeme povídat – trvalo to dlouho. Podstatně déle, než kdokoliv z nás v redakci čekal. Konečně jsme se ale dopracovali k tomu, že jsme doladili  aktuální podobu webu podle původních představ. Došlo tak nejen k opravení chyb na fóru (které už si nehraje na skoky časem), ale i k uhlazení řady dalších menších provozních zádrhelů, včetně nových, a doufejme příjemnějších, náhledů obrázků.

Nejvýraznějším projevem aktuálních změn je ale nová homepage: vrátili jsme se k původnímu stylu výpisu článků do jednoho sloupce. Přehled tedy obsahuje klasický výpis nejnovějších článků bez ohledu na rubriku, na jaký jsme byli zvyklí. Zjednodušili jsme prokliky na různé články a témata a změnami si prošla i sekce nových knih a některé žebříčky.

Věřím, že úprava stánek bude dobrým osvěžením do nového roku jak pro naši redakci, tak především pro vás čtenáře, a teším se na další shledání u příští soutěže, top přehledu nebo čehokoliv jiného, co pro vás zrovna zjistíme. Koneckonců, na planetě fantastiky je vždycky co objevovat.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

15 komentářů

 1. Kdyby u nás ve vsi mužici tak rychle samohončičku pálili, jak vy děláte, poscípala by brzo půlka lidí ve vesnici žízní!

 2. A co máme společnýho s polákama a s fotografováním? (Viz fórum: Jak fotografować z wbudowaną lampą błyskową? ) 🙂

 3. Určitě změna k lepšímu. Super

  Teď ještě odstranit z pozadí ten apokalyptickej Hongkong nebo co to je a zamyslet se jestli betonová šeď je opravdu to pravé ořechové pro fantasy web. (ale přežít se to dá, ty články byly to hlavní)

 4. to petrsimi: Ono přežít se dá lecos, toť pravda. Otázkou je, proč zbytečně trpět, když může být jináč? Jako jistý Maksarij Kapluchov od nás ze vsi, ten se sám, o své vůli jednou rozhodl, že tři dny nevezme vodku do huby. Inu, vydržel. Ale položme si otázku: Stálo mu to za to? Ta manželka s ustřelenou hlavou? Ta zapálená chalupa? Ta rvačka se starostovým prasetem, při které přišel o nohu a oko? Ta ostuda, když v abstinenčním poblouznění vtrhl do kostela, povalil popa a znečistil svaté ikonky svými výměty? Já šacuju, že ne!

 5. Já se omlouvám, ale to opravdu byl TAk velký problém udělat tu sekci v databázi knih, kde by byl stručný jednoduchý seznam všech vydaných knih, bez obrázků a členěný po měsících, jak to bylo na staré fantasyplanet?
  Pro mě (a dle ohlasů po minulé změně nejsem sám) to byla jedna z nejlepších věcí na starých stránkách. A někdo (z týmu FP) tu psal, že se s tím počítá.

 6. No řekněme, že to beru jako zlepšení, ale tenhle design mi k srdci nepřiroste už nikdy, akorát jsem si na něho zvykl.
  Ale jinak veliká pochvala za vydatný přísun článků.

 7. Ba, anebo můžeš vzít prasečí lejno a rozetříti ho po monitoru, medle to bude vypadat lépe!

 8. to Podchaljuzin: Starý dobrý Podchaljuzin! 🙂 Jedna lepší hláška než druhá! 🙂 🙂

  Ale článků zde vychází požehnaně, to se zase musí nechat.

 9. to KarelC: Baže vychází, o tom žádná špekulace. Právě proto nechápu, proč si to tím šedooranžovotleto blivajzem kazí!

 10. to dva mraky: Ono zvykať si na něco, co mi k srdci nepřirostlo, to nemuší dobře dopadnout! Jistý Prochorič od nás ze vsi se jednou po pár lahvičkách nechal zviklat k ženitbě. Vzal si za ženu jistou Maglu Raporičnu. Ne že by byla tak ošklivá jako starostovo prase, ale mnoho nechybělo. “Zvykneš si”, říkali Prochoričovi mužici. A Prochorič si snažil zvyknout. Seděl v jizbě, pil vodku a koukal na to nadělení. Seděl rok, seděl dva, seděl tři, ale pak už to stejně nevydržel, a ubil Maglu pohrabáčem. Pak utekl, dal se naverbovať do Frapuskinova batalionu a odtáhl válčit proti tatařínům. V jedné bitvě mu šíp probodl hlavu, a jak si ho chtěl vytáhnout, zakopl a srazil si vaz! Jeho tělo přivezli v sudu vodky zpět do vsi, vodku vypili a pochovali nebožtíka vedle jeho ženy. Jaké bylo jejich překvapení, když ráno našli hrob prázdný a rakev s nebožtíčkem u cesty na tři versty daleko od vsi! Přitáhli rakev zpátky, znovu Prochoriče pohřbili a ráno byl zase pryč! Tak se to ještě podvakráte opakovalo, než konečně vzali rozum do hrsti, vykopali Maglu a hodili její ostatky do strže v Černém lese. Pak konečně mohl Prochorič v klidu v hrobě ležet! Inu, jak se říká: Nedobré zvykání i z hrobu vyhání!

 11. Ve srovnání se starou podobou mi tahle nová přišla ze začátku vyloženě hnusná. A … jsou věci, které se prostě nemění. Články jsou možná fajn, ale já jsem rád když stíhám číst knihy co vychází, resp. s tím co mne baví(takže s BL:-) alespoň trochu držet krok, a články jdou zcela mimo mne.
  FP jsem měl vždy jako přehled o tom, co nového u nás vychází, a diskuze pod knihami jako vítané pomocné vodítko do čeho jít, a do čeho ne. Nicméně s ohledem na to, že zajímavého toho pro mne u nás vychází fakt poskrovnu(za což samozřejmě FP nemůže), mi je vzhled FP tak nějak …… A goodreads vypadá naštěstí furt stejně:-).

 12. to petrsimi:
  však jsem ho také dlouho používal, ale poslední dobou už to nové FP skrze něho nějak moc prosakuje napovrch, tak jsem to dal na nový vzhled. Ono stejně je důležitější, že se nepoztrácely staré články a tak

 13. to MichaelS: Za sebe mohu jmenovat tyto vydavatele (co působí aktivně i na našem domácím trhu), kteří mne dosud nikdy nezklamali: Argo, VOLVOX GLOBATOR, Garamond a Taschen. Takže s tebou naprosto souhlasím.

Zveřejnit odpověď