Uniformovaný Marvel

Zamyšlení nad střípky budoucnosti oblíbeného studia Marvel po událostech dní posledních.

marvel-logo-wallpaper

Možná jste to již slyšeli. A pokud ne, tím pádem vám tento úvodník alespoň přinese i něco jiného. Studio Marvel, které v posledních letech přináší na plátna kin jeden veleúspěšný bijásek za druhým (včetně Avengerů, co do výše tržeb třetího nejúspěšnějšího filmu všech dob – nepočítáme-li inflaci), během posledních dvou dní vyhlásilo dvě změny, které fanoušky filmů, komiksu a jejich spojení obzvlášť dvakrát nepotěšilo.

Tou první, co do ohlasů větší, byl ohlášený rozvod studia s Edgarem Wrightem, jedním z nejnápaditějších popkulturních tvůrců dneška, podepsaným pod geekovskými povinnými látkami typu Scott Pilgrim proti zbytku světa či hravá Cornetto trilogie (Soumrak mrtvých, Jednotka příliš rychlého nasazení, Na konci světa). Ten měl pro Marvely natočit film jednoho z doposud neviděných hrdinů – Ant Mana.

Právě spojení s Wrightem z ant-maního filmu dělalo jeden z nejočekávanějších komiksových celovečeráků nejbližší budoucnosti. Zavály však větry změn a Wright odchází. Vysvětlení je prosté – tvůrčí neshody. Podle všeho chtěl Marvel úpravy na scénáři, což se Wrightovi nelíbilo. Neunesli Marveláci snad jeho netypičnost a nápaditost ve světě, kde každý film začíná být čím dál tím víc podobnější svým předchůdcům? 

Inu, za mě je přesně v tomhle zakopaný pes.

Mimochodem, takhle svoji podporu Edgaru Wrightovi vyjádřil na twitteru Joss Whedon, režisér Avengerů a právě připravovaného sequelu s podtitulem Age of Ultron. Stylověji to být snad ani nemohlo.

Tím však marvelovské rozvody neskončily. Necelý den nato totiž následovala podobně laděná zpráva. Seriál Daredevil, který Marvel v současnosti vytváří spolu s internetovou televizí Netflix, opouští rovněž nekonvenční a velice talentovaný režisér Drew Goddard, který stojí za variací na kultovní Evil Dead Sama Raimiho, postmoderní hříčkou Chata v lesích (pokud jste neviděli, rozhodně napravte).

Důvod? Hádáte správně vy všichni, kteří tipujete: tvůrčí neshody.

Dříve nápadité a originální studio, které vdechlo svěží vítr blockbusterové scéně svým Iron Manem či Thorem, se ze strachu před ztrátou fanoušků snaží držet svoji tvorbu co nejpevněji v zajetých kolejích. A právě tahle uniformovanost by mohla být cestou do pekel.

Souhlasíte?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

3 komentáře

  1. Goddard
    Goddard neodišiel kvôli nezhodám, ale preto, že ho Sony odlákala na Sinister Six a podľa inormácií sa z Daredevila stiahol už v marci. Až teraz sa to oficiálne prefláklo práve v súvislosti s odchodom Wrighta. Goddard ale už stihol napísať scenár pre dve epizódy a stále bude vedený ako executive producer.

  2. Krysar ma pravdu. A za Goddarda uz je slusna nahrada DeKnight. Jinak, Avengers nejsou podle trzeb druhy nejuspesnejsi film vsech dob…

  3. imro
    Pardon, třetí, opraveno. Já bych toho Avatara nejraději vymazal. 😀 Jinak, s tím DeKnightem – jsem poměrně zvědavý, Spartacus je super, ale zvládnout celý film není taková sranda, viz hryotrůňácký Taylor a druhý Thor.

Zanechat odpověď