Dvacetiny s Fantasy Planet: Představujeme vydavatelství audioknih Tympanum

Papírová knížka je sice to nejlepší médium pro vyprávění příběhů, ale co si budeme povídat… Když nemáte tolik volného času a dost toho projezdíte, nebo si jen před spaním rádi něco pustíte do uší, tak taková audiokniha prostě přijde k duhu! A v rámci našich dvacátých narozenin bychom vám rádi představili jedno z našich nejoblíbenějších vydavatelství audioknih – Tympanum.

Inu, než se vrhneme na některé zajímavé tituly, které můžete u Tympana pořídit, tak určitě neuškodí nějaké menší představení tohoto vydavatelství.

Tympanum se specializuje na tvorbu a prodej audioknih ze všech možný žánrů od fantasy přes science fiction, detektivky, thriller, humor, beletrii (českou i světovou), historii nebo třeba romantiku. Prostě víceméně jakýkoli žánr, po jakém vaše srdce zatouží. Na tvorbě se podílí známí čeští hudebníci, režiséři a herci jako třeba Tomáš Juřička, Aleš Procházka, David Matásek, Viktor Preiss, Josef Somr, Ivan Trojan, Andrea Elsnerová a další. V průběhu roku 2014 se vydavatelství Tympanum stalo zakládajícím členem Asociace vydavatelů audioknih – cílem tohoto sdružení je podpora vydávání mluveného slova a jeho propagace v České republice.

Za zmínku určitě stojí to, že některé audioknihy jsou opatřeny Braillovým písmem jak na obalu, tak na samotných CD. Nakladatelství se tak snaží podporovat význam audioknih pro nevidomé. Tympanum navíc spolupracuje s Knihovnou a tiskárnou pro nevidomé Karla Emanuela Macana a občanským sdružením Mluvící kniha, jimž pomáhají podílem na zisku k dalšímu rozvoji.

A kde můžete prolézt a zakoupit si něco z nabídky Tympana? V prvé řadě můžete zavítat na jejich webové stánky www.tympanum.cz, kde najdete celou jejich nabídku, která jde přefiltrovat podle toho, co právě hledáte. A když vás něco zaujme, jsou zdarma k dispozici menší ukázky. Krom projíždění virtuálního katalogu máte možnost si na těchto stránkách rovnou i něco koupit, a to ve fyzické podobě, či ve formátu MP3 do jakéhokoli média, která k poslechu používáte. Samozřejmě vám nic nebrání prolézt i regály v knihkupectvích, protože když už tam budete, nemusíte prolézat jen obyčejné papírové knihy, ale můžete zabrousit i do koutku s nabídkou audioknih.

Nabídka Tympana je vskutku široká, a tak jsme se rozhodli vytipovat několik zajímavých titulů i mimo fantastiku, protože rozšíření literárních obzorů nikomu neuškodí! Ale to už třeba zase zítra.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď