Vango: Dobrodružný příběh ve stylu těch nejlepších verneovek až do vašich uší

Francouzský divadelní režisér a scénárista, bývalý profesor literatury a především výjimečný autor literatury pro mládež. Tak je Timothée de Fombelle vnímán ve své domovině. U nás ho dětští čtenáři znají především díky knize a audioknize o nejmenším chlapci na světě – Tobiiáš Lolness. Ale dospělé čtenáře a posluchače, kteří vyrůstali na dobrodružných příbězích Julese Vernea nebo Alexandra Dumase, by mohl zaujmout spíše jeho poslední u nás vydaný román s tajemným názvem Vango.

Místodržící: Válka, ve které jde o mnohem víc

Válka se přelévá a ve Varšavě se obyvatelé musí smířit s tím, že nepřátelé už nemají uniformy ruské, ale německé. Ale lidské armády jsou jen jednou částí zla, které zachvátilo svět. Tou druhou jsou obyvatelé enkláv disponující magií. Zatím se je sice daří držet na uzdě, ale našeho světa si začínají nebezpečně všímat mnohem mocnější bytosti…

Otrok: Nečekaný trumf ve hře o vše

Pryč jsou doby, kdy byla Mara vyjukaným děvčátkem, které mělo vládnout domu Acoma. Nyní je už mnohem sebevědomější a opatrnější, jenže stejné je to i s jejími nepřáteli. A že si jich za tu krátkou dobu stihla udělat… Jak by si ovšem nová vládkyně vedla bez svých poradců?

Strážcové Varadínu: Návrat slavného turkobijce Báthoryho tentokrát v audioknize z produkce Tympanum

„Martalovská sebranka mi unesla syna. A já ho jedu zachránit. Nebo alespoň zjistit jaký ho potkal osud. Nic jiného mě tam netáhne. Nezajímá mě válka v Sedmihradsku, netrápí mě zkáza Hajduságu. A je úplně jedno, kým jsem byl předtím, jaké hodnosti jsem dosáhl a jestli jsem z poddanského nebo urozeného rodu. Jsem jen otec hledající chlapce. To je pravda a na tom jediném záleží.“ (citace z audioknihy)

Dcera impéria: I ženy umí hrát tvrdě

Trhlinové války Raymonda E. Feista se právem řadí mezi klasiku žánru fantasy. A pokud patříte mezi milovníky čistokrevné fantasy žánru meč a magie, pak vaše uši potěší i Sága o impériu, která se díky autorské spolupráci R. E. Feista s Janny Wurts veze na podobné vlně. Audiozpracování prvního dílu s názvem Dcera impéria mají na svědomí opět pánové ze Čti mi! a tentokrát se podíváme za trhlinu do říše Tsuranů – byť trochu netradičně.

Ohnivé znamení: Další případ pánů Steina, Barbarbariče a Jaroše v audioknižní podobě z produkce Tympanum

Nekorunovaný král slovensko-české historické fantasy překročil hranice žánru sérií knih popisujících dobrodružství kapitána Báthoryho v období Uhersko-mohamedánských válek a do povědomí fantastickým žánrem nedotčené veřejnosti vstoupil roku 2013 prvním dílem detektivní série z období vlády císaře Rudolfa II. Mrtvý na Pekelném vrchu následovaného roku 2014 druhý detektivní případ Krev prvorozených. Ohnivé znamení je tak třetím případem, v němž se k nám kapitán Stein, notář Barbarič a kaprál Jaroš vracejí, tentokrát se vypravili do Prešpurku a jeho okolí.

Cizinec v cizí zemi: Luboš Ondráček v audio verzi kultovního románu Roberta A Heinleina

Knihu Cizenec v cizí zemi napsal Robert A. Heinlein v roce 1961. Od té doby příběh Valentina Michaela Smithe získal ocenění Cena Hugo za nejlepší román (1962), Prometheus Award (1987), NPR Top 100 Science Fiction and Fantasy Books a stal se součástí žánrových klasik, ale zapsal se rovněž do popkultury. Proto mu věnovaly své skladby například skupiny Iron Maiden s úžasným kytarovým sólem v podání Adriana Smithe nebo U2, a odkazy na něj najdeme mimo jiné v seriálech Star Trek či Ztraceni. Cizinec v cizí zemi také uvedl do angličtiny slovo „grokovat“, což doslova znamená „pít“, ale také „milovat“ a „být jedním s“. Slovo se rychle stalo populárním mezi fanoušky sci-fi, hipíky a hackery, a dostalo se i do Oxfordského slovníku.

Mág: Učedník – První audiokroky na cestě k hrdinství

Udělejme společně pár temp proti proudu řeky času a vraťme se do dob, kdy epická heroická fantasy byla vládkyní fantastiky. Do dob, kdy hrdinní rytíři bez bázně a hany brázdili stránky fantasy knih a zachraňovali panny v nesnázích, mocní mágové se tiše smáli pod vousy a metali ohnivé koule a na obloze se proháněli draci. Vraťme se k jedné z absolutních žánrových klasik, Trhlinovým válkám Raymonda A. Feista, jejichž první díl vám do uší přináší audiovydavatelství Čti mi!

1 2 3 4