Strážcové Varadínu: Návrat slavného turkobijce Báthoryho tentokrát v audioknize z produkce Tympanum

„Martalovská sebranka mi unesla syna. A já ho jedu zachránit. Nebo alespoň zjistit jaký ho potkal osud. Nic jiného mě tam netáhne. Nezajímá mě válka v Sedmihradsku, netrápí mě zkáza Hajduságu. A je úplně jedno, kým jsem byl předtím, jaké hodnosti jsem dosáhl a jestli jsem z poddanského nebo urozeného rodu. Jsem jen otec hledající chlapce. To je pravda a na tom jediném záleží.“ (citace z audioknihy)

Dcera impéria: I ženy umí hrát tvrdě

Trhlinové války Raymonda E. Feista se právem řadí mezi klasiku žánru fantasy. A pokud patříte mezi milovníky čistokrevné fantasy žánru meč a magie, pak vaše uši potěší i Sága o impériu, která se díky autorské spolupráci R. E. Feista s Janny Wurts veze na podobné vlně. Audiozpracování prvního dílu s názvem Dcera impéria mají na svědomí opět pánové ze Čti mi! a tentokrát se podíváme za trhlinu do říše Tsuranů – byť trochu netradičně.

Ohnivé znamení: Další případ pánů Steina, Barbarbariče a Jaroše v audioknižní podobě z produkce Tympanum

Nekorunovaný král slovensko-české historické fantasy překročil hranice žánru sérií knih popisujících dobrodružství kapitána Báthoryho v období Uhersko-mohamedánských válek a do povědomí fantastickým žánrem nedotčené veřejnosti vstoupil roku 2013 prvním dílem detektivní série z období vlády císaře Rudolfa II. Mrtvý na Pekelném vrchu následovaného roku 2014 druhý detektivní případ Krev prvorozených. Ohnivé znamení je tak třetím případem, v němž se k nám kapitán Stein, notář Barbarič a kaprál Jaroš vracejí, tentokrát se vypravili do Prešpurku a jeho okolí.

Cizinec v cizí zemi: Luboš Ondráček v audio verzi kultovního románu Roberta A Heinleina

Knihu Cizenec v cizí zemi napsal Robert A. Heinlein v roce 1961. Od té doby příběh Valentina Michaela Smithe získal ocenění Cena Hugo za nejlepší román (1962), Prometheus Award (1987), NPR Top 100 Science Fiction and Fantasy Books a stal se součástí žánrových klasik, ale zapsal se rovněž do popkultury. Proto mu věnovaly své skladby například skupiny Iron Maiden s úžasným kytarovým sólem v podání Adriana Smithe nebo U2, a odkazy na něj najdeme mimo jiné v seriálech Star Trek či Ztraceni. Cizinec v cizí zemi také uvedl do angličtiny slovo „grokovat“, což doslova znamená „pít“, ale také „milovat“ a „být jedním s“. Slovo se rychle stalo populárním mezi fanoušky sci-fi, hipíky a hackery, a dostalo se i do Oxfordského slovníku.

Mág: Učedník – První audiokroky na cestě k hrdinství

Udělejme společně pár temp proti proudu řeky času a vraťme se do dob, kdy epická heroická fantasy byla vládkyní fantastiky. Do dob, kdy hrdinní rytíři bez bázně a hany brázdili stránky fantasy knih a zachraňovali panny v nesnázích, mocní mágové se tiše smáli pod vousy a metali ohnivé koule a na obloze se proháněli draci. Vraťme se k jedné z absolutních žánrových klasik, Trhlinovým válkám Raymonda A. Feista, jejichž první díl vám do uší přináší audiovydavatelství Čti mi!

Kam čert nemůže, nastrčí hydru aneb Já sem ředitel a mám na všechno papír!!

Možná znáte ten příběh o chlapci s kulatými brýlemi, který chodil do kouzelnické školy. Možná si vybavíte i jméno jejího ředitele. Jenže rozhodně netušíte, s čím tenhle bodrý chlapík musí dnes a denně bojovat. To máte: zvonění, neposlušní žáci, potřeštěný učitelský sbor – a především tuny papírů. A to zdaleka není všechno!

Recenzia: David Coepp: Parazit – audiokniha

Výskum kozmu nezastavíte. Ktohovie, čo sme už vypustili na obežnú dráhu? Koľko mikroorganizmov, či iných organizmov. Kto nám povie, čo sa stane, ak sú vystavené rôznym vplyvom vesmíru a extrémnym podmienkam? Výsledky podobných experimentov pravdepodobne podliehajú najvyššiemu utajeniu. Lenže, čo ak sa čosi vo vesmíre zmutované náhodou dostane medzi ľudí?

Zlatý kříž: První díl poetické městské fantasy od Čti mi!, která vaše uši doslova okouzlí

Praha je velmi živé město. Jenže – co když je natolik živá, že má svoji vlastní osobnost, že je něco jako bohyně? A co když stůně a zachránit jí může jen rytíř na bílém koni? I když tentokrát asi bude muset stačit pouhý bankovní úředník. Protože Vašek, jak se nebohý zachránce jmenuje, není rytíř ani omylem, a vůbec není jisté, jestli tuhle roli hrdiny proti své vůli vůbec stihne před svojí smrtí naplnit.

Projekt Čti mi se představuje!!

Pojďte společně se mnou vyzpovídat jednoho ze zakladatelů audiovydavatelství Čti mi Víta Dvorského. A co vás čeká? No přece skvělý pokec (ne)jen o knihách. Dozvíte se o prvotních nápadech vedoucích až ke vzniku audiovydavatelství, otevřeme téma tištěných knih versus mluvených příběhů a také budeme hovořit o největším snu, který mají přední tvůrci projektu.

1 2 3 4