Dvacetiny s Epochou: Kristýna Sněgoňová

Dnešní gratulace přiletěla až z Brna. Čímž jsme znalcům dost napověděli, protože díla Kristýny Sněgoňové jsou s Brnem neoddělitelně spojena. A mimochodem – Kristýna výrobu přání pojala opravdu vážně a dala si spoustu práce!

Kristýna Sněgoňová spojila svůj „literární život“ s Epochou. Zpočátku se její práce objevovaly v povídkových sbornících (Mlok, Žoldnéři fantasie), ale pak uchvátila srdce čtenářů povídkou Na vlastní kůži ve sbírce Ve stínu říše. Následně se její povídky objevily i ve zbylých dvou sbornících Ve stínu apokalypsy a Ve stínu magie, a také vydala svůj první román, Krev pro rusalku, která si dle mnohých zaslouží cenu pro nejlepší domácí fantastickou knihu roku 2018. O rok později vyšla Zřídla, temná urban fantasy z prostředí magického Brna. V současné době se chystá další kniha – Město v oblacích – a kde jinde než v Epoše. Kristýna Sněgoňová patří bez přehánění k největším českým literárním nadějím na poli fantastiky.

A pokud vás tato autorka zaujala, přečtěte si i rozhovor.

 

A tady je přání od Kristýny.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď