Dvacetiny s Fantasy Planet: Mystery Press představuje Jakuba Maříka

A máme tu dalšího gratulanta!
Až z hlubin vesmíru si na náš udělal chvíli času Jakub Mařík. Bonboniéra mu sice ve stínu slunce roztála, ale snaha se počítá.

Jakub Mařík vystudoval na vysoké škole právní administrativu, následně ale pracoval v transportní firmě. V současné době se však živí zejména jako překladatel; jeho jméno můžete znát například z populární série Lovci monster, s. r. o..

Pro jeho spisovatelskou dráhu byl přelomový rok 2006, během kterého zvítězil hned ve dvou literárních soutěžích – ve Vidoucích zabodovala povídka Nahanni a O lahvičku Miruvoru ovládla povídka Srdce hory. Od té doby publikoval další povídky různých žánrů ve všemožných sbornících, ale vydání svého prvního románu si počkal až do roku 2014. Jednalo se o šestý díl série Kladivo na čaroděje s názvem Drsné sny.

A protože Jakub Mařík rád střídá žánry, jeho další knihou je military sci-fi říznuté detektivkou s názvem Ve stínu slunce.

 

A co nám Jakub Mařík přeje?

Fantasyplanet letos slaví 20 let. Je to krásný věk, který si jistě zaslouží gratulaci olbřímích rozměrů, i když to mé gratulantské maličkosti nemile připomíná, že nejenže si už pamatuji dvacet let staré události, ale dokonce jsem v té době už měl občanku. Čas vážně letí jako blázen, ale Fantasyplanet zraje jak kvalitní víno a já jí přeji nejméně ještě dalších pět úspěšných dekád, abych se pak mohl všem chvějícím se stařeckým hlasem chlubit, že jsem byl u toho, když začínala.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď