Filmový výhled: září

Hlavní filmová sezóna pomalu končí a tak nás v září zdaleka nečeká tolik novinek, kolik bychom si možná přáli. Nicméně i tak dorazí hned dvě novinky od renomovaných režisérů, kteří si tentokrát vybírají své pohádkové chvilky, a ještě něco málo k tomu.

Obr Dobr

Premiéra: 1.9.2016

Prvním pánem, který si pro nás uchystal novou rodinnou fantasy, je sám velký Steven Spielberg. Jeho novinka Obr Dobr už podle názvu potěší spíše milovníky pohádkových a poklidně laděných snímků. Příběh o osiřelé dívce z Londýna a dobráckém obrovi z daleké země však zatím budí poněkud rozpaky. Většinou panuje názor, že Stevena je škoda pro podobné dětské hrátky, ale na druhou stranu ty dětské hrátky zřejmě točí stále dobře. Takže pokud máte chuť na pěknou pohádku, zřejmě nebudete zklamáni.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Premiéra: 29.9.2016

Druhý slavný pán, jehož novinku si můžeme vychutnat také příští měsíc, je Tim Burton. I tentokrát se bude jednat o látku spíše pohádkově laděnou. Nicméně jméno režiséra společně s Evou Green v roli opatrovatelky dětí, které jsou tak trochu jiné, už jsou sami o sobě slušným lákadlem. A ačkoliv Timova forma je v posledních letech spíše kolísavá, trailery na tyhle x-meny po burtonovsku slibují zajímavou podívanou.

Nerve: Hra o život

Premiéra: 8.9.2016

V tom všem spíše pohádkovém řádění působí mysteriózní thriller Nerve: Hra o život celkem svěžím dojmem. Příběh o jedné nevinné online hře, jejíž hraní se účastníkům začne šeredně vymykat kontrole, sice nedisponuje slavnými jmény, pouze režiséry slabých pokračování Paranormal Activity, Emmou Roberts a „tím druhým Franco“, ale zato od začátku láká trailery s mládežnicky rozvernou atmosférou, která se však překotí v solidně vyhrocený závěr. Vypadá to rozhodně zajímavě a originálně.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď