Jupiter vychází, avšak nezáří

Teen popcornová fantastika se těší oblibě nejen u zmíněné věkové kategorie, tudíž tu máme další do tuctu. A to rovnou od Wachowských. Po Atlasu mraků a starších peckách je však Jupiter vychází značným zklamáním.

unnamed

Navzdory dvouhodinové stopáži lze děj shrnout do dvou vět, které se budou krčit vedle ód na vizuální stránku. Nádherné záběry neznámých krajin, architektury mimozemských národů a především vesmíru sice přivedou diváky v úžas, snad si jimi zatouží vymalovat byt, ale i tohle omrzí a povrchnost a přímočarost příběhu začnou nudit.

Uklízečka ze Země Jupiter Jones (Mila Kunis) je prohlášena za inkarnaci vesmírné královny a tudíž i dědičku sebe sama. Její emoce nad vývojem událostí jsou nepřesvědčivé a to se po celou dobu příliš nemění. Potomci Abrasaxovi z doby předešlého kralování, naivní Balem (Eddie Redmayne), podlý Titus (Douglas Booth) a mrcha Kalique (Tuppence Middleton), se přičinlivě snaží Jupiter zabít ve snaze zdědit po ní majetek. Nové tváře potěší a na chvíli zaujmou, dokud nevyjde najevo nedostatek charakteru a neprojeví se v plné síle na nervy jdoucí pozérství.

unnamed (2)

Pro svou neustálou potřebu záchrany života má Jupiter geneticky modifikovaného vlčího muže Cainea (Channing Tatum) s paletou výrazů meteoritu a Seanem Beanem jako kumpánem z dob armádní kariéry. Z přemrštěných akčních scén, do nichž by se už více výbuchů a technických vymožeností nevešlo, vychází bez újmy. Po všech společných pádech z mrakodrapů se dostaví zamilovanost – umělá, protože chemie mezi nimi nefunguje.

unnamed (3)

Vesmírný koktejl astrologie s vědecky podloženou reinkarnací je podaný jako kulisy a ničím víc není. Jeden ze zajímavějších prvků je pohled na lidskou populaci Země jako na samo se rozmnožující komoditu. Jsou jako chovná zvířata žijící v nevědomosti, která netuší, že o nich někdo rozhoduje nebo vůbec někdo další existuje. Snímek to však nijak více nerozvádí a zarytě se drží vizuální stránky věci, snaží se ohromit úchvatnými záběry a jakýkoli vývoj událostí okamžitě utíná. V závěru sám předem maří divákovi možnost si z kina cokoli odnést.

60%
 • originální název: Jupiter Ascending
 • žánr: teen space opera
 • fakta: USA 2015 / 128 min. / 3D
 • Distributor: Warner Bros. CZ
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

6 komentářů

 1. Můj dojem z filmu byl rozhodně mnohem pozitivnější, přestože do teen skupiny už dávno nepatřím. Pobavilo mě několik skrytých vtípků (např. kruhy v obilí), vizuální stránka je super, Balem rozhodně není naivní, ale spíš šílený, a vztah mezi hlavními hrdiny mi přišel ok.
  Vzhledem k tomu, co je zač Caine, jsem ani nějakou větší “chemii” mezi nimi nečekal a ani nepostrádal. Ok, příběh není nijak komplikovaný, ale na slušnou zábavu, myslím, stačí. Alespoň tedy mně jako (možná) nenáročnému divákovi stačil :o).

 2. Ono když se podíváte třeba…
  …na takové Hvězdné války, to taky není žádná hlubina myšlének. Budliky budliky, použij Sílu, škrdle prdle, jsem tvůj otec, I have a bäääd feeling about this, jsem tvá sestra, klobobo šišmili bác, titulky.

  No a tohle jsou prostě Hvězdné války říznuté osmdesátkovým Flash Gordonem. On od toho někdo čekal víc? A proč, probůh? Když si chcete mermomocí z kina něco odnést, odneste si po sobě kelímek od coly, uklízeči to ocení. :o)

 3. byla to pičovina, ale….
  Tenhle film je hodně tristní, Wachovští buď fetovali hodně málo, nebo vůbec. Střih jim nefunguje, hudba podprůměrná, Mila Kunis naprosto neumí hrát a kdyby neměl Chaning svaly, je tam úplně na hovno. (spoil) Dokonce eni Sean Benn neumře!

  Jenže, nevím proč, mě se ten film prostě líbil. Asi jako se vám líbí roztomilé štěňátko, o němž víte, že vám co nevidět nasere do bot a užvejká kabel od nabíječeky. Když přijmete fatk, že hlavní hrdina je geneticky modifikovaný vlkodlak, albín, samotář, co měl původně biologická křídla a nyní jezdí na antigravitačních botičkách, ten snímek se vám bude líbit. Ano, je pravda, že sežrat žánu zasyrova by možná bylo jednodušší, ale na mě to tak nějak zapůsobilo, že jsem se bavil. Bohužel, film se bere vážně, navzdory tomu, že by se vážně fakt brát nesměl.

  Zařadil bych jej do podobné kategorie jako Strážci Galaxie – mají podobně pitomě odvykládaný děj, a jelikož tu chybí nějaký dobrý charakter (toho vlkouše fááákt vynecháme), tak film nemá zajámavého takřka nic vyma sklizně. Osobně bych se nbál tomu dát naprosto průměrných 50%, ale když máte blbou náladu, tak se to na odreagování hodí. (Třba vás ten film donutí zvednou zadek z gauče, jít uklízet, prát, nebo si zaběhat). 🙂

  A propo, taky jste měli pocit, že spíš než koukáte na film, hrajete něco na konzoli? Třeba záverečná scéna z Jupiteru mi různé hopsačky se spoustou nesmylsných “náhlých” překáže připomínala Super mario bros.

 4. Připodobnit tenhle film ke Strážcům galaxie je fakt už hustý, ale někdy ta největší p……. je na odreagování dobrá ( když už mozek nic náročnějšího po celém dnu na hovno nebere ), aspoň vizuálně se mi to líbilo a tak člověk může u primitivního děje vypnout mozek a dát si relax. Taky dobrý.

 5. Připodobnění Hvězdné války říznuté Flashem Gordonem naprosto sedí. Je to konina od začátku až do konce a akční scény jsou opravdu přepálené jako prase. Ale po pravdě mi to vůbec nebránilo v tom, abych se dobře bavil. Mila mi tam až tak nevadila, Tatum mě poprvé docela bavil (ovšem jejich milostná linka byla naprosto děsivá a neuvěřitelně blbě načrtnutá) a užil jsem si to přesně jako naprosto odpočinkovou podívanou. Tím ale nechci říct, že je to v pořádku a že s pořádným příběhem a dobře zahranými a napsanými postavami by to nebylo stokrát lepši. Prostě pouhý popcorn. Proč ne, od space opery očekávám především hodně barevnou zábavu.

Zanechat odpověď