Nový rok ve znamení sci-fi

Rok 2016 bude pro seriálovou fantastiku podle všeho nesmírně úrodný. Krom mnoha rozjetých sérií nás proto čekají i série zcela nové, které se teprve začnou prát o své místo na výsluní. V lednu nám pak startuje hned několik nových sci-fi věcí!

Second Chance

Detektivky se těší velké oblíbenosti a hojnosti. Není proto překvapivé, že se jich dost vyskytuje i ve fantastických luzích a hájích. Second Chance, neboli Druhá šance, je převážně kriminálka šmrncnutá trochou sci-fi, a byť zatím nevíme, s jakým úspěchem se setká její zápletka, uvedení na obrazovky bylo divoké a vzrušující. Jen název byl změněn celkem třikrát a počet epizod na poslední chvíli zkrácen ze třinácti na jedenáct. Těžko říct, zda to máme brát jako varování, či něco optimističtějšího. Rozhodnout se ostatně můžeme sami například hned u první epizody, kterou 13. ledna odvysílala stanice Fox.

Pětasedmdesátiletý Jimmy Pritchard býval šerifem, ale protože se nechal zkorumpovat a s morálkou byl trochu na štíru, čekal ho neslavný odchod do předčasného důchodu. Ani ten si však příliš neužil. Jednoho večera v domě svého syna načapal zloděje, který očividně něco hledal, a skončil se střelnými zraněními neslučitelnými se životem. Přesto se však probral zpět k životu. V novém těle. Na svědomí to mají sourozenci Goodwinovi, kteří nejenže jsou nechutně bohatí, ale také se poměrně úspěšně věnují vědě. Vytvořili proto superčlověka, který má změnit svět k lepšímu. Jimmy Pritchard tak dostal nadlidskou sílu, možnost najít své vrahy a šanci změnit svůj život.

 • Režie: Michael Cuesta, Sarah Pia Anderson, a další
 • Scénář: Rand Ravich
 • Délka: 11 epizod po 42 min.
 • Hrají: Robert Kazinsky, Adhir Kalyan, Dilshad Vadsaria, Tim DeKay

Colony

Pokud máte rádi dystopie, mohl by pro vás být tím pravým seriál Colony z pera pánů Ryana Condala a Carltona Cuse. Televizní premiéra na stanici USA Network byla sice naplánována až na 14. ledna, pro nedočkavce však stanice vypustila na svých internetových stránkách pilotní díl již 21. prosince 2015. První řada má deset epizod a kromě jiného láká na jména známá ze seriálu Ztraceni.

Colony nás zavádí do Los Angeles okupovaného neznámou mimozemskou rasou, která zaútočila na naši drahou planetu a vyhrála. Celé město, stejně jako další metropole, je obehnáno vysokou zdí a obyvatelé zůstávají pod neustálým dohledem okupačních sil. Katie a Will Bowmanovi se v nepřátelském prostředí snaží přežít, nalézt svého syna, který se ztratil během invaze, udržet zbytek rodiny pohromadě a zároveň pomáhat odporu. To je však příliš mnoho cílů najednou a je nevyhnutelné, že brzy dojde na těžká rozhodnutí.

 • Režie: Juan José Campanella
 • Scénář: Carlton Cuse, Ryan Condal
 • Délka: 10 dílů po 50 min.
 • Hrají: Josh Holloway, Sarah Wayne Callies, Peter Jacobson, Alex Neustaedter

Legends of Tomorrow

Slyšeli jste ten vtip, jak se Marvel nebo DC rozhodli, že chvíli nenatočí žádný nový seriál? Já taky ne. Na obrazovky tak míří další komiksová záležitost plná pláštěnkářů bojujících za dobro lidstva proti pláštěnkářům bojujícím za zničení lidstva. První řada seriálu Legends of Tomorrow (Legendy zítřka) by měla mít šestnáct epizod, což je ze všech současných novinek nejvíc, a premiéra ji čeká 21. ledna na stanici The CW. Pokud jde o zařazení do DC vesmíru, jde o spin-off v našich luzích a hájích dobře známých sérií Arrow a The Flash.

A o co půjde? Vandal Savage, nesmírně mocný a nesmrtelný diktátor, dosáhl v roce 2166 toho, o čem všichni záporáci před ním jen snili – ovládl celou planetu. Cestovatel časem Rip Hunter se proto vydává do minulosti, aby naverboval různorodou skupinu mladých superhrdinů a s jejich pomocí pak Savageovi zabránil uspět v jeho plánu. Tohle bude rozhodně akční jízda.

 • Režie: Dermott Downs, Glen Winter, a další
 • Scénář: Greg Berlanti, Andrew Kreisberg, Marc Guggenheim
 • Délka: 16 epizod po 42 min.
 • Hrají: Victor Garber, Brandon Routh, Caity Lotz, Ciara Renée

The X-Files

Legendy neumírají snadno a Akta X jsou jasným důkazem. Dnes již kultovní série, která mnohé z nás naučila paranoie a naprosté nedůvěře ve vládu (hlavně v tu americkou) se nám po čtrnácti letech vrací zpátky na obrazovky a s ní přichází zá… tedy Fox Mulder a Dana Scullyová. Šestidílná minisérie odstartuje 24. ledna tradičně na Foxu a na svědomí ji má opět Chris Carter.

A čeho se nám dostane? Podle dostupných informací všeho, na co jsme zvyklí a co nám tolik chybělo. Cesty Muldera a Scullyové se sice rozešly, ale když za Mulderem přijde agent Miller s žádostí o pomoc při snaze objasnit další nekalosti ve vládních sférách, je jasné, že proslulá dvojice musí opět spojit síly. Super vojáci s ukradenou mimozemskou technologií, Skinner, Muž s cigaretou, konspirační teorie. Zní to jako cesta časem. A co vy? Věříte, že pravda je někde tam venku?

 • Režie: Chris Carter a další
 • Scénář: Chris Carter
 • Délka: 6 epizod po 42 min.
 • Hrají: David Duchovny, Gillian Anderson, Mitch Pileggi, William B. Davis

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

2 komentáře

 1. A pokud někdo přehlédl…
  …nedávno měla premiéru třídílná adaptace Clarkova “Konce dětství”. Je k mání na “různých nosičích” (jak se taktně říká, když chceme někomu naznačit, že si to má jít stáhnout :-)) a je docela zdařilá.

Zanechat odpověď