Seriálový seriál – The Joker Blogs

Netopýr se v posledních letech veze na nebývalé vlně zájmu. A vděčí za to jednomu jedinému muži, Christopheru Nolanovi. Muži, jehož vize změnila maňáskovsky legračního Jokera v podání Jacka Nicholsona na nebezpečného psychopata s tváří Heatha Ledgera. A že se tenhle pošuk fanouškům opravdu líbí, o tom svědčí i seriál Joker blogs.

The Joker Blogs

Internetový portál videacesky.cz již delší dobu kromě talk show a hudebních klipů překládá web seriály. A zde si obzvlášť pochutná žánrový fanoušek, jelikož vychází tolik zajímavých seriálů, že si vybere každý, ať už je to legendární Guild, Bite Me či divácky úspěšné Troopers. A tak není nijak zvláštní, že zde vycházi i Joker blogs. Web seriál sledující Jokera zavřeného v Arkhamské psychiatrické léčebně, kam jej poslal Batman. Děj tedy navazuje na film Temný rytíř.

Režisér a zároveň představitel hlavní role, Scott McClure, hraje velice jistě a líbivě. O to víc potěší jeho ztvárnění Jokera, které bezhlavě nekopíruje Ledgera, ale snaží se navázat na jeho výkon. A jde mu to velice dobře, když přihlédneme ještě k tomu, že se jedná o fanouškovský projekt.

Jak již bylo zmíněno, Joker skončil v Arkhamu, kde se jej snaží léčit (a ze studijních důvodů i nahrávat jednotlivá sezení na kameru) doktorka Harleen Quinzelová (modří už vědí, že se jedná o Harley Quinn). Jenže Joker je kluk neposedná, věčně se po nocích vloupává do kanceláří doktorů, zabíjí ošetřovatele a především – rozehrává svou ďábelskou hru. O tom je první polovina seriálu, zatímco v té druhé sledujeme jeho počínání na útěku.

A tady je kámen úrazu; dokud byl Joker zavřen v blázinci, vše vcelku slušně odsejpalo. Bohužel s útěkem se začaly projevovat chyby, logické lapsy a naprostá demence ostatních postav, tedy unesených pracovníků ústavu.

Přesto přese všechno stojí tento seriál za zhlédnutí. Jokerův plán se každým dílem skládá dohromady jako nějaké bizardní puzzle plné hříček, narážek a zákrut. Doplněné o postavy z Batmanovského vesmíru, lehce okořeněné šíleným humorem, s překvapivou pointou na konci (už se těším na druhou sezonu). A možná, že přijde i kouzel… tedy Batman.

Názor fanouška:

Zuzana Ľalíková

Řekla bych, že se seriál dá rozdělit na dvě části. První, kdy vidíme Jokera v léčebně, je skvělou ukázkou kombinace geniality a zvrácenosti tohoto charakteru. Druhá část, která nám retrospektivně vypráví, co se stalo po Jokerově útěku z léčebny, ukazuje ale Jokera už jen jako naprostého šílence, který vraždí bez rozmyslu všechny na potkání. McClure se zpočátku snaží držet svého filmového vzoru, Jokera ztvárněného Heathem Ledgerem. Možná proto se mi také víc líbí právě první polovina, kdy si Joker svou zvrácenou logikou hraje s psychikou ostatních a jakákoli vražda jím spáchaná je pro diváky překvapením, umocněným šibeničním humorem této postavy. V druhé jde hlavní představitel stále více svou vlastní cestou a Joker pak postrádá určitou noblesu, je to už jen pouhý vrah a jakési na svou příležitost vyčkávající zlo už z něj tak nevyzařuje. Vnímám ale různorodost kvality jednotlivých dílů v průběhu celého seriálu. Některé jsou svým černým humorem až absurdní, jiné jsou poněkud nijaké, ať už nefungujícím scénářem nebo se jedná jen o přípravu na díly následující. Logika v seriálu také občas pokulhává, spíš funguje podle toho, jak se to autorům hodí do krámu, plno věcí nedává smysl a není ani nijak dále vysvětleno. Ačkoli jsem byla první polovinou nadšená a druhá mé nadšení o maličko zchladila, rozuzlení posledního dílu mě ovšem navnadilo na druhou řadu.

Joker Blogs, The (TV seriál)
Krátkometrážní / Akční / Krimi
USA, 2008
20 x cca 5–10 min + 4 speciály

Plno další seriálových recenzí (Heroes, Xena, Hra o trůny, Buffy…).

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď