The Flash: Pilot nového superhrdinského seriálu

Komiksovým adaptacím doba přeje a tak tu máme další seriál v režii americké televizní stanice The CW. Superběžec v červeném trikotu The Flash ze stáje DC Comics je spin-offem seriálu Arrow.

The Flash 1

Letošní říjen oblažil příznivce natahovaných dějů hrdinou v červeném trikotu Barrym Allenem alias Flashem (Grant Gustin). S ním se čtenáři poprvé setkali v komiksu Showcase #4 od DC Comics v říjnu 1956. V první seriálové adaptaci z roku 1990 hrál hlavní roli John Wesley Shipp. Jeho se dočkáme i tentokrát, byl obsazen o generaci zpět a ztvárňuje postavu Barryho otce.

Propojení seriálových univerz The CW byli diváci svědky již u The Originals (2013) a The Vampire Diaries (2009). V pilotní dílu se objevil Oliver Queen (Stephen Amell). Ten ve své stylové zelené podobě udělil pár rad, připomněl vzájemné setkání ve Starling City, kam Barry zavítal jako forenzní asistent a opět elegantně zmizel. Kromě něj se diváci dočkali svůdné Felicity Smoak (Emily Bett). Sedmá a osmá epizoda by měly být crossoverem obou seriálů.

The Flash 2

Zápletka se drží klasického schématu. Barry Allen je typickým superhrdinou, který ke svým schopnostem přijde jako slepý k houslím. V jedenácti mu zavraždili matku, neprávem odsoudili otce a do opatrovnictví si jej vzal detektiv Joe West. Následkem elektromagnetické bouře je Barry poslán na devět měsíců do kómatu.

Své nově nabyté schopnosti (superrychlost a superhojení) si uvědomí až po probuzení. Pochybnosti o sobě samém, návratu k rodině, kterou je nutno chránit nevědomím… všechna klišé se vrší jedno na druhé. Barry získává morální podporu doktora Wellse, který se ho plný viny ujímá spolu se svými asistenty Caitlin a Ciscem. Nazvou jej metačlověkem. Cisco se vytasí s červeným oblečkem, který měl příznačně po ruce, připojí žlutý blesk, aby to nebylo nudné a superhrdina Central City je na světě.

The Flash 3

Jak je vidno, seriál sází na jistotu a na poli komiksových adaptací se drží osvědčených zápletek a postupů. Nezklame, snad i zaujme, ale nepřekvapí.

70 %

trailer: https://www.youtube.com/watch?…

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď