SEVERSKÝ NÁROD VIKINGŮ SE ZNOVU HAŠTEŘÍ A APOKALYPSA RAGNARÖK SE BLÍŽÍ

Aneb když se bratři nepohodnou a jsou nuceni proti sobě vést válku. Kdo zvítězí? Kdo získá moc nad odkazem velkého vikinského krále Ragnara Lothbroka?

RODINA JE ZÁKLAD

V této sérii divák pozná nové postavy, navštíví nová místa a nechá se unášet strhujícím tempem, u kterého se nebude ani na vteřinu nudit.

Mnoho lidí se často ptá: ,,O čem vlastně seriál je?“, a nejpravděpodobněji se jim dostane odpovědi , že základním motivem seriálu je rodina.  Příběh tak vlastně může být obrazem běžného života. Je zajímavé sledovat, jak se druhá polovina čtvrté a první polovina páté řady stává pro seriál novým startem, který nám ukazuje, že sága nekončí, ale naopak znovu začíná a chce si dobýt naše srdce. Tentokrát v čele s novou generací, u které můžeme sledovat stejné rodinné a životní problémy jaké měli i generace před nimi. Opět tu vidíme, jak spolu soupeří bratr s bratrem, bůh s bohem a kultura s kulturou.

Scénárista Michael Hirst dokazuje, jak skvěle dokáže fungovat seriál, který se nezaměřuje na pouhou kulturu a nefunguje jako nezáživné dokumentární dílo, ale naopak do ruky pevně uchopí dnešní trendy, dá příběhu nádech fantasy a zaměří se na děj a na vývoj jednotlivých originálních postav – a především na rodinu, protože rodina je základem každé kultury, což je v Hirstově díle dokonale vidět.

CHYBY SE UŽ NEOPAKUJÍ

Celá story nabývá většího rozměru bohatším množstvím dějových linek, rychlým spádem, větším počtem zvratů a krvavých bitev. Oproti předchozímu stylu je tak dílo nyní akčnější a je jasně vidět poučení z chyb, díky kterým tu a tam občas tempo lehce pokleslo. Také je třeba podotknout, že Vikingům dost pomohl opulentnější rozpočet.

RAGNAROVA METAMORFÓZA

Není nic, co by se dalo páté sérii vytknout. Režie, scénář i herecké výkony jsou jedním slovem perfektní. Dovolím si ale napsat krátké zamyšlení, které by mohlo fanoušky nebo i nové diváky seriálu rozdělovat.

První věcí je stejně jako u sérií předchozích nepřesná historie.

Pak tu máme absenci hlavního tahouna Ragnara, díky které se seriál nejspíše rozloučil s některými fanoušky. Ovšem ti, kteří vydrželi a sledují pořad i nadále, si mohou vychutnat dokonale napsané charaktery jeho synů. V každém z nich totiž najdeme část Ragnara, část jeho povahy a vzhledu, která dokazuje, že nás sice jako člověk opustil, ale jeho odkaz žije dál v jeho potomcích.

Neméně poutavé jsou i další postavy. Budeme svědky zajímavých dějových posunů i životních osudů starých známých hrdinů a zároveň se setkáme i s novými hrdiny. Jako posila v páté řadě přibyl například válečný křesťanský mnich v podání irského herce Jonathana Rhyse Meyerse, známého například z Tudorovců, který se stává důležitou figurou vyostřující ještě více konflikt mezi křesťanstvím a severským náboženstvím.

A ZASE MUSÍME ČEKAT

Stejně jako dříve je i tato sezóna rozdělena na dvě části. První půlka páté nás přesvědčila o tom, že Vikingové zažívají opravdu skvělý restart a nám nezbývá nic jiného než s chutí čekat na jeho druhou část.

 

Název : Vikings (Vikingové)

Žánr : Akční , Historický

Režie : Ciaran Donnelly, Helen Shaver a další

Scénář : Michael Hirst

Kamera : Owen McPolin,P.J.Dillon

Hudba : Trevor Morris

Hrají: např. Katheryn Winnick , Jonathana Rhyse Meyerse

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď