Domácký Domestikon

Domesticon, konaný ve dnech 20. – 22.3.2015 v Havlíčkově Brodu, byl můj první con. A probíhal opravdu po domácku.

Hlavní lákadlem se stala dle mého názoru přislíbená účast spisovatelů Leonarda Medka a Františky Vrbenské, která bohužel nakonec nedorazila. Leonard Medek měl svou přednášku o pohádkách, a vstupoval do diskuze i k jiným tématům (např. gotická literatura). Zachoval se jako skutečná osobnost: nejen že ho nerozhodilo ani to, že přednášel pro pouhých dvanáct posluchačů, ale i zašel v naší společnosti na večeři jako jeden z nás.

Na přednáškách jste se mohli dozvědět o řecko-perských válkách z pohledu Peršanů, jak vypadaly pohádky, než se začaly upravovat pro dětské uši, jak se léčilo v temném středověku, o románu Frankenstein a jeho autorce, jak se stát hvězdou fanfikce, o temné magii, nebo o Buckaroo Banzaiovi – geniálním fyzikovi a vynálezci, světoznámém hudebníku a kontaktní osobě s mimozemšťany z planety 10 v jedné osobě.

unnamed

Program zahrnoval i tombolu, kvíz a půlnoční překvapení. Ceny v tombole figurovaly spíše pro pobavení, zejména kvůli celé legraci kolem losování a předávání. Kvíz měl dopomoci seznámit se blíže s pořadateli, jejich charakteristikami a zájmy. Půlnočním překvapením se stala prezentace fotek z minulých ročníků s žertovnými poznámkami. I tyto kratochvíle, i když nad rámec tématu fantastiky, přispěly s pohodové atmosféře conu.

Mně se všechny části conu, které jsem navštívila, moc líbily. Zkušenost přednášejících se projevovala poutavým vyprávěním, okořeněným humorem, jímž udržovali bdělou pozornost po celý víkend. Během workshopů jste nezaskočili jeho lektora žádným dotazem, a v diskuzi jste mohli společně rozebrat další své nápady a pohledy na věc. Musím podotknout, že celý víkend se nesl v přátelském a příjemně odpočinkovém duchu.

Technicky i organizačně byl con velmi dobře podchycený. Konal se v příjemných prostorách školy, a tak jsme měli k dispozici oddělené místnosti (na přednášky, workshopy, hernu, bar, noclehárnu a dokonce i dětský koutek), toalety, pitnou vodu atp. Krom těchto základních potřeb, byly uspokojovány i ty gurmánské dobrým jídlem a pitím v připravené třídě, zařízené jako občerstvení (bar). Rovněž komunikace i před, i během akce, byla pohotová a vstřícná.

Já si con nesmírně užila, těším se na setkání v příštím roce!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

4 komentáře

  1. Autorce: Píšete, že to byl váš první con, takže jenom takovou malou vysvětlivku, ano? Spisovatel na conu prostě JE “jedním z nás”… Mimo cony ostatně taky; nejsme ničím výjimeční. Ale na conech to platí tuplem, právě pro to byly kdysi vynalezeny.

  2. Neměl by se tleten con (a ostatně i jakýkoliv jiný), konat spíš v nějakém hotelu než ve škole?

  3. to Mišák Mickey
    A pročpak bych já to platil, holoubku? Já nevycházím ze své vsi leč na lov do Černého lesa či na rybolov k Černému jezeru!

Zanechat odpověď