Druhý ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate slavil úspěch v Praze i Brně

Festival sci-fi filmů Future Gate navázal na úspěšný loňský debut a i letos přilákal do kina úctyhodný počet příznivců kvalitních filmů s tématikou science fiction. Čtyřdenní přehlídku v Praze (Kino Bio Oko, 12. – 15. března), ale nově také v Brně (Kino Art, 26. – 29. března), si nenechalo ujít celkem 2 478 diváků. Kromě filmových lahůdek jako legendární Vetřelci, oceněná vesmírná komedie The History of Future Folk, kterou osobně uvedl kameraman filmu Martin Matiášek, a ve speciální předpremiéře očekávaný snímek Ex Machina čekalo na návštěvníky festivalu několik překvapení v podobě přednášek, speciální výzdoby a návštěvy fanoušků v kostýmech svých oblíbených sci-fi hrdinů.

3

Mezi deseti promítanými filmy nechybělo také vůbec první uvedení filmu The Zero Theorem tvůrce Terryho Gilliama (Brazil, 12 opic), robotická novinka Automata s Antoniem Banderasem, legendární Divoká planeta z roku 1973 z velké části produkovaná ve studiu Jiřího Trnky a oceněná na festivalu v Cannes nebo japonské animé Naušika z Větrného údolí od Hayao Miyazakiho. V Brně se diváci mohli těšit z Aliens Night, v rámci které byly uvedeni první dva díly Vetřelců v rozšířených verzích za sebou.

1

Festival poctily návštěvou delegace ze skupiny Lion Base, která je součástí mezinárodní Star Wars kostýmové organizace Rebel Legion, spolupracující přímo se společností Lucasfilm, ale také Czech Garrison, která působí na území České republiky jako jedna z „posádek“ 501. legie a sdružuje fanoušky s věrnými kostýmy záporných hrdinů Star Wars. Na festival dorazili i fanoušci legendární počítačové hry Fallout ve svých kreativních kostýmech, stejně tak jako zahraniční návštěva ze Slovenska: posádka vesmírné lodi z Vetřelců v čele se svým plukovníkem Ellen Ripleyovou. Součástí programu byly i dvě přednášky. První přednáška Sci-fi na vlastní kůži byla věnována představení Larpu Střepiny. Ve druhé pod názvem Robotika a umělá inteligence – fikce a skutečnost představil doc. Tomáš Svoboda z Katedry kybernetiky ČVUT úspěchy a hranice našeho poznání ve srovnání se zobrazením technického pokroku v kinematografii.

2

Letošní aktivity festivalu zdaleka nekončí, přidávají se projekce vyprodaných filmů. Již 9. dubna pro velký zájem proběhla přidaná projekce Vetřelců. Dne 17. dubna se pak v kině Lucerna v předpremiéře uskuteční přidaná projekce (na festivalu vyprodaná) Ex Machina. Připravuje se také další Future Night, tentokrát s novým velkofilmem Šílený Max: Zběsilá cesta. Diváci se mohou těšit na speciální post-apokalyptické dekorace i fanoušky v tematických kostýmech.

4
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď