Hvězdy na FanCity

Festival her a fantastiky FanCity, který se konal na konci října v Praze, byl mimořádně bohatý na účast zahraničních hostů. Pozvání přijaly herečky Georgina Leonidas, známá jako Katie Bell z Harryho Pottera, a Rekha Sharma alias Tory Foster ze seriálu Battlestar Galactica, s fanoušky besedoval i Tony Amendola (mistr Bra´tac ze Stargate) a v pátek vystoupila největší hvězda, Kocour z Červeného trpaslíka, v civilu herec Danny John-Jules. Na všech pořadech jsme měli své reportéry, kteří se vám pokusí zprostředkovat báječnou atmosféru, která na každém setkání panovala…

3 Stars Show

Jelikož jsem fanynka jak Harryho Pottera, tak Hvězdné brány, nastalo pro mě těžké dilema. A to, zda mám jít na pořad Georginy Leonidas alias Katie Bell z Harryho Pottera, nebo Tonyho Amendolu známého jako mistr Bra’tac. Nakonec jsem situaci vyřešila šikovně – zamířila jsem na 3 Stars Show, na níž vystoupili nejen zmínění herci, ale i Rekha Sharma, cylonka ze seriálu Battlestar Galactica.

Na úvod nám byli všichni hosté představeni krátkými medailonky o jejich životě a kariéře. Poté byli požádáni, aby o sobě sami něco krátce pověděli, a hned se přešlo k dotazům z publika. Zprvu to vypadalo typicky – žádný les rukou, jen pár osamělých odvážlivců. Netrvalo ale dlouho a i ostatní se začali ptát.

Přišla řeč nejen na obvyklá témata jako s kým a koho by si chtěli někdy zahrát, ale padaly i trochu neobvyklé dotazy. Například jsem si vždy myslela, že po skončení seriálu či série filmů si herci rozeberou, co můžou. Ale není tomu tak. Tony přiznal, že jaffskou zbroj si odvést nemohl, a Georgina se přidala, že ani ona si svoji hůlku vzít nesměla. Jediná Rekha byla spokojená, protože získala jeden BSG outfit a krabici plnou suvenýrů. Na dotaz, co nejdivnějšího se jim přihodilo na nějakém conu, zabodoval odpovědí mistr Bra’tac. Jedna žena mu prý kdysi řekla, že prošla hvězdnou bránou a můžou si o tom pohovořit na jejím pokoji. Zato Rekhu téměř napadla fanynka Galactiky se slovy: „Jsi zlá!“ Georgina zase vyprávěla o zkušenosti s famfrpálem. Nejhorší prý bylo z koštěte spadnout, držet se jen za ruku a pak se na něj opět vyhoupnout.

Celkově byla 3 Stars Show velmi povedená. Myslím, že akce byla určena právě zejména nerozhodným zájemcům o všechny celebrity. Každý z nich nám řekl něco více o sobě, odhalil zajímavé chvíle z natáčení i prozradil, co se chystá dělat do budoucna. Hosté dostali přibližně stejný prostor a dotazy byly většinou směrovány na všechny tři. I překlad do češtiny byl v pořádku.

Kamila Procházková

Kocour o Červeném trpaslíkovi

Asi navždycky si budu pamatovat pocit nevěřícnosti, který jsem zažila, když jsem zjistila, že návštěva Dannyho Johna-Julese, kterého známe spíše jako Kocoura, na FanCity je potvrzená. Zážitek to byl v pravdě životní. Danny nedělal žádnou velkou show, jaká se obvykle dá od herců očekávat. Ztřeštěnému a samolibému Kocourovi se moc nepodobal. Velmi rychle dokázal intimní atmosféru malého divadelního sálu přímo nasytit přátelskou a pohodovou atmosférou. Bylo na něm vidět, že se na conech pohybuje jako ryba ve vodě, což i potvrdil během svého povídání. Ochotně odpovídal na veškeré dotazy, a i díky skvělému překladatelskému a moderátorskému umu Draky jsme se dozvěděli úžasnou spoustu informací o minulosti i budoucnosti Červeného trpaslíka. Svou roli jistě hrálo i to, že je Danny pořád velký fešák a nesmírný sympaťák. Díky jeho milému úsměvu a naprosté uvolněnosti jsme mohli mít pocit, že prostě jen tak klábosíme s kamarádem, tak, jak se to na conech dělá.

Zuzana Kocurková

Master Bra´tac Show

Setkání s hercem Tonym Amendolou proběhlo na FanCity v pátek 28. 10. od 17:00 do 19:00 v divadelním sále KC Novodvorská. Pořadem provázeli Eva „cernaamodra“ Železná a za počítačem jako (nejen) technická podpora Vladimír „JacobCarter“ Novotný.

Hned na začátku nám bylo pomocí projekce připomenuto několik důležitých rolí Tonyho Amendoly, především role Bra´taca v seriálu Stargate SG-1, na kterou byl panel hlavně zaměřen. V programu tedy nemohl chybět dabér Jaroslav Vlach, kterého čeští fanoušci znají právě jako hlas mistra Bra´taca. Bylo řečeno něco málo z jeho biografie, následoval krátký rozhovor a pak prostor pro otázky z publika. Pan Vlach byl velmi vstřícný a snažil se odpovědět na všechny otázky, jak nejlépe mohl.

Poté na podium přišla samotná hvězda večera, Tony Amendola. Jeho nástup byl provázen krátkým videem z dílny Zuzany „Tar-ary Istandil“ Minaříkové. Herec přišel s úsměvem na tváři a pln energie se vrhl do rozhovoru s Evou. S nemenším nadšením se pak další hodinu a půl věnoval divákům a jejich otázkám. Působil velmi uvolněně, svůj panel si očividně užíval a na otázky odpovídal s chutí a humorem sobě vlastním. Příjemné atmosféře setkání napomáhal i prostor divadelního sálu, který je relativně malý a divákům tak zajistil blízký kontakt s hercem a dobrou „viditelnost“ ze všech míst.

Hodina a půl uběhla jako nic. Ještě před svým odchodem zapózoval Tony pro diváky s Jaroslavem Vlachem a pak už za velkého potlesku opustil sál.

Z panelu jsem odcházel velmi spokojen, s výbornými dojmy jak ze samotného Tonyho Amendoly, tak i pana Vlacha.

Ivo Adámek

Show s Katie Bell

V pátek v deset hodin ráno se konala beseda s Georginou Leonidas. Na začátku proběhlo krátké posezení s jejím agentem, kterého zajímalo hlavně to, jaké herce bychom rádi viděli na některém z příštích festivalů. Slíbil, že nám přiveze, koho jen budeme chtít (tedy z těch, koho zastupuje), a že je z čeho vybírat.

Potom už přišla dlouho očekávaná Georgina. Stále se usmívala a vypadala opravdu mile. Pověděla nám něco o své rodině, o své první roli a pak samozřejmě o tom, jaké to bylo hrát v Harry Potterovi. Pak už přišel čas na naše všetečné dotazy, na které nám Georgina odpovídala a občas se i ptala na náš názor. Tak jsme se třeba dozvěděli, že měla-li by hrát v případném pokračování Harryho Pottera po dvaceti letech, určitě by chtěla být ředitelkou Bradavic. Georgina si pochvalovala, že dostává jiné dotazy, než jaké jí kladou na ostatních setkání s fanoušky.

Jenom na ní bylo vidět, že není zvyklá, aby ji někdo překládal, a tak se občas rozpovídala a na překladatelku zapomněla; pak se zarazila, omluvila se a vyčkala na překlad, který Klára Valentová zvládala bezvadně. Dvě hodiny, které byly pro besedu s Georginou vyměřeny, utekly jako voda a byl konec. Pořídila jsem si ještě její fotku s podpisem a doufám, že k nám zase někdy přijede.

Klára Hanušová

Tory Foster Show

Rekha Sharma se na FanCity objevila ve čtvrtek večer, což nebyl ideální čas pro většinu návštěvníků, ale o to lepší byla atmosféra na samotném panelu. Odhadem třicet lidí si tak s Rekhou mohlo popovídat skoro z očí do očí.

Rekha nám prozradila něco o svých hereckých začátcích (poprvé se objevila ještě na střední škole v seriálu Jump Street 21, kde potkala mladého Johnnyho Deppa) a o dalších svých rolích v seriálech Smallville, Sanctuary, V ale hlavně o Battlestar Galactice. Trochu ji prý zklamalo, že se její postava postupně stala tou špatnou. Když seriál operoval prakticky u všech postav v šedé zóně, kdy nikdo nebyl hodný ani zlý. Na památku z natáčení prý dostala své obleky a každý rok se v Los Angeles schází s ostatními herci na velké party u Grace Park.

Kdo jste nepřišel, o hodně jste přišel…

Lukáš Hadrava

Již brzy se těšte na klasickou reportáž.

Fotil Jaroslav Houdek, jeho alba z FanCity naleznete na Facebooku.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď