Komiksové fanoušky čeká bohatý program i David Hasselhoff

Už zítra vypukne v Modré škole v pražských Hájích velký festival popkultury zvaný zkráceně PragoFFest. Pořadatelé hlásí, že je přihlášeno na 900 účastníků a zároveň upozorňují, že další zájemci si mohou pořídit vstupenky již pouze u vstupu během conu a nikoliv elektronicky, jak tomu bylo možné do úterý.

pragoffest 2016 3

Při pohledu do historie zjistíme, že letos se v české metropoli uskuteční 20. ročník velkého setkání fanoušků fantastiky napříč knihami, hrami i filmem. V roce 1997 pořádal Václav Fořtík v Praze první Pragocon, na nějž postupně navázal Václav Pravda. Con přejmenoval na PragoFFest a podstatně rozšířil co do programu i prostoru.

Od čtvrtku do neděle čekají na účastníky stovky workshopů, přednášek, besed, promítání filmů i seriálů, nebo jen klábosení s přáteli, se kterými se vidí jednou za čas na nějakém conu.

V programové linii si „to své“ najde každý. Ti, kdo mají rádi Japonsko, Čínu, rýži a jídelní hůlky mohou navštívit například přednáškovou linii AsianStyle, během níž si bude možné vyzkoušet v rámci workshopu Tradiční čínské kostýmy ošacení používané herci pekingské opery a zapózovat si v nich například jako císař, voják nebo konkubína. Ani milovníci japonských kreslených fenoménů manga a anime nepřijdou zkrátka, neboť je pro ně připraven již tradiční Advík Zima.

Kdo má rád příběh vyprávěný obrazem, ale přeci jenom tíhne víc k evropským postavám a stylu vyprávění, ten jistě zamíří na přednášky v programové linii ComicsCon. Vojtěch Rabynik například představí ty nejlepší, nejhorší i nejzajímavější komiksové počiny, které se objevily v českém překladu. V sobotu od jedné odpoledne se bude promítat dokument Captain America: 75 Heroic Years, v němž autoři představí proměnu Kapitána Ameriky od roku 1941 až do současnosti. Milovníci komiksů a filmových béček by neměli minout ani snímek z roku 1998 nazvaný Nick Fury – Agent of S.H.I.E.L.D, kdy se poprvé na filmovém plátně objevil svět Marvelu a hlavní roli si tu střihnul David Hasselhoff.

pragoffest 2016 poster

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď