Dvě legendy v jednom

Nakladatelství Fantom Print právě dnes vydává první díl nové série Neverwinter, v níž se vrací oblíbený hrdina Drizzt Do’Urden. A to ve velkolepém stylu: legendární temný elf ze Zapomenutých říší se totiž vydává objevovat neméně legendární město.

Salvatore R. A.: Neverwinter 1 - Gauntlgrym

Slovutný král Bruenor zemřel. Takovým šokem začíná nejnovější dobrodružství hrdiny Drizzta Do‘Urdena. Ovšem rychle se ukáže, že s tou „smrtí“ to nebude tak horké. Bruenor si jen potřeboval uvolnit ruce, aby mohl s přáteli nerušeně pátrat po své dceři, půlčíku Regisovi a legendárním Gauntlgrymu, pravlasti trpaslíků.

Ovšem o slavné město a jeho ještě slavnější kovárny se zajímají i jiní. A jejich úmysly rozhodně nejsou čisté. V Gauntlgrymu je totiž vězněna síla, jejíž uvolnění může způsobit katastrofu doslova apokalyptických rozměrů. A právě to zapadá do plánů Szase Tama, vládce Hrůzného kruhu. Ten vysílá nebezpečnou elfí čarodějku Dahliu, k jejíž výpravě se přidávají i drow Jarlaxl a Atrogat. Kdo dosáhne Gauntlgrymu dřív? A zvítězí v hrdinech flirtujících s temnotou svědomí a čest, nebo se definitivně obrátí ke zlu?

Gauntlgrym začíná novou vzrušující kapitolu v pohnutých Drizztových osudech. Drizzt a Bruenor, oba pronásledováni ztrátou milovaných blízkých, musejí najít nový smysl života a tahle výprava se zdá jako dobrý začátek. Ovšem vnitřní démony má na výpravě ke Gauntlgrymu každý. A i když se – jako v každém ze strhujících příběhů R. A. Salvatoreho – dostanou ke slovu scimitary a válečná kladiva často a rády, odehrává se tentokráte ten největší boj v srdcích hrdinů.

Vítejte zpět v Zapomenutých říších, kde spolu bez ustání soupeří síly zla, dobra i všech těch, kdož jsou chyceni mezi nimi. Jejich další dobrodružství přináší přesně to, proč si Salvatoreho knihy zamilovaly miliony fanoušků po celém světě a proč je nakladatelství FANTOM Print s takovou chutí vydává. Prostě řízná akční fantasy, jak má být!

Anotace

Drizzt se připojí k Bruenorovi na výpravě za legendárním trpasličím královstvím Gauntlgrym: za ruinami, které mají být plné starých pokladů a mystického vědění. Jenže než se k němu vůbec přiblíží, jiný drow a jiný trpaslík o něj zakopnou jako první: Jarlaxl a Atrogat. Při pátrání po pokladech a magii spustí Jarlaxl a Atrogat neúmyslně katastrofu, jež by mohla znamenat zkázu nic netušících obyvatel města Letohrad – katastrofu tak velkou, že dokonce i žoldák Jarlaxl se rozhodne riskovat peníze a kůži, jen aby jí zabránil. Bohužel čím víc se dozvídají o tajemstvích Gauntlgrymu, tím víc to vypadá, že sami nic nezmůžou. Budou potřebovat pomoc, a to od osob, o nichž si mysleli, že už po jejich boku nikdy bojovat nebudou: od Drizzta a Bruenora.

R. A. Salvatore

Robert Anthony Salvatore, narozený v roce 1959, je jedním z nejpopulárnějších fantasy autorů současnosti. Ačkoli má na kontě řadu vlastních sérií, z nichž některé svazky znají i čeští čtenáři (Válka démonů, Šarlatový stín, Kroniky Ynis Aielle aj.), skutečně fenomenální úspěch mu přinesla až sága Legenda o Drizztovi, kterou zasadil do populárního RPG světa Forgotten Realms. Podobně si vedly i jeho knihy rozvíjející vesmír z filmů Star Wars. S manželkou a třemi dětmi žije v Massachusetts.

  • R. A. Salvatore: Gauntlgrym
  • Vydal: FANTOM Print, 2015
  • Formát: brož., 145×205 mm
  • Počet stran: 288
  • Cena: 289 Kč
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď