Minireportáž z Labyrintconu

Život pod kočičími hlavami, v labyrintu kanálů a stok, může být nebezpečný. A nejsou to jen krysy, co tu číhá. Přesto existuje skupina, skrývající se pod označením „sekta Labyrint“, která se do hloubi pražského podzemí pravidelně vydávala celý minulý rok. Aby taky ne, když tu na ni čekal magický příběh z pera hlavního pohlavára sekty, jistého Pavla Renčína. A protože scházet se jen na webu členům už dávno nestačí, uskutečnilo se 8. 11. již druhé setkání čtenářů Renčínova online románu Labyrint.

Zatímco v červnu bylo setkání skromnou akcí zhruba patnácti účastníků, to listopadové přilákalo okolo třiceti čtenářů a příznivců Labyrintu. Aby taky ne, vždyť Labyrintcon se konal k příležitosti dokončení románu. Autor zde po roce uzavřel svůj příběh přečtením posledního dílu s pořadovým číslem 73. S hrdiny, které pomáhali utvářet sami čtenáři, je tedy třeba se rozloučit… alespoň na krátkou chvíli. Pavlu Renčínovi totiž právě vychází román Zlatý kříž, první díl trilogie městské fantasy Městské války, která se odehrává v podobném prostředí jako Labyrint. Ostatně, kdo cestuje metrem a pozorně sleduje plakáty, ví. A zatímco vy můžete jen koukat, účastníkům Labyrintconu už visí doma na zdech. Kromě něj si čtenáři odnesli také placku s logem Labyrintu, které vymyslela čtenářka Zuzan. Labyrint totiž už dávno není jen román. Za ten rok se vytvořilo mnoho souvisejících projektů, kromě tohoto loga třeba Metalová opera Labyrint s texty i hudbou, parodie či komiks. A to se ani nezmiňuji o četných zásazích čtenářů do příběhu v podobě komentářů a anket. Labyrint zkrátka není jen příběh jednoho autora, ale společné dílo velkého množství dalších lidí.

Aby si Labyrintcon zasloužil své označení, proběhly kromě čtení posledního dílu i dvě přednášky. Spisovatel a čtenář Labyrintu Otomar Dvořák si připravil povídání o fantaskních jevech v kanálech a Petra Neomillnerová řekla pár slov o upírech. Především se ale povídalo. O knížkách, psaní, Pavlových dalších plánech či budoucnosti jeho, tedy vlastně našeho, webu. Přišlo i několik hostů, třeba šéfredaktor Pevnosti Tomáš Němec, už zmíněná Petra Neomillnerová, editoři Martin Šust a Antonín Kudláč, knihkupec Wojta Běhounek, grafik a autor nadpisu Zlatého kříže Lukáš Tuma či spisovatel Martin D. Antonín. Ve společnosti takových lidí se nikomu nechtělo odcházet, jenže každá akce má svůj konec (a – téměř – každá hospoda svou zavírací dobu), takže nezbývalo nic jiného, než se rozloučit a zamířit domů k psaní reportů a čtení Zlatého kříže.

Obálka druhého dílu Městských válek 🙂


Web Pavla Renčína
Zde najdete fotky z Labyrintconu.
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Clanek takhle po ranu?
    Clovek se podiva v 0:42 na web a uz je tu clanek s logem “DNES” – vypada, ze se tady intenzive pracuje.:)Jen tak dale, nova redakce.;)

  2. pavla
    To je síla, samý nový příspěvky, jeden lepší než druhej! Pavla je boží!!!!!!!

  3. Re: pavla
    Co na to říct? 🙂 Děkujeme, budeme se snažit vám dělat radost. V dohledné době se snad ještě jednou ohlédneme za podzimní Chotěboří, na Mikuláše dostanete rozhovor s českým mistrem městské fantasy a pokud vše klapne, tak vás v lednu čeká novoroční dáreček – povídání s další hvězdou domácí fantastiky. Kromě toho samozřejmě další články, tento pátek konečně opět zabloudíme do bublinového světa, nechte se zkrátka překvapit…

  4. labyrintcon
    Ach to muselo být snad jěšte lepší než první sraz. Že já tentokrát nemohla přijet. Ale snad příště. A kdo nečetl Labyrint, klik na Pavlovu stránku – nevíte o co přicházíte!

Zveřejnit odpověď