Pane Spocku, pojedeme na PragoFFest 2015?

I letos proběhne pod taktovkou Festivalů fantazie obří pražské setkání fanoušků sci-fi, fantasy a her PragoFFest, který vloni navštívilo kolem tří tisíc návštěvníků. Jeho dějištěm se stane jako obvykle Modrá škola na Hájích a vše vypukne 29. ledna.

unnamed (1) Ročník 2015 láká především na velkou hernu, která bude mimo jiné sloužit jako dějiště pro úvodní turnaj Mistrovství ČR v počítačových hrách. Nejen ty si ovšem budou moci hráči vyzkoušet – organizátoři připraví i prostor pro deskové hry, hudební hry nebo wargaming. Kromě toho PragoFFest navštíví také vybrané osobnosti videoherní a YouTube scény.

„Fanoušci sci-fi nepřijdou o pořady o Star Wars, Star Trek a Stargate, ale ani o Doctora Who, Červeného trpaslíka a mnohé další seriály, filmy a knihy. Potěší je předváděcí stánky Matematicko-Fyzikální Fakulty UK i program FutureConu, věnovaný vědě a technice,“ přiblížil žánrový program ředitel festivalu Václav Pravda. Pokud ovšem fandíte spíše magii než technice, i na fantasy dojde. Přednášková linie Fantasy & History spojila síly s fanoušky Harryho Pottera a přinese pořady o fenoménech známé i fiktivní historie. Městská knihovna v Praze navíc zaštítila literární linii, věnovanou besedám a přednáškám předních osobností české literární scény.

unnamed (2)

„Fanoušci Japonska a japonských kreslených fenoménů manga a anime ani letos nepřijdou zkrátka díky programu Advík Zima probíhajícím ve čtyřech místnostech zároveň. Pro příznivce jiných kreslených fenoménů jsou připraveny pořady v ComicsConu a PoníConu (o seriálu My Little Pony),“ doplnil Pravda. Jedním ze zlatým hřebů celé akce bude soutěž kostýmů PragoCosplay, ale organizátoři připravují i mnoho dalších bonusů. Dveře Modré školy na Hájích se návštěvníkům otevřou ve čtvrtek 29. ledna v podvečer a uzavřou se v neděli 1. února po poledni.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď