Soutěž o vstup na unikátní projekci Podivného experimentu

19. ledna 1809 se narodil zakladatel detektivního žánru a mistr napětí a hrůzy Edgar Allan Poe. Jen pár dní po tomto datu, ve čtvrtek 22. ledna, vstoupí do českých kin dobový thriller Podivný experiment natočený podle jedné z jeho povídek. Výročí Edgara Allana Poea připomenou i dvě speciální „zážitkové“ projekce nového filmu.

EG_01161

Napínavý film plný zvratů se odehrává v odlehlém ústavu pro choromyslné na konci 19. století a nabízí i jeden nevšední divácký zážitek. Dvě promítání totiž proběhnou v Divadle za plotem přímo v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích. Jedním z překvapení snímku je zjištění, že není úplně jasné, kdo je v ústavu vlastně šílenec a kdo lékař. „Vzhledem k tématu filmu by Podivný experiment mohl na tomto místě získat jinou a zajímavou atmosféru,“ věří šéf distribuce Bontonfilmu Ondřej Kulhánek.

Diváci, kteří si chtějí speciální atmosféru užít, mají možnost v pátek a sobotu 23. a 24. ledna vždy od 19:00 hodin. Vstupenky se prodávají přímo na místě. K nemocnici jezdí dva autobusy hromadné veřejné dopravy. Organizátoři doporučují vstup hlavním vchodem, Divadlo za plotem, kde je i kinosál, je cca 100 metrů vlevo od hlavního vchodu.

Vy se však můžete dostat na projekci ZCELA ZDARMA!

Stačí se zúčastnit naší soutěže a správně zodpovědět na otázku, Která báseň Edgara Allana Poea je považována za nejslavnější?

Ve hře je 10 lístků (5×2). Jména výherců budou na seznamu hostů a můžete využít jakýkoli z nabízených termínů (23. nebo 24.) 🙂

Soutěž

Mapa - Jak do Divadla za plotem

Film vznikl podle Poeovy povídky „Metoda doktora Téra a profesora Péra“. Její překvapivé vyústění, že role pacientů a lékařů v ústavu se otočily, je jen jedním z nečekaných zvratů filmu, který takovou situaci dále rozvíjí. Vedle zvratů v příběhu přináší film i jiné překvapení. Jsou to totiž spíše zastánci lékařské vědy, kteří díky oficiálním metodám přinášejí do filmu tu opravdovou hrůzu a děs. V hlavních rolích se představí Kate Beckinsale, Jim Sturgess, Ben Kingsley a Michael Caine.

„Drastické metody, které ve filmu uvidíte, jsou z velké části založeny na skutečných případech z psychiatrických léčeben před jeden a půl stoletím. S pacienty se tehdy zacházelo velmi brutálně. Ale přitom se upřímně věřilo, jsou léčeni,,“ popisuje jedna z hvězd filmu Michael Caine. A Ben Kingsley dodává: „Je to jeden z nejpozoruhod­nějších pohledů za zdi psychiatrického ústavu od „Přeletu nad kukaččím hnízdem“. Je to výjimečný, divoký a vášnivý obraz tohoto světa.“

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

  1. Kdybyste chtěli druhou nejslavnější, bylo by to jednoduché: “Ulalume”. Třetí je nepochybně “Annabel-Lee” a čtvrtou příčku by nejspíš (díky stařičkému stejnojmennému westernu) obsadilo “Eldorado”. Ale NEJSLAVNĚJŠÍ? Ojojoj… (“Pštros” to asi nebude, ti v Severní Americe nejsou…)

Zanechat odpověď