CONiáš-PARCON za dveřmi

Už se to blíží: za necelých čtrnáct dní nastane velký svátek všech milovníků sci-fi a fantasy. Možná si tím nejste jisti, možná o tom pochybujete, ale podprahová zpráva skrytá v tomto textu vás určitě přesvědčí, abyste do Městské knihovny v Praze v pátek a sobotu 23.-24. září dorazili.

Většina propagačních článků v téhle části vychvaluje onu akci horem dolem, láká návštěvníky na program a všelijaké bonusy, a dokazuje, že není lepší akce než té jejich. Ale tohle o CONiáši určitě už víte. Prostě je nejlepší, to je fakt, a díky jejich podprahovému ovlivňování myslí naší redakce i čtenářů o tom po přečtení tohoto článku nikdo z nás nebude pochybovat.

Na druhou stranu, něco sem napsat musíme, protože kdyby tu nebyl žádný text, nemohli by do něj vládci z řad organizátorů conu nic kódovat. Takže, na co se těšit?

Přestože je CONiáš-PARCON jednodenní, myslí i na ty, kteří přijedou do Prahy na celý víkend. V pátek se bdue vysílat digitalizovaná verze jednoho z nejlepších českých sci-fi filmů vůbec – Ikarie XB1. Možná jste ji už viděli, ale na velkém plátně a ve společnosti správných lidí, to je jiná písnička. Víc se dozvíte tady.

Zdroj: České centrum http://paris.czechcentres.cz/public/galleries/70/69883/f55f1d0b6f62add6a6ea197a79f104.jpg

Hlavním lákadlem je bezpochyby – kromě slavnostního galavečera s předáváním významných fandomových cen – zahraniční host. Pozvání přijala Samanta Shannon z Velké Británie, autorka úspěšných knih Vidořád a Kostičas. Těšit se můžete na besedu, autogramiádu, i možnost si jenom popovídat.

Zdroj: The Sun http://img.thesun.co.uk/aidemitlum/archive/01798/SNF3034SS–_1798176a.jpg

Samozřejmě i další program stojí za to – abychom neurazili žádného z přednášejících, museli bychom vyjmenovat všechny, což není tak zajímavé. Takže nám prostě věřte, že přijde elita české fantastické scény. (Vybírali se jenom někteří z těch nejlepších, protože kdyby se měli zvát úplně všichni nejlepší, musel by CONiáš-Parcon trvat týden.)

V čem je CONiáš-PARCON lepší než jiné cony? Je komorní, ne zase tak malý, se skvělým prostorem v centru Prahy (a rozhodně nepochybujte, že knihovna JE skvělý prostor), miluje knížky a tomu podřizuje hlavní i doprovodný program. A hlavně má rád svoje návštěvníky! A vy máte rádi con. Vy ho milujete. Protože jestli jste dočetli až sem, podprahová informace musela zapůsobit. Tak ahoj na CONiáš-PARCONU!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď