OstroFcon se blíží

OstroFcon – dítě recesistů a nadšenců herní zábavy, komiksů, fantasy a Cosplay pomalu a jistě roste! K oslavám jeho 2. narozenin chystá maskot OstroFconu Veverman a tým organizátorů bohatý program na víkend 4. – 6. srpna 2017.

Letošní ročník proběhne v Domě kultury, svérázné dominantě města Ostrov za podpory města Ostrova, Karlovarského kraje a mnoha dalších. Návštěvníci se mohou těšit na velmi bohatý program. Michal Březina představí publiku svůj Měsíční deník, nejhumornější sci-fi od dob Červeného trpaslíka.

 

Ilustrovanou sbírku scifi povídek s názvem Vostrá krása představí Jan Vavřička, který společně s malířem fantasy a scifi obrazů Petrem Šrédlem pracují na 100% charitativním literárním projektu. Sbírka Vostrá krása navazuje na předchozí ilustrovanou scifi knížku Vostrá pohoda.

 

Komix The Europe, jehož děj se odehrává v Evropě v roce 2110, vstupuje na trh také skrze mobilní aplikaci. Nové propojení tohoto žánru s novými technologiemi a další možnosti nového rozměru komiksů představí jeho autor Pavel Kunert.

 

Neodmyslitelnou součástí OstroFconu bude také cosplay aneb přehlídka kostýmů ze sci-fi a fantasy světa komiksů a počítačových her, kosmetické poradenství a neméně zajímavý workshop na držení zbraní. Využijte možnost setkat se s předními českými cosplayery a nechat se s nimi vyfotit či naučit se zacházet se zbraní z fantasy a sci-fi tvorby.

 

V rámci OstroFconu si také můžete „zapařit“ na počítačovém simulátoru Artemis, na kapitánském můstku Star Trek a samozřejmě se také zúčastnit herního turnaje v počítačové hře Diablo III od společnosti Blizzard.

 

Na své si přijdou i příznivci deskových her Piatnik. Stejně jako loni i letos bude součástí OstroFconu tematická výstava, o kterou se tento rok postará Dan Cheap Eisner se svými papírovými modely komiksových figurek a olejovými malbami.

 

Nenechte si ujít závěrečnou afterparty s půlnočním překvapením, kde budete moci zapařit ve stylu sci-fi a fantasy. Nenechte si ujít 2. ročník OstroFconu!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď