Potterfest 2017 je téměř tady!

Harry Potter slaví 20. výročí a s tím přicházejí jen samé dobré zprávy. Mimo ty oficiální ze stránek nakladatelství, filmařů a samotné Rowlingové, mají pro vás i čeští fanoušci jedno takové oznámení. 23. září se v Praze bude konat Potterfest, celodenní akce věnovaná jen a pouze světu Harryho Pottera!

 

„S námi se nikdo necítí jako mudla.“ To je heslo skupiny Potterfan, která akci pořádá. Ti, spolu s nakladatelstvím Albatros a dalšími partnery, připravili program plný kouzel.

 

Kdo je s Potterfanem obeznámen, ať už z Pragoffestů či Festivalů Fantazie, možná tuší, co ho čeká. Pravdou však je, že obvyklé přednášky nahradí besedy s překladateli, cosplayery a dalšími významnými hosty. K tomu soutěže v „novém hábitu“. Například Nejkrásnější úsměv Týdeníku Čarodějek, kde se proti sobě postaví ti nejčarovnější cosplayeři, nebo Cena bleskobrku, která bude zasvěcená autorům všeho věku. Navrch Soubojnický klub aneb lekce bojových kouzel pro začátečníky i pokročilé. Vrcholem večera se stane koncert Filmové filharmonie, kde zazní některé z nejznámějších melodií spojených s HP.

 

Během dne, souběžně s hlavním programem, budou také probíhat „volitelné mimo-školní aktivity“. Mimo jiné Příčná ulice s nejrůznějšími drobnostmi k zakoupení, instagraf a herní koutek s Playstation 4. A kdyby náhodou nebyl program dost magický, podzemní prostory divadla Venuše ve Švehlovce už zajistí tu správnou atmosféru.

 

Pokud vás tento mini-con zaujal, uvidíme se v září!

 

Vstupenky a více informací najdete na www.potterfest.cz.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď