Pozvánka: Parcon 2004

Dovoluji si vás jménem letošních pořadatelů pozvat na XXIII. ročník setkání českých scifistů Parcon 2004. Všechny informace pochopitelně naleznete na http://parcon.ic.cz, ale dovolte mi malé představení conu.

Začneme již odpoledne v pátek 27. 8., kdy vás bude bavit mimo jiné Jan Kantůrek, který bude mluvit nejen o překládání, ale také o češtině jako takové a práci s ní. K tomu příbuzné jsou programy Pagiho a Michaela Bronce, oba budou hovořit o překládání a nakladatelské práci.
Ve 20:04 proběhne slavnostní zahájení jehož součástí je i vystoupení skvělé kapely Vibra Etherna. Po ní bude následovat večer v e znamení Drakobijců a vyhlašování nejrůznějších literárních soutěží.

O občerstvení se bude starat zahradní bar, fungující nonstop i v případě špatného počasí, zajistili jsme velký stan, kam se všichni vejdete.
Sobotní den je doslova natřískaný programem a bude jen velmi těžké vybrat si, na který doopravdy jít a který z nedostatku času oželet. Proto jen některá ze jmen, která naleznete na sobotním programu: Neff, Mostecký, Zemianski, Vrbenská, Medek, Kuglerová, Kodetová, Smythe a k tomu jedno velmi zvučné jméno – Hellboy. Na Parconu proběhne předpremiéra tohoto filmu podle slavného komiksu.
Za zmínku stojí i další česká premiéra, tentokrát filmu indického! Těšte se na pravý SF muzikál s E.T. v hlavní roli!
Před Hellboyem proběhne losování hlavních cen tomboly a už teď můžeme říci, že ceny budou více než zajímavé pro každého fana.

Chléb a hry

V sobotu proběhne také množství doprovodných akcí jako je Výdej předobjednaných banánů Knihovníkem Neviditelné University, soutěž o nejhezčí sobí spřežení pod taktovkou Raven a stejně jako celý víkend poběží i program pro hráče, kde proběhnou nejen turnaje v nejrůznějších hrách, ale i prezentace nových her!

Ale ani neděle nebude jen tak nějakým dojezdem conu, i v poslední den naleznete dostatek zajímavého programu včetně slavného SF testu Pochmurné neděle a uskuteční se také První SF turnaj v petanque o zajímavé ceny, proto si vezměte s sebou svoje hrací soupravy!

To byl jen letmý výčet z programu, který obsahuje přes 100 hodin zábavy v jednom víkendu. Těší se na vás organizátoři Parconu a zbývá už jen říct:

HOPSA HEJSA DO BRANDEJSA!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. Hurá, jedem!
  Hurá, pojeďme všichni!!! Bude nás víc, nebudeme se bát nudy nic!!! Už se miliónově těším!!!

 2. Heslo
  Může se stát, že některé věci v životě nevyjdou tak, jak jste si představovali. To ale rozhodně není problém našeho Parconu! 🙂

 3. Hlavně ať je tam bar s dostatečnou kapacitou a přiměřenými cenami.

 4. Jen aby nakonec nebyl s primerenou kapacitou a dostatecnymi cenami… :)Jak je to s barem, Richarde?

 5. Sapkowski???
  V původním programu, který byl k dispoici na stránkách Parconu byla v sobotu od 13,00 diskuze s A. Sapkowskim (o tom psala i Pevnost). Zmizela? Nebude? Ví někdo proč? Je to škoda, protože jsem se ni hodně těšil. A v podstatě jen kvůli tomu chtěl na Parcon jet 🙁

 6. Sapek s námi nemluví, ale prý se doopravdy stěhuje.Bar? Ó bohové, bar bude nevídaný, celoconní a nonstop!

 7. Parcon
  hacha! Bar byl opravdu nevídaný, nic nefungovalo, všechno na jednu elektrickou zástrčku, a každou chvíli vypadávaly pojistky. Obraz celého Parconu. Co nezařídili organizatoři jako Keplík a Gudrun, to nebylo, tedz ne Klíčník, ale jiní. Klíčník jenom něhal a každýmu říkal: Nejlepší Parcon, co kdy byl, že jo? Nesmysl. Byl jsem na 15 Parconech a tenhle byl druhej nejhorší.

Zveřejnit odpověď