POZVÁNKA: Temný CONiáš

Třináctka je prý nešťastné číslo. Ale my se nebojíme. Na pověry totiž nevěříme. Kromě černých koček, žebříků, rozbitých zrcadel, chemtrails a pátku třináctého. Naštěstí CONiáš bude v sobotu 21. 9. 2019. A pevně doufáme, že vy u toho budete s námi!

Martin D. Antonín, moderátor CONiáše

Co jsme pro vás přichystali?

Pozveme zase ty nejlepší přednášející. Pečlivě je vybíráme, takže se nedostane na každého. Bude to jako sprint na sto metrů.

Čekají vás skvělí vypravěči – Františka Vrbenská, Karel Sikar Doležal, Lucie Lukačovičová, Vlado Ríša, Kristina Haidengerová, Pavel Renčín, Hanina Veselá, Leonard Medek a mnozí další.

Kromě toho představíme další zajímavé projekty (třeba Krotitele draků), odhalíme nějaké novinky (třeba co se děje v Akademii SFFH) a pokřtíme nějaké knihy (Vincent, Praga caput regni a Houby z Yuggothu).

Jako každý rok i letos sáhneme mimo vody fantastiky: Jan Toman z přírodovědné fakulty UK vysvětlí, že vymírání je vlastně fajn (anebo není, to nevíme, to si musíme počkat na přednášku…).

A chybět nebude ani zahraniční host. Sáhli jsme do blízkého Slovenska a pozvali Marka E. Pochu, nejvýraznějšího a nejlepšího slovenského hororového spisovatele. Větší kapacitu u nás (a ani u nich) rozhodně nenajdete!

A to všechno bude moderovat fenomenální Martin D. Antonín, známý spisovatel a šermíř.

Dovnitř a ven

Každý návštěvník od nás samozřejmě dostane dárek – tentokrát se hlavním partnerem stalo nakladatelství Argo, díky kterému získáte skutečně jedinečný knižní dárek!

Kromě toho vás čeká hromada doprovodného programu. Deskovky v obrovském množství, skvělá RetroHerna, kterou si nesmíte nechat ujít. Výtvarníci, kteří vám rovnou na místě vytvoří zcela originální motiv pro památeční placku. Chybět nebude ani Fantastická výměna knih. Nově přivítáme profíky, kteří ukáží, jak se hraje Warhammer, proběhne fantastický pub kvíz (přihlašování týmů možno i na místě, pokud ještě bude místo), hororová literární dílna ve spolupráci se soutěží Rokle šeré smrti a nějaké další vychytávky, kterými vás chceme okouzlit.

Je tak možné, že budete běhat (to je horor!) ze sálu a do sálu, abyste stihli všechno.

Nebojte. Nestihnete a aspoň si budete mít o čem vyprávět, co si závidět a proč se těšit na další ročník.

 

ZBÝVÁ ODPOVĚDĚT PÁR ZÁKLADNÍCH OTÁZEK:

Kdy? Sobota 21.9. od 10.00 hodin je CONiáš a stojí za to na něj přijít!

Kde? Mariánské náměstí 1 – budova Městské knihovny v Praze.

Za kolik? S průkazkou do knihovny zdarma. Kdo ji nemá, toho bude vstupné stát 80 korun – tedy tolik, kolik by ho nová průkazka stála.

Kde se dozvím víc? Třeba na www.mlp.cz/conias nebo www.facebook.com/Conias.knihovna

A ještě plakát, a´t to máme komplet:

PLAKAT_CONias_2019 (1) (1)

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď