WHOCON 2017: Doctor Who po páté v Brně

Nastartujte své TARDIS a nastavte místo určení. Od 17. do 19. listopadu 2017 totiž na brněnském gymnáziu na třídě Kapitána Jaroše proběhne již pátý ročník festivalu WHOCON Brno!


I tentokrát se můžete těšit na různé přednášky, besedy, hry a soutěže tematicky překypující vším, co se týká seriálu Doctor Who. Výčet WHOCONové zábavy tím ale samozřejmě nekončí. Pátý ročník si žádá něco extra, a kromě WHOCON linie jako takové vás tak čekají celkem čtyři další paralelní linie:

SHERLOCON, který vám sdělí vše o kriminalistice, detektivkách a fenoménu Sherlocka Holmese,
BACON, což není slanina, ale linie věnovaná cestování časem,
CYCON, který vás vezme do světa všeho sci-fi a fantasy a na závěr
KULTICON, což jak z názvu vyplývá, je linie věnovaná všemu kultovnímu – od Ghostbusters přes filmové znělky.

To vše za jednu třídenní cenu. To vše v jedné budově.

Samozřejmostí jsou krom spousty přednášek, besed, her a soutěží také každoroční hosté. Ani letos nemohou chybět dabéři Tereza Bebarová, Petr Burian a Aleš Procházka, kteří propůjčili své hlasy hlavním postavám seriálu Doctor Who, Martin Rota a Patrik Kořenář, kteří v rámci WHOCONU představí svůj YouTube pořad Zvědátoři poprvé živému publiku, nebo Petr Kopl a Petr Macek, autoři prvního českého superhrdinského komiksu Dechberoucí Zázrak.

Perlou programu je pak samozřejmě i každoroční Cosplay soutěž, kterou si pro tento rok opětovně bere do rukou staronový Toyotomi, známý z YouTube kanálu Cynická svině.

Ani tím ale bohatý program pro návštěvníky nekončí. Něco se totiž najde i pro méně akční fanoušky a případné rodiče mladších návštěvníků. Oddechnout si budete moci v čajovně, deskoherně, ale také u široké nabídky počítačové herny Skillzone.

Největší novinkou tohoto ročníku je pak navázání spolupráce s Hvězdárnou a planetáriem Brno, v jejímž rámci proběhne ve večerních hodinách v sobotu 18. listopadu speciální čtyřhodinový blok naplněný dvěma odbornými přednáškami, dvěma promítáními a při dobrém počasí také pozorováním noční oblohy.

WHOCON Brno je zkrátka i popáté akce, kterou si nemůže nechat ujít žádný geek.

 

WHOCON Brno 2017
Kdy: 17.-19. listopadu 2017
Kde: Gymnázium Brno, třída Kapitána Jaroše
Vstupenky: v předprodeji do 20.10. nebo na místě

Více informací naleznete na webu akce.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď