FPÚ pátrá, radí, informuje (14.)

Hlavní zprávou je, že vás vítáme v novém roce. Finále toho loňského bylo ve znamení přívalu novinek od vydavatelů a recenzí od nás a na pátrání a informování nezbýval čas, ale po lednové rekonvalescenci jsme zpět.

  • nedávno jsme zde zveřejnili text o sympatické hře Kraftwagen, kterou v českoněmecké koedici připravil Blackfire. Her je zatím dost, nicméně české obchody jimi nepřetékají proto, že je vedoucí neobjednávají – takže pokud jsme vás nalákali, běžte a dožadujte se. Vydavatel pro to udělal, co mohl, ostatně bez něj by nebyla ani ona recenze, takže teď je to na vás. A mimochodem, fakt si myslíme, že to za to stojí.
  • Blackfire stojí i za svébytnými T.I.M.E. Stories, příběhovou hrou, jejíž kouzlo ale s opakovaným hraním údajně prudce – ovšem plánovaně – klesá. První ohlasy ji přirovnávají k „únikovým místnostem“ a chválí…
  • CGE a MINDOK přišli s Adrenalinem – akční hrou českého tvůrce, která nemá být ničím víc, ale také ničím méně než střílečkou v deskové podobě. Zatím jsme viděli krabici, která vypadá bezva… Také přislíbili hraní si na honáky krav, čili Great Western Trail, kde se mají snoubit vláčky a rančerská práce. Na lokalizaci se pilně pracuje.
  • a MINDOK ještě jednou: na principu vzdáleně podobném Patchworku (najděte si zde recenzi, nebo ještě lépe: sežeňte si hru, je fakt výtečná) u nich vyjde krásná „zahradnická“ hra Cottage Garden. Chcete-li, můžete se na jejich fb stránkách zapojit do diskuze o nejvhodnějším českém názvu.
  • po nejsprávnějším názvu v češtině se pídí i REX hry pro chystanou Imagine, což se zatím jeví jako zajímavá a nepoměrně širší variace na Activity, ale budeme zkoumat dál. Dále Brňáci připravují menší, ale atmosféricko-charismatickou vesmírnou robinsonádu Nejsme tu sami, a na cestě už jsou dvě malá rozšíření k Settlerům.
  • Albi se vytasilo s vědomostní postřehovkou Cortex, na jejíž zeměpisnou variantu už chystáme recenzi, takže si chvilku počkejte.
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď