Dark Elf – česká online strategie (PR)

Bylo nebylo jedno království.

Bylo nebylo, za devatero horami a devatero řekami bylo jedno maličké království a v něm vládnul jeden starý a moc nemocný král. Stalo se jednoho neštastného, zamračeného dne, že nebohý král náhle zemřel a nechal tak své chudé království bez nástupce.

Osud si s královstvím pohrával opravdu škaredě, aby toho nebylo málo, ještě se v okolních zemích začali objevovat smradlaví skřeti, lakomí trpaslíci a další zlí králové (rozuměj hráči) a dělali si zálusk na tohle chudé královstvíčko.

Obyvatelstvo země se moc a moc modlilo, až se stal zázrak a do země přicestoval jeden mladý, silný, pohledný a po všech stránkách dokonalý princ v překrásné stříbrné zbroji (to jsi ty po registraci do hry) a stal se králem!

Začátky jsou těžké, ale rádce pomůže

Mladý král to neměl lehké, peněz pomálu, obyvatelstvo vyhládlé dlouhým půstem a modlením. A tu se objevil jeden smradlavý, vousatý dědek, předstoupil před krále a prosil ho o kůrku chleba. Šlechetný král (rozuměj ty) měl dobré srdce a tak ho nasytil. Dobře udělal. Ze starého fousáče se vyklubal učený rádce, zůstal ve službách krále a začal mu svými moudrými radami pomáhat. A tak společně vládli až do smrti…

A co bylo dál? Bohužel už se nepíše, že král (ty) byl lama, a tak ho po týdnu hraní okolní hráči sejmuli. Ale to je normální, hráč se přeregistroval do jiné ligy, začal znovu a postupně se z něj stal slavný veterán.

O čem je Dark Elf? Mix PC her Heroes a Civilizace

Úvod jsem napsal truchu pohádkově, ale v podstatě je to tak. Toho rádce do začátku skutečně dostanete a jeho jméno je opravdu Starej Fousáč, viz obrázek někde kolem. Ale pojďme na popis hry.

Dark Elf (www.darkelf.cz) je internetová hra, hraje se v prohlížeči a hraní je zdarma. Je soustavně vyvíjena devět let a hraje ji 25 tisíc převážně českých hráčů. Je to fantasy svět, jaký znáte z filmu či knihy Pán Prstenů. Můžete hrát za lidi, elfy, trpaslíky, skřety či jiné rasy.
Hrajete na veliké mapě, dobývate země a stavíte stavby jako ve slavné PC hře Civilizace. Trénujete hrdiny a sbíráte artefakty podobně jako ve hře Heroes of Might&Magic.

Po registraci dostanete náhodně přidělenou zemi a jednoho hrdinu. Každý den dostanete určitý počet herních kol, které byste měli odehrát. A tak to jde den za dnem. Postupně dobývate okolní země, trénujete hrdinu a hledáte v kryptách lepší artefakty.
Jenže nejste sami, na mapě hrajete s dalšími hráči, kteří mají království okolo toho vašeho a snaží se o to samé jako vy – dobýt co nejvíce zemí, třeba i ty vaše. Lepší bojovník či diplomat zvítězí. V průběhu herního věku (trvá 15-25 dní) se spojujete s hráči do aliancí a válčíte bok po boku proti jiným.

Co je cílem hry?

Cílem hry je porazit vládnoucího tyrana Dark Elfa, který obývá mocnou zemi ve středu mapy. Ale to se povede jen tomu nejlepšímu z nejlepších. Dobytím země Dark Elfa končí věk a následující den se začíná na čisté mapě od začátku. Hráčům zůstanou body a hrdinové, takže kdo má dobrého hrdinu, má výhodu do startu.

Hra Dark Elf je rozdělena do lig (rozuměj samostatných serverů). A jelikož by hráče nebavilo hrát stále stejnou ligu, existují ligy s různými cíli. Například pobít všechny ostatní hráče, nebo rasa proti rase (třeba skřeti proti trpaslíkům) a mnohé jiné. Kdo chce u hry sedět stále, ať si zkusí akční ligy, které se hrají každý den několik hodin v kuse. Kouzlo hry – co mě u hry drží

Kouzlo hry je v tom, že máte nepřeberné množství způsobů, jak vyniknout. Svou šikovností můžete být obdivovaným a respektovaným hráčem a získat si úctu ostatních. Můžete si založit klan, zverbovat ostatní hráče, řídit je a dávat jim medaile za dobrý výkon. Nebo je vaším cílem hrdina a snažíte se, aby byl nejlepší a měl nejsilnější artefakty.

Registrace – co mám dělat?

Registraci zde nebudu popisovat, protože je jednoduchá. Nováčkům doporučuji zvolit rasu Barbaři či Skuruti, protože tyto rasy dobře dobývají okolní země.
Dostaneš jednu zemi s několika vesničany, pár zubožených vojáků a hrdinu. Je to nováček, ale když s ním budeš dobývat země, tak získá zkušenosti a za ně mu můžeš zvyšovat levely.
Tvým úkolem je dobývat okolní země. Čím více zemí, tím větší máš příjmy peněz. Posluchej rádce a plň jeho úkoly.
Rozhodně se nenech zlákat kupováním všemožných staveb a sesíláním kouzel. Ano, jsou užitečné, ale u nováčka je pravděpodobné, že peníze hloupě promrhá. V prvních třech dnech hry stačí stavět jen sýpky a dobývat okolní země.
Pokud tě ostatní hráči smažou z mapy, nebo ti skončí liga, tak se normálně přeregistruj do jiné ligy. Lig je hodně a každý den nějaké začínají. Nenech se odradit po prvním neúspěchu, i mě párkrát smazali z mapy.

Doporučuji hru vyzkoušet na adrese: www.darkelf.cz

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Blbost
    Podle mě je to dost nudná hra, která se dá hrát asi tak 10 minut deně.

Zveřejnit odpověď