„Kotel“ činné sopky roztaví sice všechno, co do něho naházíte, ale když je pouze zápletkou, nepromění ve světlo a teplo úplně vše, co si vymyslíte. A tak musí hráči v nové „adventuře“ překousnout poněkud krkolomný úvod, než dojde na akci.

„Kotel“ činné sopky roztaví sice všechno, co do něho naházíte, ale když je pouze zápletkou, nepromění ve světlo a teplo úplně vše, co si vymyslíte. A tak musí hráči v nové „adventuře“ překousnout poněkud krkolomný úvod, než dojde na akci.
Připadáte si chytří? Věříte, že máte prostorovou fantazii, a že vás kupka srovnaných destiček nemůže rozházet? Zahrajte si Amytis a přejde vás to! Tahle hra vás elegantním a velice přitažlivým způsobem přesvědčí, že nejste nejostřejší pastelka v krabičce, a vy přitom budete chtít ještě…
Tak zase jednou došlo na Pána prstenů. Her ze Středozemě se v současnosti potuluje po prodejnách hned několik, a tak jsme chvíli putovali a rozvažovali, která jedna vládne všem, která jim všem káže
Věda je prý dobrodružství, říkají někteří, a jiní zase, jako třeba profesor Indiana Jones, že věda je práce, hlavně v knihovnách. Naším úkolem dnes je podívat se, jakou je věda deskovou hrou…
Za jeden z nejměkčích „převaděčských“ oříšků považujeme my laici udělat ze skutečného automobilového závodu počítačovou hru, a za jeden z nejtvrdších vytvořit z téhož deskovku. Souboj, ve kterém prostě musíte počkat, než potáhnou a odtáhnou ostatní. Jak se to podařilo maníkům od Rallymana?
Pandemic je jedním ze základních kamenů, na nichž staví již léta neutuchající úspěšnost deskových her. Nelze se tedy divit, že varianty a rozšíření z něj bují podobně jako mutace covidu.
Kvantum je hra pro děti, a nemáte-li v okolí ratolesti, kterých se potřebujete zbavit a současně je zabavit, klidně tuto recenzi přeskočte. Ale jde o další český zářez v deskoherním světě a považovali jsme za fér shlédnout na něj alespoň jedním tykadlem.
Několikrát jsme zde psali o hrách z řady Exit, kterých vydavatelství Dino vychrlilo už pěknou řádku. Přeskočíme tedy vysvětlování, co jsou únikové hry zač, a podíváme se rovnou na kvíz z pařížských katakomb, kde se na návštěvníky chmurně šklebí hromady a hromady lebek.
Princip a fenomén únikových místností tady snad netřeba rozebírat, a komu nutno, nechť si raději sám vyzkouší, neboť není recenze (a recenzenta) nad osobní zkušenost. Pokud ale jste zvědavi, jak vypadá „útěk“ převedený do knihy, čtěte dál…
S testováním hry Monstrum jsme si dali na čas, ale jednoduše proto, že jsme se od ní nemohli odtrhnout. No ve které jiné hře můžete vylupovat hřbitovy, kupovat právě popravené a tu a tam někoho zavraždit pro orgány?